Sergio Akieme nemá místo v prvním týmu, zároveň už ale výkonnostně přerostl třetí nejvyšší španělskou fotbalovou soutěž, v níž by působil v dresu rezervního týmu. Barcelona se mu tak snaží najít lepší angažmá, z čehož to nakonec vypadá na hostování v Almeríi.

Sergio Akieme bude prvním, ale jistě ne posledním hráčem, který Barcelonu B toto léto oficiálně opustí. Talentovaný levý obránce zamíří na hostování do Almeríe, jež působí v Segundě División. Dohoda by měla obsahovat možnost, že pokud by se celek probojoval v nadcházející sezoně do LaLigy, mohlo by hostování být přetaveno v trvalý přestup. 

Akieme je jedním z hráčů, kterému klub musí najít nové působiště. Po neúspěšném pokusu dostat se do druhé ligy je mnoho zkušených mladíků připraveno udělat další potřebný krok ve své kariéře. Akieme přitom patřil minulou sezonu mezi ty nejlepší hráče Barcelony B - naskočil do 24 utkání a připsal si na konsto pět asistencí. Rodák z Madridu sice začal předsezónní přípravu s prvním týmem, ale rychle pochopil, že jeho budoucnost leží jinde. Na jeho postě totiž nadále působí Jordi Alba a stále také Junior Firpo. 

Přestup do Almeríe tak má být již jen otázkou času - dvaadvacetiletý levý obránce se měl se svými spoluhráči už rozloučit a nyní chce dotáhnout transfer dokonce. 

zdroj: sport.es, transfermarkt.com
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-09-18 11:56:11
Teda ty podmínky jsou nic moc. 2 liga a když postoupí, ještě nám ho koupí. Je tam dost ale, nicméně zase jednou pěkná blbost.
2020-09-18 12:11:41
A nám zostane Firpo :D Za mňa by bolo múdrejšie predať Firpa a nechať si už keď tak Akiemeho. Nechápem prečo mu neveria, veď hral tak dobre v B-čku.
Jackopz 2020-09-18 12:15:06
Lebo Firpo aj keď sa uplne nechytá u nás tak hral dobre v Lalige a v mládežníckych repre zápasoch čo je značný rozdiel oproti tretej lige
mikimi122 2020-09-18 12:27:21
To nič neznamená ako hral pred tým. Dôležité ako hraje teraz. Firpo ak hral na LB u nás, tak väčšinou vytvoril súperovi gól, čo je za mňa neakceptovateľné. Treba nám lepšie LB a všetci to vieme. Firpo je na LB nepohyblivý a pomalý rovnako ako Miranda. Aj taký Puig ti hral v tretej lige a odsudzujeme ho za to? Takže potom ani Puig nemá na prvý tím, lebo hral v tretej lige? No asi nie!
Jackopz 2020-09-18 14:05:04
Keby bol Akieme taky dobrý neskončil by v Almerií. Nepoviem keby mal 18-19 ale má 22 a na kraj obrany je to už vek v ktorom iní hráči hrajú základ vo väčších kluboch. Napr taký Grimaldo ktorý tu kvalitu mal šiel priamo do Benficy lebo videli čo v ňom je. Príklad Puig ktorý si dal to tiež ukazuje, OK hrá v 3. lige ale majú o neho záujem väčšie kluby a nie Almeria. Rovnako 17 ročný Pedri alebo 18 roční Ansu majú záujem od veľkých klubov lebo tú kvalitu majú. Tiež tu boli všelijaké komentáre keď sa predával Cucu ale čo toho dokázal ako odišiel? Hrá základ v Getafe na kraji zálohy/krídle. U nás ho chceli všetci na LB a v podstatne menšom klube ako je Barcelona ani nehrá na tej pozícií lebo na to nemá kvality. Neviem čo sleduješ ale Firpo pomalý nie je. Beriem že rýchlostne to nie je Bellerin, Hakimi alebo Davies ale pomalého hráča si predstavujem inak.
mikimi122 2020-09-18 14:24:33
O Cucurellu sa zaujímajú aj väčšie kluby, takže čo chvíľa, tak odíde z Getafe. Nevravím, že Akieme je dokonalá možnosť na LB, ale je na zváženie, či to nie je lepšia možnosť ako Firpo. Firpo možno nie je jeden z najpomalších, ale je pomalý minimálne vzhľadom na post na ktorom hrá. Bek a krídlo proste musia mať väčšiu rýchlosť. Sledujem práve to, že potrebujeme skôr niečo ako Hakimi, Davies než Firpo.
Jackopz 2020-09-18 16:05:57
Veď ale načo nám bude taky hráč keď sa nedostane cez Albu? Ak kúpiť LB tak Gayu s tým že bude rotovať, pomaly ho dostať do zostavy a budúci rok základ. Ale kupovať ako backup na 10 zápasov mladých hráčov je nezmysel a dopadnú rovnako ako Firpo. Ja chápem že treba omladzovat káder ale v prípade že ten hráč bude sedieť to nema zmysel. Ak predať Firpa tak a kúpiť backup tak Alabu ktorý je na odchode a môže hrat LB, stopéra aj zálohu. Kondične je pripravený výborne z Bayernu, kvalitu má tiež a odohral by dostatok zápasov keď by striedal pozície. Alba bol jeden z hráčov čo odišli na konci sezóny lebo hrali stále.
2020-09-18 12:24:06
To je ono, to je ono, to je ono. Mladí nádejní do riti, starí bez výhľadu na rast do základu. Netvrdím že Sergio Akieme patrí do základu ale načo mu dávali nádej tým že trénoval s A-čkom ? To si každý mládenec automaticky vykladá ako 90% šancu a potom čo ? SKLAMANIE, FRUSTRÁCIA, ODCHOD. Ako dnes môžu vedieť vo vedení že ten hráč po napríklad 1 roku v Almerii sa nedostane na prefekt úroveň a už dopredu povedia že po 1 roku hosťovania príde predaj? A to je len 1 príklad za mnohé... Že vôbec Ansu Fati mal to šťastie, sám tomu nedokážem uveriť. Lebo nič iné ako šťastie to nebolo. Hlavne to nebola perfektná práca s vybudovaním jeho postupu ďalej ktorá ho mala pripraviť na "vyššie úlohy". Takých odborníkov Barca dnes nemá, kedysi mala !
LaBrie 2020-09-18 16:19:18
Fati mal "stastie", ze bol dlhodobo zraneny Dembele....a nebolo nikoho....
2020-09-18 12:38:45
Velka chyba, ze sa nepustili traja hraci Acka pomoct Becku v poslednom zapase o postup do druhej ligy. Nasledy nedozierne, financne aj sportove..
ThisIsMySen 2020-09-18 13:41:28
Skús prosím trochu rozvinúť tú teóriu o nedoziernych finančných následkoch.
Marian Premium 2020-09-18 15:28:40
Čo sa týka financií, ak by postúpili, klub by mal solídne prachy za televízne práva, v tretej lige nie sú žiadne.
Sudruh_Zincica 2020-09-18 19:38:31
Kolko €?