Richard Torquemada komentuje zápasy Barcelony pre Catalunya Radio už od roku 2000. V rozhovore pre denník Sport sa podelil o svoje postrehy týkajúce sa mužstva Ronalda Koemana.

Barcelona musí v tejto sezóne budovať svoju budúcnosť, ale Ronald Koeman musí na druhej strane vyhrávať, aby si udržal svoju pozíciu. Ako je možné zmierniť tento rozpor?

"S týmto rozporom zápasil už Setién, je to niečo veľmi ľudské. Ak neurobíte to, čo cítite alebo klamete samého seba, je veľmi ťažké dosiahnuť výsledky. Tréner vie, ako mužstvo oddychuje a ako musí on vyzerať, aby ho reprezentoval. Keď niekto robí to, čo cíti, hráči mu skôr uveria a v takom tíme ako Barcelona sa aj tak vyhráva častejšie, než prehráva."

Hovoríš, že Koeman musí robiť to, čo cíti. Je futbal, s ktorým je Koeman stotožnený, pre budúcnosť Barcelony tým najlepším?

"Myslím si, že je ideálny v súčasnom kontexte. Barcelona teraz nepotrebujete trénera s radikálnym presvedčením, pretože ak by ho nejaký tréner mal, aj tak by nemal čas, ani peniaze, aby ich pretavil do praxe. Koeman hľadá mladých hráčov, ktorí môžu byť dôležití v budúcnosti. V tíme zároveň hľadá nové prepojenia a mužstvo to potrebovalo. Musíte vyžadovať minimálne výsledky, čiže v Barcelone je to jednoducho boj o trofeje."

Myslíš si, že Koeman je ako tréner cruyffista?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.