FC Barcelona v dnešnom zápase remizovala s Cádizom 1:1, no vzhľadom na kvalitu súpera, vzhľadom na kvantum vytvorených šancí a vzhľadom na včerajšie zakopnutie Atlética Madrid, je táto remíza prehrou na celej čiare. Známky nie sú o nič lepšie.

Hodnotenie hráčov bolo zostavené podľa nasledovného kľúča -> do úvahy sme brali 2 subjektívne zdroje: hodnotenie portálu ESPN a hodnotenie katalánskeho denníka Sport a potom hodnotenie dvoch štatistických portálov Whoscored.com a sofascore.com. Pri každom hráčovi je priemer známok z týchto 4 zdrojov s komentárom portálu ESPN. Kompletné čísla nájdete v tabuľke na konci článku.

Ter Stegen - 5,9

Z hry nemusel zasahovať, pretože Cádiz jeho bránu netrafil. Inkasoval však gól z pokutového kopu.

Dest - 6,5

Oveľa lepší výkon v porovnaní so zápasom s PSG, hoci v obrane nemal veľa čo robiť. V ofenzíve dobre spolupracoval s Dembélém.

Piqué - 6,1

Odohral 90 minút prvýkrát od návratu po zranení, ktoré ho z hry vyradilo na 3 mesiace.

Lenglet - 5,1

Cádiz pre Barcelonu vo finálnej tretine nepredstavoval žiadne nebezpečenstvo, no Lenglet urobil neospravedlniteľnú chybu, keď po faule na Sobrina zapríčinil pokutový kop.

Alba - 6,1

Pokúšal sa pomôcť v útoku, ale veľa z hry si neužil. V prvom polčase si do štatistík pripísal jednu strelu z diaľky.

De Jong - 6,1

V posledných zápasoch sme z jeho strany videli aj lepšie výkony. Sedí mu otvorenejšia hra. Strelil gól, ale ten neplatil kvôli postaveniu mimo hru.

Busquets - 6,7

Na lopte sa zdal v pohode, pretože mu stačilo usadiť sa na polovici Cádizu a diktovať tempo hry. Neskôr ho Koeman stiahol.

Pedri - 7,1

Najlepší hráč Barcelony. Vďaka rýchlej reakcii získal pre mužstvo pokutový kop a ponúkol najrozhodujúcejšie prihrávky v okolí šestnástky, spoluhráčom vytváral dobré šance. Podobne ako v prípade De Jonga, strelil gól, ktorý neplatil.

Dembélé - 6,8

Neúnavne nabiehal do obrany Cádizu, ale keď mal niečo vymyslieť, urobil chybu. Prevažná väčšina jeho striel bola buď nepresná alebo zblokovaná.

Messi - 6,9

Otvoril skóre zápasu z penalty a na streleckú listinu sa mohol zapísať aj pri iných príležitostiach, no vychytal ho brankár. V zápase vystrelil dovedna 8-krát, ale presadil sa len z penalty.

Griezmann - 5,5

Vo finálnej tretine nebol dostatočne zapojený do hry a v druhom polčase bol vystriedaný.

65' Braithwaite - 6

Nahradil Griezmanna, bol viac zapojený do hry, ale v šestnástke neponúkol nič prevratné.

65' Pjanić - 5,9

Vystriedal Busquetsa a dostal sa do jednej šance, no mieril vedľa.

74' Trincão - 5,5

Za posledné výkony si zaslúžil viac minút, no proti Cádizu nastúpil neskoro, aby mohol niečo urobiť.

80' Puig - 6,2

Na posledných 10 minút zaskočil za Dembélého.

80' Mingueza - 6

Mal jednu skvelú príležitosť na center, ale miesto toho volil prihrávku dozadu a bolo po príležitosti.

zdroj: sport.es whoscored.com sofascore.com ESPN