Víctor Font, jeden z kandidátov na prezidenta FC Barcelona, poskytol rozhovor pre portál Ole. Font v rozhovore okrem iného prezradil, koho by chcel vidieť v úlohe trénera prvého tímu Blaugranas.

Čo si myslíš o súčasnej práci Quiqueho Setiéna v úlohe trénera FC Barcelona?

"Quique je trénerom Blaugranas a už len kvôli tomu si zaslúži náš rešpekt a podporu. Osobne som ho mal vždy rád, ale zároveň ho nepovažujem za trénera, na ktorého by sme v budúcnosti chceli vsadiť v našom projekte."

Ak vyhráš voľby, stane sa trénerom Xavi?

"Bez pochýb áno. Je isté, že trénerom bude on, len či dospeje k záveru, že nastal ten čas. Je jedno, kto v tom čase bude prezidentom, pretože Xavi je legendou tohto klubu a všetci si želajú jeho návrat. Som však presvedčený, že žiaden iný kandidát na prezidenta neurobil toľko, aby zabezpečil návrat Xaviho do Barcelony. Ideálne sa hodí do tejto úlohy, učil sa v La Masii, následne odohral mnoho rokov v prvom tíme a získal najväčšie možné úspechy. Bráni náš herný štýl. Ak mi bude dopriate a stanem sa prezidentom klubu, Xavi bude ústrednou postavou športového projektu na dlhé roky."

Je návrat Pepa Guardiolu nemožný?

"Tak by som to nepovedal. Jedna z otázok, na ktorej odpovedi sme počas tvorby nášho projektu pracovali, bola: "Prečo sa v Barcelone vychováva toľko talentovaných hráčov, ktorí futbal na seniorskej úrovni nakoniec hrajú v iných kluboch?". Je pravda, že nie všetci sú dostatočne dobrí na to, aby mohli byť súčasťou prvého tímu Barcelony. Ale dôležité je, aby talenty vychované v našej akadémii, mohli byť základnom seniorského mužstva Barcelony po dlhé roky.

Čo si myslíš o možnom príchode Lautara Martíneza do klubu? Bude dobrým nástupcom Luisa Suareza a taktiež vhodným partnerom Lea Messiho počas posledných rokov jeho kariéry?

"Ako som spomínal skôr, pokiaľ vyhráme voľby, tak športovci na čele nášho projektu budú rozhodovať o otázkach napríklad v prípade transferov. Nie vedenie. Preto je potrebné položiť túto otázku im. To, čo ja môžem povedať o Lautarovi, je, že len potvrdím fakt, že ide o skvelého hráča. Prekvapil ma svojou kvalitou, keď prišiel s Interom na Camp Nou. Pokiaľ ide o Suareza, Uruguajčan je bez pochýb jedným z najlepších útočníkov v histórii Barcelony, predbehol legendárneho Kubalu z hľadiska strelených gólov za klub a to je pozoruhodný úspech."

zdroj: sport.es
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-07-11 15:21:55
Len nie Martinéza. Aspoň teda zatiaľ nie. Ten chlapec odohral pár dobrých zápasov, ale inak je dosť nevýrazný. Ale útok nám bude treba, lebo Griezmann sa veľmi nechytá a Suaréz je už starý a slabý. Sem-tam dá gól, ale proste je už slabý. Messi tiež stárne. A Fati sa pomaličky chytá. Škoda tej červenej. Karta to bola zaslúžená, ale bol to taký "nešikovný" zákrok. Proste čistá smola.
2020-07-11 15:53:37
L tým talentom však každý kto odišiel dávnejšie nejako extra ne prerazil až thiago ale do dozubal klub
sonetcz 2020-07-11 17:07:14
To ano, přece jen je to politik a na odchovance voliči slyší. S hráči pracuji dennodenně lidi v klubu a vidí, kdo jakou si zaslouží šanci a má potenciál. Font to slyší z doslechu, protože tam nepracuje a nemá tam funkci. On si jen představuje, jak ny chtěl, aby to fungovalo. Až tam případně bude, vůbec šanci odchovanci mít nemusí. Je to můj kandidát a doufám, že to vyhraje, ale je zapotřebí rozeznat chlácholky a skutečnost. Nicméně mluví rozumně a doufejme, že něco změní.
footballister 2020-07-11 17:41:24
No, dúfajme, že to nebudú len kecy a že skutočne sa pod ním Barca niekde posunie - ak sa stane prezidentom.
sonetcz 2020-07-11 17:51:46
Já bych ani tak neměl strach, že on plan má a třeba 2 roky bude dobrej. Jenže pak se to začne lámat, kdy se někdo nečekaně prodá (viz Neymar) a začne se zmatkovat. Rosell s Bartem první roky neměli špatné. Laporte to samé, tam ho zachránili lidi, že mu neprošly jeho úlety. Takže uvidíme, ale plán má, lidi v jeho týmu jsou zajímavý a spíš se uvidí, jak to bude v budoucnosti a jak nastartuje tým.
2020-07-11 22:12:55
Font sa mi velmi páči, dufam že sa stane prezidentom a v prvom rade fufam že všetky sľúbi a plány splní. VISCA EL BARCA.