Barcelona prišla na Balaídos o polovicu svojich nádejí. V zápase s Celtou Vigo predviedli Katalánci svoj typický tohtosezónny výkon na ihrisku súpera a z ich strany sme videli niekoľko klasických chýb.

Áno, Barcelona odohrala na Balaídos veľmi dobrý prvý polčas, Lionel Messi a Luis Suarez výborne spolupracovali, ale to nestačí. Barcelona musí byť viac, než len dvaja fantastickí hráči a Quique Setién netuší ako zo svojich hráčov dostať maximum.

Na Balaídos sa do defenzívy vrátili hrubé chyby. Tvrdohlavosť Setiéna so Samuelom Umtitim je veľmi ťažké pochopiť a v zápase s Celtou Vigo to mužstvo stálo prvý inkasovaný gól. Tréner pritom nevedel ako reagoval na zmeny Celty Vigo. Mužstvo z Galície hralo po prestávke ako vymenené, na trávnik sa dostali Rafinha a Nolito. Zo strany Barcelony však neprišla žiadna reakcia. Setién poslal na trávnik Arthura Mela len 5 minút pred koncom zápasu. Pritom deň predtým na tlačovej konferencii spochybnil oddanosť Brazílčana. Zo strany trénera to bolo absolútne netaktné a hraničilo to až s nedostatkom rešpektu.

Setién počas svojej práce s mužstvom nenašiel spôsob ako zlepšiť hru a výsledky svojich zverencov na ihriskách súperov. Luis Suarez však po zápase s Celtou naznačil veľmi jasne, že vzťahy trénera s hráčmi sú ďaleko od ideálu. Mužstvo pod Setiénom nedokázalo v honbe za titulmi urobiť krok vpred. K získaniu zostáva ešte dvojica trofejí, no vybojovať ich nebude jednoduché. Najmä ak Barcelona je tým istým mužstvom ako pred prerušením sezóny.

zdroj: marca.com
foto: facebook

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-06-29 09:15:09
Podle mě bude potřebovat Sentién kompletní letní přípravu, aby tým posunul někam dál. Tohle je na prd... dlouhá pauza, hráči zranění nebo těsně po zranění, vedení si s jeho kádrem dělá co chce tohle jsou podmínky na h....
2020-06-29 09:17:45
rozpustit ten tým na prach a začít od znova. Snad se to povede s jiným prezidentem..
2020-06-29 09:22:43
Nechápem, prečo stále neriešia Umtitiho. S ním je už amen, lepšie už nebude hrať a ani to nemá v úmysle. Však robí neustále dokola tie isté chyby a ani sa nesnaží im predísť. Podľa mňa to má už úplne na háku, peniaze cinkajú, tak prečo by sa mal snažiť. A samozrejme sú tu aj iný hráči, ale tam je už iný problém prevažne, ten sa volá lenivosť.
Martin77 2020-06-29 10:24:46
Umtiti to má n háku? To jsi viděl? Já teda něco takového neviděl, jen hráče co udělal hrubku což ve sportu děje každou chvíli.
michal11 2020-06-29 10:27:34
Ale nie sa stále opakujúce chyby. Neustále v poslednej dobe, robí to čo pri prvom góle. Často to zostalo bez povšimnutia ale hráč ktorý to nebmá na háku saa z toho poučí a nebude robiť také blbosti + jeho prístup k liečbe. Pre mňa je Umtiti veľkým sklamaním.
Martin77 2020-06-29 10:34:49
No těch zranění v Barce je teď mraky. Každé zranění táhne hráče dolů já jen doufám, že se to v příští sezóně pod Sentiénem zlepší díky pořádné letní přípravě.
2020-06-29 09:23:14
Za mňa nech dajú za trénerov rovno dvojicu Messi-Pique. Budú sa v tom striedať. Veď aký problém, keď taký Kompany si môže byť trénerom a hráčom v Anderlechte, tak prečo nie aj tí naši dvaja. Im nebude nikto vyhovovať pokým nepríde podobná padavka ako Valverde. Ten klub sa rozpadá momentálne takým rýchlim tempom až sa bojím, že Font, alebo iný nový prezident už nebude mať čo napravovať.
michal11 2020-06-29 09:33:49
Tu už niekto písal že nech s tým robia niečo hráči, ale bol považovaný za nekompetentného, údajne to nieje profesionálne. Teraz ma zaujíma či je v poriadku to čo robí Barto, ako ničí klub. Obidva naše legendy (Puyol, Xavi) odmietli pracovať s ním, lebo vedia že si pošpinia ruky. Všetci hráči sú pohodlný, a nebudú si ten kľud rušiť poriadnou drinou. Nakoniec aby ich nehnali z Barcelony keď sa klub ozaj rozpadne na prach, tam si už nikto nespomenie legenda ne legenda. Treba dať všetkým najavo že niesu všemohúci. Guardiola by tu vedel robiť poriadky, ani jeden z momentálne hrajúcich hráčov nemá takú autoritu ako Pep. Pre mňa sú naj váženejší Pep, Xavi, Puyol a Iniesta. Pique ani Busquets nemajú na to a ani nebudú, a Messi-mu chýba niečo k tomu aby bol taký.
2020-06-29 10:06:31
Ta foto je velavravna.....statista Setien.....
2020-06-29 10:14:05
V Barci sú tréneri k ničomu. Malý Napoleon poťahuje nitky ako sa mu chce. Potichu sa s pokrvným bratom bavia futbalom, aj keď sú úspechy v riti. Vedenie ani tréneri si nedovolia mužstvo kritizovať, úspechy sú v nedohľadne a stále sa hráčom všetko prepačuje!!!
Nie je tam tvrdá ruka, ktorá by urobila poriadok, v prvom rade s hráčmi a už aj s kráľom.
Keď Leo pól roka dopredu oznamuje, že toto mužstvo nemá na LM, je to úpadok .
Vidíme, že už ani na majstra LL.
Barca dospela do úpadku futbalového a tiež ekonomického.
Hráči sa usmievajú, zotrvačnosťou im ostala len úroveň finačných príjmov a krochtaju si čo najdlhšie.
Tu by sa malo začať od nuly a ikony poslať preč.
To by dokázal len Pep, Klopp, snáď Xavi-Puyol.
Barca je v marazme !!!!!
adriano 2020-06-29 10:30:15
Veru aj messi by si zaslúžil zvozit lebo sa už hrá na trénera celého klubu a asi mal aj ibra pravdu že veľké slovo má v klube messi malý Napoleon .Nebude až také neviniatko ako sa vykresľuje.
michal11 2020-06-29 10:31:18
Je na čase sa rozlúčiť s Messim a nie mu predlžiť zmluvu.
sid1 2020-06-29 13:26:13
Ked je leo ticho je zle, ked cosi povie je zle. Vam sa fakt tazko zavdacit:-) je uplne normalne, ze pocas oddychu sa k veci vyjadria najskusenejsi hraci.
michal11 2020-06-29 13:31:06
Je rozdiel sa vyjadriť alebo sa zachovať tak ako sa zachoval. Oni sú ozaj rozmaznaný. Ja som ho doteraz obhajoval ale nikto si nemôže dovoliť ignorovať trénera aké by rozhodnutia nerobil. Ak už chcú zmenu tak nech sa zachovajú ako chlapi a povedia mu to priamo alebo vedeniu.
sid1 2020-06-29 16:09:16
Myslim, ze asistent neni trener a obecne mam pocit, ze ho maju za agilneho blbca
Nick 2020-06-29 16:12:07
Mozem sa opytat kde Setien spochybnil pristup Arthura? Nenasiel som to? Co povedal ?