Barceloně se závěr ligového ročníku nevydařil. Před sebou měla několik posledních zápasů, ke kterým chtěla přistoupit jako k finálovým. To se ale nakonec vůbec nepovedlo. V momentech, kdy měla potvrdit své kvality, body poztrácela. Jako ve druhém poločase proti Levante.

Šance Barcelony na zisk ligového titulu se po remíze 3:3 s Levante na Estadi Ciutat de València dále vzdalují. Katalánský klub šel do poločasové pauzy s pohodlným náskokem 0:2, jenže obrat svěřenců Paca Lópeze zasadil nadějím Barcelony na zisk titulu po prohře s Granadou a remíza s Atlétikem Madrid další ránu.

Prakticky pouze Ousmane Dembélé, jenž podal solidní výkon obohacený o gól a asistenci, dával Blaugranas ještě nějakou naději na výhru v tomto utkání. Jenže Francouz byl v 82. minutě za stavu 2:3 stažen ze hry. Tým pak hned minutu na to inkasoval a již nedokázal s utkáním cokoliv udělat. Výrazy Ronalda Koemana po obdržení třetího gólu nebo Lea Messiho po závěrečném hvizdu jenom podtrhovaly současnou mizérii Barcelony. Tohle byl už šestý zápas v sezoně, kdy Katalánci obdrželi 3 góly.

Slabou formu dokazují také čísla: klub z posledních 12 možných získaných bodů bral pouze 5. Nejprve prohrál s Granadou, poté dokázal vybojovat cenné tři body proti Valencii, jenže hned další zápas proti Atlétiku došlo ke ztrátě, kterou završila remíza s Levante. „V konečném důsledku na tom bodu už tak nezáleží, protože titul je už prakticky pryč,” přiznal Sergio Busquets po úterním zápase. „Šance vyhrát ligu jsou malé, protože zbývá už jen pár zápasů. Je to naše vina, děláme chyby. A to nejenom v tomto utkání, ale i ve zbytku sezony,” dodal defenzivní středopolař.

Pouze v rozmezí pár týdnů se tak Barcelona stala namísto hlavním favoritem na celkové vítězství na prvního odpadlíka. Šance jsou již skutečně mizivé. Týmu nezbývá už nic jiného, než jen doufat v další zaváhání Realu i Atlétika.

zdroj: marca.com