FC Barcelona bola v posledných rokoch zatiahnutá do mnohých súdnych sporov. Tie sa týkali aj príchodu či odchodu Neymara na Camp Nou. Josep Maria Costa a Quim Torrecillas, dvaja právnici a spoločníci z kancelárie Costa Torrecillas, ktorá spolupracuje s FC Barcelona, porozprávali bližšie o súdnom spore s Neymarom či o Messiho snahe odísť z klubu.

Prečo si Barcelona najala práve vás, aby ste ju zastupovali?

JMC: "Pretože sa špecializujeme na športové právo. Sme neveľká kancelária zameraná na plánovanie, vypracovanie stratégií a na ich implementáciu v konkrétnych prípadoch. Hľadáme najlepšie riešenie pre klientov, ktorými sú kluby alebo hráči. V posledných dvoch rokoch sme neraz radili FC Barcelone."

V júni 2020 ste vyhrali spor v prípade Neymarovej prémie, ktorej vyplatenia sa domáhal. Bol to prvý veľký spor týkajúci sa klubu, ktorý ste viedli?

QT: "Áno. Keď hráč oznámil, že chce rozviazať kontrakt a k tomu získať prémiu, objavila sa nová situácia, ktorá sa nikdy predtým neudiala. Predtým žiadny iný hráč nechcel prémiu za 5-ročný kontrakt po tom, čo naplnil len jeden rok."

JMC: "Právne oddelenie Barcelony zapracovalo veľmi efektívne, keď predvídalo budúci problém, ktorý sa mal ešte len objaviť. Záležitosť nám bola predstavená včas, aby sme našli vhodné riešenie."

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-01-22 16:05:04
Kokos ale ten Neymar😂😂
michal_ 2021-01-22 17:27:01
Neymar je typicke prerastene brazilske decko. A k tomu este jeho nenazrany fotrik. Ten keby mal viac v hlave, tak posledne 3-4 roky mohol byt jasnou dvojku za Messim a byt jeho nastupcom. Pravdepodobne by sa mu uz usla aj nejaka zlata lopta.
Robin Premium 2021-01-22 20:38:40
Neymarov odchod spôsobil mnoho problémov Barcelone a aj kvôli súdnym ťahaniciam už do Barcelony nepatrí...
A dúfam, že sa ani nikdy nevráti, nezaslúži si to...
Sám Leo bol ochotný pomôcť mu získať zlatú loptu, dúfam, že ich vyrazíme z Champions League 😉
Jhonys Admin
2021-01-23 00:51:26
ještě palčáky a Messi by si na té fotce mohl sednout k Berniemu 😂😂