Ilaix Moriba vo štvrtok debutoval v prvom tíme FC Barcelona. Kto je tento mladý len 18-ročný záložník? O jeho talente, rozvoji či prednostiach porozprávali jeho bývalí aj súčasní tréneri.

Ilaix Moriba sa narodil 21. januára 2003. Dva dni po jeho 18. narodeninách, stredopoliar FC Barcelona B debutoval v prvom tíme Blaugranas. Hral sa výjazdový zápas 1/16finále Copa del Rey proti Cornellà. Ilaix naskočil do zápasu v základnej zostave a tréner mu doprial 73. minút, keď ho vystriedal Sergio Busquets, jeden z jeho idolov. O kariére Moribu porozprávali bližšie jeho niekdajší aj súčasní tréneri v La Masii.

Kľúčová postava Barcelony B Garcíu Pimientu

Debut v prvom tíme bol pre Ilaixa odmenou za jeho dôslednosť a každodennú tvrdú prácu v Barcelony B pod vedením Garcíu Pimientu. Moriba nastúpil v základnej zostave už v šiestich zápasoch, ktoré rezerva Barcelony spolu s ním doteraz odohrala. Stal sa jedným z lídrov tímu, hoci by mohol hrávať ešte v kategórii juvenil.

"Som veľmi spokojný s debutom Ilaixa v prvom tíme. Je to zaslúžená odmena. Je si plne vedomý toho, že túto šancu dostal vďaka každodennej práci v Barcelone B. Je mu to jasné. Vie, že jeho mužstvo je Barcelona B a ak si tu svoju prácu odvedie dobre, čo dokazuje každý deň, tam hore to vidia a určite bude mať aj ďalšie takéto šance. Rozprávam sa s ním a neraz som zdôraznil, že ak bude pracovať a hrať tak, ako to robí v Barcelone B, svojom mužstve, môžu sa mu otvoriť dvere do prvého tímu. Ponúkol som mu túto výzvu, perfektne to pochopil a teraz vidíte výsledky," porozprával Francisco Javier García Pimienta.

"Ilaixovi verím už veľmi dlho. Poznám ho od dávna, v uplynulej sezóne mal z pohľadu veku stráviť rok v juvenil, ale už vtedy zasiahol aj do života v Barcelone B. V zápase s Llagostera na Estadi Johan Cruyff strelil mimoriadne dôležitý gól, ktorý nám zabezpečil postup do play-off. V tejto fáze bol nesmierne dôležitým článkom, prvou šabľou a to v momente, kedy sa od neho nečakalo, že bude zohrávať takúto úlohu. Hral na veľmi vysokej úrovni, predovšetkým vzhľadom na ťažkosti a tlak, ktorú so sebou prináša hra o postup," dodal tréner FC Barcelona B.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-01-24 13:12:00
Strašně mu přeju až se chytne! :)
V minule zapase se mi líbil, vždy jsou tam chybičky. Ale když to neni v 16tce tak to nevadi, ještě u tak mladeho hrače.
VlkyBarca3 Premium
2021-01-31 20:55:44
cc