Gól Ousmane Dembélého v zápase s Eibarom zachránil Barcelone aspoň jeden bod za remízu 1:1. Francúz sa na trávniku objavil v druhom polčase a postaral sa o vyrovnávajúci gól. Zápas mohol rozhodnúť v prospech Barcelony, ale po výbornej prihrávke od Pedriho nedokázal prekonať brankára súpera. Napriek tomu patrí medzi najefektívnejších hráčov Blaugranas.

Dembélé v 13. zápasoch tejto sezóny odohral spolu 621 minút a strelil 5 gólov, čiže z gólu sa teší v priemere každých 124 minút. Lepší z tohto pohľadu v tíme Barcelony je už len Ansu Fati, ktorý strelí gól každých 119 minút. Tretí rebríčku je Leo Messi, ktorý sa strelecky presadí každých 157 minút. Ďalej nájdeme hráčov ako Braithwaite, Coutinho a Griezmann.

Všetko poukazuje na to, že Dembélé zahrá od prvej minúty v nedeľnom zápase na pôde Huescy. Krídelník sa vracia po takmer mesačnom zranení a pokúsi sa pomôcť mužstvu získať čo najviac bodov. Počas jeho absencie Barcelona prehral napríklad s Juventusom alebo s Valenciou len remizovala. Jeho góly mužstv padnú vhod.

Strelci Barcelony v tejto sezóne

Messi - 10 gólov za 1574 minút (1 za 154’)
Ansu - 5 gólov za 596 minút (1 za 119’)
Dembélé - 5 gólov za 621 minút (1 za 124’)
Braithwaite - 5 gólov za 859 minút (1 za 171’)
Griezmann - 5 gólov za 1325 minút (1 za 265’)
Coutinho - 3 góly za 792 minút (1 za 264’)
Pedri - 2 góly za 1190 minút (1 za 595’)