Sergio González sa zúčastnil tlačovej konferencie pred dnešným zápasom Realu Valladolid s Barcelonou. Tréner hovoril o prípravách svojho tímu na tento zápas a zhodnotil aj mužstvo Quiqueho Setiéna.

Je ťažšie čeliť Barcelone v La Lige, než v iných súťažiach? Myslíte si, že ste pripravení na to, aby ste súperovi spôsobili problémy?

"Mužstvo je vo veľmi dobrej dispozícii. Od návratu po pandémii až doteraz sme hrali dobre v mnohých momentoch v každom zápase. Mužstvo je presvedčené, že môže poraziť Barcelonu. Nestanovili sme si žiadnu hornú hranicu. Mužstvo je veľmi solídne v obrane a okrem toho má úžasné individuality. Pre nás je to pekná výzva. Sme pripravení. Chalani vedia, že ide o dôležitý zápas, ako ocenenie na konci maratónu. Ak vyhráme, uzavrieme mnohé situácie. Moji hráči vedia, že sme boli veľmi blízko k výhre v zápasoch s veľkými mužstvami a srdciach máme nadšenie."

Ako by si definoval Barcelonu v dvoch vetách?

"Barcelona je ohromne talentované mužstvo, ktorého jednotliví hráči majú veľkú schopnosť robiť rozdiel na trávniku. Páči sa mi, ako Piqué vyváža loptu a Ter Stegen sa taktiež často zapája. Busquets robí rozdiel, pretože vždy prihráva dopredu pomedzi línie a týmto spôsobom robí súperovi problémy. Samozrejme je tu aj Messi, ktorý na druhej strane robí rozdiel na posledných 30. metroch, čo je najťažšie."

Aký Valladolid uvidíme?

"To je diskusia pre novinárov. Myslím si, že sme vždy odvážni. Mužstvo má herný plán a spôsob, akým chce vyhrať zápas. Súper vám na druhej strane dovolí viac alebo menej. V našej DNA je obrana. Barcelona nenecháva veľa medzier. Musíme byť silní v defenzíve a rýchlo vyvážať loptu, pretože je potrebné donútiť hráčov Barcelony behať smerom k vlastnej bránke. Tento zápas prinesie momenty, počas ktorých bude potrebné uzavrieť vlastné rady a potom v ktorých bude vhodným riešením prechod k ofenzívnejšej hre."

Motivuje vás aj to, že vďaka výhre nad Barcelonou si zabezpečíte udržanie v La Lige?

"Chceme ísť po našej ceste, čiže vyhrávať čo najviac zápasov, aby sme dosiahli hranicu 40 bodov. Nemôžeme si ešte myslieť, že sme si zabezpečili udržanie. Musíme o to zabojovať. V mnohých zápasoch sme zahrali dobre. Teraz máme dobré momentum. Je to pekná výzva. Bodaj by sme mohli odohrať viac takýchto zápasov proti Barcelone, pretože to by znamenalo, že sme v Primera Division a na dobrej ceste."

Bude Salisu hrať?

"Naďalej má svalové problémy a nebude s nami. Hrať nebudú ani Míchel a Hatem Den Arfa, ktorý má lumbalgiu a nemôže trénovať."

zdroj: as.com
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-07-11 12:27:16
Lumbalgia - Bolesť driekovej chrbtice.
2020-07-11 12:58:01
Každý tím ktorý má dobrú kondičku by vedel poraziť Barcu
Maaca 2020-07-11 13:14:14
Aha 😂😂
Malloy 2020-07-11 15:50:31
Chcelo by puyola na stopéra alvesa na kraj a iniestu xaviho do stredu a villu namiesto suareza neymara k messimu a potom ich všetkých zničíme😂😂😂
2020-07-11 15:42:03
Tazko sucasnu barcu predikovat,mozu vystrelit na branu raz za polcas alebo ich rozstriekat jak Villareal. Jak sa im bude chciet behat to zalezi