Joan Laporta, jeden z kandidátov na prezidenta FC Barcelona, na včerajšej tlačovej konferencii uviedol, že je rázne proti tomu, aby sa voľby prezidenta preložili na neskorší termín.

Laporta je proti preloženiu volieb

"Je potrebné prijať nevyhnutné opatrenia. Ak bude lockdown predĺžený, socios môžu ísť voliť na vlastnú zodpovednosť. Išlo by o výnimku z obmedzení. Barcelona nemôže naďalej fungovať bez prezidenta a vedenia. Prichádzame o veľkú šancu ako zimné prestupové obdobie či zavedenie plánu, ktorý má za cieľ odvrátiť finančnú situáciu v klube. Nemôže pokračovať stav, kedy Barcelona nemá vedenie a schválený finančný plán. Dôsledky môžu byť nezvratné."

"Neexistujú objektívne dôvody, aby sa voľby nemohli konať. Klub chce dodržať všetky bezpečnostné protokoly a zásady. K dispozícii je 10 volebných miestností. Voľby do katalánskeho parlamentu? Je to niečo iné, týka sa to miliónov ľudí, nie 40 000 osôb."

Januárové prestupy

"Nie som zástancom toho, aby sa všetci kandidáti dohodli na zimných prestupoch s Riadiacim výborom. Spôsobilo by to ešte väčšiu nestabilitu a situáciu na hranici zákonnosti. Riadiaci výbor má v štatúte jasne ohraničené právomoci."

Kandidovať môžu nakoniec 4 kandidáti

"Je mi jedno, koľko bude kandidátov. Máme vypracovaný projekt, na nás to nebude mať vplyv. Pracujeme, aby Barcelona opäť vyhrávala a pokračovala vo svojej úspešnej histórii v Lige Majstrov. Neboli prijímané adekvátne rozhodnutia, aby bol obnovený športový projekt. My vieme, ako to urobiť. Sústredíme sa na to, aby sme náš projekt vysvetlili ľuďom."

Obvinenia zo strany Zidana

"Mali byť predstavené pred zápasom a nie po ňom, keď výsledok nebol taký, aký očakávali. My sme mali šťastie, že počasie v Granade nebolo také, ako v iných mestách. Je potrebné rešpektovať rozhodnutie ligy. Veľký počet preložených zápasov má negatívny dopad na súťaž, vždy je potrebné snažiť sa hrať."

Víctor Valdés

"Mám dobré vzťahy so všetkými hráčmi z obdobia, keď som bol prezidentom a želám im všetko najlepšie. Ak talentovaný hráč chce pokračovať vo svojom vzťahu s klubom, budem tomu otvorený, ale s nikým som ešte nehovoril."

zdroj: mundodeportivo.es sport.es
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-01-13 11:23:22
Snad to vyhraje 🙏🏻
kacejik Premium
2021-01-13 11:53:37
Ma pravdu vo všetkom 💪👌
2021-01-13 12:39:52
Laporta očakáva účasť cca 40 000 socios na voľbách, voliť môže cca 110 000. Ak by prišlo 40 000, možno získa 22 000 hlasov, Font 10 000, Rousaud 4 000 a Freixa 4000.
Ja som rozhodnutý voliť Laportu, nebude mi vadiť ani prípadné víťazstvo Fonta, Emili a Toni by mi vadili. Šance na moju účasť vo voľbách sú však vzhľadom na súčasnú situáciu blízke nule, kebyže však kandiduje znova Bartomeu, čo však nemôže, to by ma mobilizovalo k účasti na úrovni blízkej 100% napriek covidu, mizernému počasiu a iným ťažkostiam. Za hranicami Španielska žijú 3% socios, čo v prípade súčasných prezidentských volieb nie je rozhodujúci faktor.