Finančný expert Marc Ciria sa v nedávnom rozhovore vyjadril k ekonomickej situácii FC Barcelona. Odpovedal na otázky týkajúce sa toho, aký význam ma to, že Barcelona v rebríčku najhodnotnejších klubov podľa Forbes obsadila prvé miesto, no vyjadril sa aj k predĺženiu Messiho zmluvy alebo kúpe Erlinga Hålanda.

Čo pre Barcelonu znamená, že na zozname Forbes sa ocitla na prvom miesto a predbehla Real Madrid?

"V posledných rokoch sa úroveň konkurencieschopnosti tímu výrazne znížila. Nevyhral Ligu Majstrov a ťažko vyhráva aj ligový titul. Ranking sa týka dvoch vecí: Barcelona má naďalej globálne možnosti poháňané od roku 2010, ktoré jej ešte dnes umožňujú byť na vrchole a druhou vecou je Leo Messi. Keď sa úroveň vašej konkurencieschopnosti veľmi zníži, Messi udržuje imidž klubu a tvorí značku. Podľa môjho názoru, to najlepšie, čo sa Barcelone za posledné roky z hľadiska hodnoty značky prihodilo, je, že má Messiho. Cristiano odišiel z Realu a klub neprišiel len góly, ale aj prvú pozíciu na zozname aj napriek tomu, že vyhral nejednu Ligu Majstrov."

Aký je skutočný dopad tejto správy na Barcelonu?

"Je to skvelá správa z mnohých dôvodov. Je potrebné hľadať strategických sponzorov, takže je to ideálny moment. Značka sa bude prezentovať v najhodnotnejšom klube na svete. Ak sa klub vyhne tomu, že na dresoch bude nosiť názvy firiem, ktoré sú v rozpore s jej hodnotami, značka môže naďalej rásť. V prechodnom procese je preto nevyhnutné, aby sa predĺžila zmluva s Messim. Novým Messim môže byť Ansu Fati alebo Pedri, ale Leo musí zostať, aby tento proces poviedol do momentu, kým Ansu Fati bude schopný udržať túto hodnotu pre značku Barcelony."

Čo znamená, že Barcelona má hodnotu 4,76 miliardy dolárov?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-04-15 12:25:34
Dobre vysvetlené pre tých ktorým sa zdal Messiho plat príliš vysoky
airman Premium
2021-04-15 13:19:56
Lukas, clanok za 1 👌 Dakujem
Viac takych, aj ked na ukor JPP 🙏