Barcelona si v zápase s Getafe ve druhém poločase zahrávala se svým osudem, když vypadla z tempa a hosté po proměněné penaltě měli rázem jen jednogólové manko. Po nedodržení taktických pokynů to pak ze strany Ronalda Koemana odnesl Óscar Mingueza.

Jedním z nejvýraznějších momentů čtvrtečního ligového utkání proti Getafe byl spor Óscara Minguezy a trenéra Ronalda Koemana. Situace nastala ve druhé půli v 75. minutě za stavu 3-2 pro Barcelonu v momentě, kdy se domácí nacházeli pod tlakem a mimo tempo hry. Právě v tu chvíli se podařilo Minguezovi dobrou přihrávkou vyřadit hned několik hráčů Azulones a založit rychlý protiútok. On sám se hned také vydal kontr podpořit, ovšem Francisco Trincão celou akci zpackal a jenom vrátil míč hostům.

Kamery si pak ihned všimly Koemanovy reakce, který se na Minguezu naštval, že v kritický moment zápasu se zbytečně hnal do rizika. „Óscare, hrajem vzadu na tři!!!” křičel trenér na obránce. Jak znázorňuje grafika níže, Mingueza jakožto třetí obránce opustil svou pozici a nechal za sebou volné hráče Getafe v jejich ofenzivním prostoru.

Koemana situace v daný moment zápasu rozlítila na tolik, že už dvě minuty na to odchovance La Masie nahradil Samuel Umtiti, pro kterého to byly první minuty od 6. března. Mingueza obešel půlku hřiště, pozdravil se ostatními, avšak Koeman na něj nejprve nijak nereagoval. Až po čase mu ruku také podal. Když chtěl 21letý obránce situaci probrat, nizozemský lodivod mu řekl, že až po zápase.

Po utkání si však celou situaci oba vyříkali, jak uvedl na tiskové konferenci Koeman. Ten i uznal, že zprvu reagoval poněkud přehnaně. „Trochu jsem to s Minguezou přehnal. Zažívá dobrou sezonu, avšak musí se ještě něčemu přiučit. Jako barcelonský hráč musíte být soustředěný v každém zápase. Hovořil jsem s ním po utkání, žádný problém nemáme. Nejsem na něho už naštvaný,” řekl trenér.

Incident však již rozebírají sportovní média a například podle deníku Marca to Koeman přehnal. Jak ale připomínají i fanoušci na sociálních sítích, jednalo se o naprosto normální věc, ve které ve fotbale běžně dochází a která se nevyhnula ani těm nejslavnějším hráčům.

Podobný případ zažil i Thierry Henry pod Pepem Guardiolou. „Pep Guardiola měl herní plán. Když neplníte to, co máte, pak máte problém,” vyprávěl jednou Henry pro Sky Sports příhodu z utkání proti Lisabonu. „Měl jsem svou hlavu a šel jsem na pravé křídlo kombinovat s Leem Messim. Už jsem Pepa slyšel, jak je naštvaný, protože jsem nebyl na křídle blíže lavičce náhradníků. Mně to ale bylo jedno. Dokonce jsem dal do poločasu gól na 1-0, všechno bylo super, ale najednou mě vystřídal. Tak jsem se ptal: 'Co jsem jako udělal špatně?' Je to zkrátka velmi podobné jako u van Gaala. Když má Pep svůj plán, je nutné ho respektovat,” přípomínal Henry, že má každý na hřišti svou vlastní úlohu.

zdroj: sport.es, twitter.com