Zápas s Granadou zvládla Barcelona na jedničku, i přes to ale bylo během utkání několik vypjatých momentů, které pod celkově dobrým dojmem tak trochu zapadly.

I když to bylo pro Barcelonu v sobotu nakonec pohodové vítězství, což je v této sezoně stále docela rarita, na Estadio Nuevo Los Cármenes se toho událo mnoho zajímavého. Utkání naštěstí nijak nepoznamenala sněhová bouře Filomena, která řádila v centrální části a na severu země. Na jihu Španělska sice bylo také chladno, zároveň však byl slunečný den a podmínky pro fotbal tak byly dobré. Mnoho obyvatel Granady ostatně také slunné počasí využilo a zamířili si to do města.

Barcelona dorazila na stadion v 17:30, tedy hodinu před samotným výkopem. Výhodou bylo, že hotel, kde byli hráči ubytováni, se nacházel pouze 4 minuty jízdy od stadionu. Byť se utkání vyvíjelo z pohledu Barcelony skvěle, rozhodčí De Burgos Bengoetxea měl docela napilno. Domácí nejprve protestovali proti prvnímu gólu Antoina Griezmanna, jenž stál v offsidovém postavení. Jelikož se ale k němu míč dostal z kopaček Roberta Soldada a nikoliv Sergia Busquetse, branka byla zcela regulérní.

Soldado byl ale nespokojen po celou dobu, co byl na hřišti. Je to rozený rváč, neustále se s rozhodčím dohadoval. To však po čase začalo štvát trenéra Blaugranas Ronalda Koemana. Žádal proto rozhodčího, aby Soldada za neustálé nářky potrestal kartou. To si nicméně Soldado nechtěl nechat líbit, tudíž mezi ním a Koemanem vznikla slovní rozepře. Vše pak vygradovalo o poločasové pauze v tunelu, tím ale také celý konflikt skončil. Bývalý španělský reprezentant byl totiž po nepovedeném výkonu o přestávce stažen ze hry.

Koeman ovšem nebyl jediný, kdo se dostal s představiteli Granady do potyčky. V 16. minutě byl z lavičky vykázán trenér gólmanů José Ramón de la Fuente. Hlavní sudí mu ukázal červenou kartu na radu svého asistenta, jenž byl přímým svědkem událostí za postranní čarou. De Burgos Bengoetxea ve svém pozápasovém reportu o celé věci informoval následovně: „V 16. minutě, De la Funete Morato, José Ramón byl vykázán pro tyto důvody: provokování a pořvávání na trenérský štáb oponenta: 'Jsi retard, klaune' ('eres un subnormal, payaso').”

Zatím přitom není jasné, jaký trest bude de la Fuentemu vyměřen - zdali bude pouze pokutován nebo se dokonce nebude moci některých zápasů zúčastnit.