Španielske médiá dnes informovali, že odveta Ligy Majstrov medzi Barcelonou a Neapolom sa nakoniec nemusí odohrať na Camp Nou, pretože UEFA zvažuje preloženie zápasu do Lisabonu. Dôvodom je prudký nárast počtu nakazených koronavírusom v metropole Katalánska. Celú situáciu komentoval aj prezident SSC Neapol.

"Neustále volám UEFA, je to hanba. V Španielsku je vidieť strach a UEFA na to kašle. Ako dlho môže trvať poskytnutie informácie, či hráme v Portugalsku, Nemecku či vo Švajčiarsku? Zdá sa, že sme v škole, v UEFA nikto nevie ako podnikať a v hre sú naše peniaze. Ak sa rozhodlo, že Liga Majstrov sa bude konať v Portugalsku a Európska liga v Nemecku, tiež by sme tam mohli vycestovať. Nechápem, prečo máme hrať v meste, ktoré má teraz obrovské problémy," uviedol De Laurentiis.

Ako Cadena SER, tak aj denník AS publikovali fragment listu, ktorý zaslal tajomník ministerstva zdravotníctva v Katalánsku do UEFA, v ktorom ubezpečuje, že zápas sa môže odohrať v Barcelone a že "neexistuje dôvod na obavy v otázke verejného zdravia či ohrozenia". Podľa neho je Barcelona "bezpečná a zodpovedná", hoci tak ako iné mestá, aj Barcelona zaznamenala nárast počtu ochorení. Vďaka množstvu testov by sa situácia v každom prípade mala upokojiť. V prípade, ak bude UEFA potrebovať, k dispozícii má aj pomoc katalánskej vlády. Španielske ministerstvo zdravotníctva s týmto názorom súhlasí.

Katalánsky denník Sport zas citoval jedného z hovorcov UEFA, ktorý uviedol: "Očakávame, že zápas sa bude konať v Barcelone, tak ako sme plánovali. Nič sa nezmenilo. Sledujeme situáciu a sme v neustálom kontakte s miestnymi orgánmi."

zdroj: as.com sport.es
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-07-30 18:41:01
Je pravda ze by nebolo fer aby Barca nehrala doma odvetu,kedze Neapol mal vyhodu domaceho zapasu,na druhej strane cela tato sezona nie je fer voci mnoho timom a zdravie by malo byt prvorade a mali by to odohrat v portugalsku ak maju informacie ze je to tam vyrazne bezpecnejske
mikimi122 2020-07-30 22:53:28
Pochybujem, že si v Neapole planuju urobiť exkurziu po Barcelone. Tak, či tak budu izolovaný od všetkeho keď prídu a odohrajú zápas a idú preč. Ani by som nepovedal, že sú v nejakom vačšom nezabezpečí ako v Neapole. Len sa sťažuju, lebo si to chcú zľahčit a nám ani nedoprajú vlastný štadión. Neférovosť fakt nemám rád.
Paulie1 2020-07-30 23:02:53
je to trofa nefer..ale
zas ked hras pred prazdnou tribunou , nie je taky velky rozdiel , ci hras v Barcelone , Neapole , alebo Lisabone.....mensia vyhoda domaceho prostredia tam bude, ale nie je to nic zasadne....
2020-07-30 19:00:53
Celá korona je jedna veľká nafukunutá bublina. Treba sa stým naučiť žiť. Na civilizačné ochorenia zomiera stále viac ľudí ako na koronu a zato si môžu ľudia sami a nevidím že by niekto takto extrémne riešil obezitu alebo diabetes.
SamoH 2020-07-30 19:19:26
Lenže diabetes, obezita a rakovina nie sú infekčné vírusové ochorenia prenášane z človeka na človeka, pletieš jablká s hruškami.
Suarez_FCB_9 2020-07-30 19:32:30
Clement to je politika, korona je len na odvratenie pozornosti. Samozrejme ju nespochybnujem a nehovorim ze neexistuje.
GabrielSVK 2020-07-30 20:45:15
No ono, niektorým sa to ľahko hovorí. Moja mama je zdravotník a keď im rodila žena s Covidom, tak im veru nebolo všetko jedno. Ale tak, každá minca má dve strany... Človek pred tou chorobou má, respektíve musí mať rešpekt.
Clement 2020-07-30 21:37:23
Jasné že je rešpekt na mieste ale sú tu rozne choroby chrípky a podobné aj vírusové ochorenia a nič sa ztoho doteraz nerobilo. Korona je ďalšia choroba netvrdim že neškodná ale ďalšia a nezmnizne a ešte aj zmutuje takže tu bude navždy a treba stým žiť či dokonca života chceme nosiť rúška?
GabrielSVK 2020-07-31 00:39:21
Zrejme ich nosiť budeme až kým nebude vakcína.
2020-07-30 19:02:14
Chrapun teraz sa odvoláva na epidémiu. Ak by sa malo hrať u nich a bolo tam epicentrum nákazy tak by sa neozýval.
2020-07-30 21:12:31
Prezident na fotke mi pripomína Vàclava Klausa a jeho vyhlàsenie často používaný Klausov výrok " veľké nedorozumenie" 🤣😄🤣😄
emiliano Premium
2020-08-01 08:39:09
Prečo máte hrať v Barcelóne? Asi si už senilný a nepamätaš, že Barca hrala 1.zapas v Neapoli. Spýtaj sa niekoho.
2020-08-01 14:46:46
Ten hlupák asi nemá v hlave upratané. Prečo by mali hrať odvetu na Camp Nou? Lebo prvý zápas hrali oni na vlastnom trávniku, tak nechápem prečo by mali mať výhodu neutrálneho ihriska. Veď neidú do Barcelony na exkurziu mesta, ale odohrať zápas. Budú úplne izolovaní, lekári ich budú mať pod dohľadom a hrať sa bude pred prázdnym hľadiskom (čo je mimochodom ďalšia ich výhoda lebo doma hrali pred vypredaným). Tak preto by mali hrať na Camp Nou. Je to také ťažké pochopiť? Pre tohoto človeka s prázdnou makovicou asi áno!