Oficiální klubový portál vybral 10 nejlepších zajímavostí a statistik, které se vztahují ke skvělému středečnímu obratu Barcelony. Ta si zajistila po výhře 3:0 nad Sevillou místo ve finále Španělského poháru.

1. Piquého gól

Branka barcelonského zadáka byla naprosto klíčovou v celém (dvoj)zápase, jelikož po ní následovalo prodloužení. Pro Piquého se jednalo o jeho 49. gól v barcelonském dresu, přičemž hned 21 jich vsítil, stejně jako proti Seville, hlavou. Bohužel kaňkou na heroickém vítězství bylo jeho zranění, kvůli kterému bude pár týdnů mimo hru.

2. Finálový soupeř

Ve čtvrtek večer se Barcelona dozvěděla jméno svého finálového oponenta, kterým se stalo Athletic Bilbao. To na Estadi Ciutat de València porazilo Levante 2:1 (celkové skóre 3:2). Barcelona se s baskickým týmem utká ve finále Copy del Rey již po deváté.

3. Tři zápasy bez obdrženého gólu

Barcelonská defenziva se v posledních zápasech velmi zlepšila, což se ukazuje i na počtu čistých kont. Středeční utkání bylo již třetím po sobě (Elche, 2x Sevilla), kdy Katalánci za svá záda nepustili ani jednu branku. Je to teprve po druhé v této sezoně, co se Blaugranas takový počin povedl.

4. Dembélému se proti Seville daří

Ousmane Dembélé si proti Los Nervionenses další branku, a to již ve druhém zápase po sobě. Celkem Seville nastřílel už 4 góly, zjevně se tak jedná o jeho oblíbený celek.

5. Další prodloužení

Další pohárový zápas, další prodloužení. Tým Ronalda Koemana odehráli dalších 30 minut navíc, a to již po páté v této sezoně! První dvě utkání, která šla do prodloužení, se odehrála ještě v rámci Španělského superpoháru, a to proti Realu Sociedad (zde došlo až na penalty) a Athletic Bilbao. Následující tři pak již byly v rámci Copy, konkrétně utkání proti Cornelle, Granadě a nyní Seville.

6. Finále poháru proběhne již brzy

Samotné finále poháru na sebe nenechá dlouho čekat, uskuteční se totiž už za 6 týdnů 17. dubna, a to na stadionu La Cartuja v Seville. Zároveň si Barcelona jakožto finalista zajistila místenku i dalším ročníku Španělského superpoháru.

7. Ter Stegen a jeho další chycená penalta

Německý gólman opět svůj tým podržel, když vychytal penaltu Lucase Ocampose. V případě, že by argentinský útočník pokutový kop proměnil, bylo by pro Barcelona za stavu 1:1 obrovsky obtížné dvojzápas otočit. Jednalo se o ter Stegenovu 7 chycenou penaltu z 27 pokusů (26% úspěšnost), a to nebyly započítány chycené rány z penaltového rozstřelu.

8. Branky po 90. minutě

Barcelona v této sezoně v poháru střílí branky hlavně po uplynutí 90 minut. Takto jich padlo až 8 z 12! Barcelonští hráči nasázeli své góly v minutě 92', 120', 92', 100', 108', 113', 94' a 95'. Zbylé 4 branky padly v 69', 80', 88' a 12' minutě.

9. Griezmann se stal v novém roce nahrávačem

Antoine Griezmann i nadále pokračuje ve své produktivitě. V této sezoně má na kontě 11 asistencí, přičemž až 9 z nich rozdal v roce 2021. Žádný ligový hráč v tomto roce nerozdal v rámci všech soutěží víc assitencí než právě francouzský reprezentant.

10. Další finále poháru

Barça se kvalifikovala do finále Copy del Rey v tomto století již po desáté, zároveň tak stihla učinit v posledních 13 letech. Jedná se o dvojnásobný počet účastí než druhý nejčastější finalista, Real Madrid. Katalánci jsou ještě k tomu týmem, který Copu opanoval 30x a který si ve finále zahrál/zahraje už ve 42 případech. V obou případech se jedná o rekord.

zdroj: fcbarcelona.com