Barcelona včera v zápase s Villarrealom predviedla svoj najlepší výkon sezóny 2019/2020 resp. najlepší minimálne pod Setiénom na trénerskej stoličke.

Katalánci nastupovali na trávnik Estadio de la Ceramica pod veľkým tlakom, pretože Real Madrid mal na čele poradia po zápase na San Mamés už 7-bodový náskok. Zverenci Quiqueho Setiéna však zahrali vo veľkom štýle a vyhrali presvedčivo 4:1. Na streleckú listinu sa zapísal Griezmann, Suarez a aj striedajúci Fati, úvodný gól si vsietil Pau Torres.

Griezmann sa však v tomto prípade opäť nedusil na ľavom krídle a tridente MSG odohralo veľmi dobrý zápas. Setién totiž aplikoval proti Villarrealu to isté rozostavenie ako proti Atléticu Madrid. Miesto klasického 4-3-3 vsadil na 4-3-1-2. Pre obranu a stred poľa sa toho priveľa nezmenilo, no v útoku sa Leo Messi mohol stiahnuť hlbšie, než do zvyčajného priestoru, ktorý obhospodaruje klasická desiatka. Griezmann v tomto prípade mohol hrávať bližšie k centru ako druhý útočník k Suarezovi a teda jeho rovnocenný parťák v ofenzíve.

Z tejto taktiky ťažil každý. Messi asistoval na gól ako Griezmannovi, tak aj Suarezovi a v tejto sezóne má v štatistike pri svojom mene už 19 gólových prihrávok. A ako Suarez, tak aj Griezmann si do streleckých štatistík pripísali golazo. Griezmann bol v každom prípade schopný, tak ako zvyčajne, sa sťahovať dozadu a tvrdo pracovať aj v defenzíve.

Messi mal zároveň priestor na to, aby si vedel zbehnúť po loptu hlbšie v poli. V tomto prípade mal však konečne útočníkov, ktorým mohol prihrať. Doteraz musel čakať, kým sa mu niekto ukáže. Vďaka tomu mala Barcelona v zápase s Villarrealom množstvo gólových príležitostí a nebyť skvelých zákrokov Asenja, konečný rezultát mohol byť pre Žltú ponorku zdrvujúcejší.

Zdá sa, že Setién po niekoľkých mesiacoch za kormidlom Blaugranas konečne prišiel na to, aký post sedí Messimu v jeho systéme najlepšie. Len či to nie je už neskoro. Real Madrid má štyri kolá pred koncom súťaže už štvorbodový náskok.

zdroj: forbes.com
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-07-06 15:45:30
Nevadí skusíme ligu majstrov , ale z jedného vydareného zápasu nemôžeme byť v euforií ked ich po sebe bude aspon 10 potom môžme hovoriť o prichádzajúcej zmene ;-) forca barca
2020-07-06 16:31:17
Mám lepšiu otázku: Vymyslel Setién systém pri ktorom všetci traja hrajú na svojich pozíciach a pri ktorom sa Griezmann netrápi? Ale teraz vážne, Setien ma včera milo prekvapil s rozostavením, v strede pola sme boli dominantní a Messi mohol rozdávať prihrávky ako sa mu zachce.
energy1010 2020-07-06 16:34:53
Uvidíme ďalšie zápasy, či sa niečo nové vymyslelo.
2020-07-06 16:40:05
Nemyslím že to vymyslel Setien. Leo takto už hrával a skôr on sa prispôsobuje danej situácii než by tréner s niečím prišiel. Leovi to takto ide ale sám gól takýmto štílom dá len zriedka. A keď tak sa vyšťavý pretože si to musí vymyslieť, začať, posunúť, naraziť a aj ukončiť sám
www.JW.ORG 2020-07-06 19:00:21
ale on ho tam dal... a skoda, ze se tam neposunul sam uz driv
harry525 Premium
2020-07-06 16:44:48
Tie Leove stats su masaker... K pomeru zapasy - goal & assists ma lepsie stats ako hokejisti xD
www.JW.ORG 2020-07-06 19:01:02
No jo, ale pak ti nekdo vpali Lewandoskiho, ze dal 50 golu a jsme vseci i cela Barca v kelu.... co na to chces rict ? :-(