Kapitán FC Barcelona poskytol rozsiahly rozhovor pre argentínsky denník Olé, v ktorom odpovedal na mužstvo otázok týkajúcich sa napríklad jeho vášne pre futbal či každodenného života.

Začnime tvojou vášňou pre futbal. Aké sú tvoje prvé spomienky súvisiace s futbalom, prvými zápasmi, kde si mal 8 či 9 rokov?

"Mám aj skoršie spomienky, keď som mal 4 či 5 rokov. S loptou som kráčal, keď som robil svoje prvé kroky. Áno, spomínam si na prvé zápasy Grandoli na ihrisku. Mám starších bratov a bratancov, vždy sme sa stretávali, aby sme si zahrali. Nespomínam si presne na prvú loptu, ale viem, že s loptou som bol v kontakte už odmalička a vo veku štyroch či piatich rokov som začal hrávať v klube a tiež na ulici, po celý čas."

A samozrejme vášeň k tvojej babičke. Slávna anekdota o tom, čo povedala trénerovi.

"Aj mne o tom hovorili [smiech]. Vtedy hral jeden z mojich bratov či bratrancov. Hralo mužstvo z ročníka 86, o rok starší odo mňa, hoci už presne neviem, aká to bola kategória... Chýbal im jeden hráč, takže moja babka začala hovoriť trénerovi, ktorého poznala celý život 'vezmi ho do tímu'. 'Nie, ako ho môžem vziať, pozri, aký je malý, zbláznila si sa, ublížia mu.' A ona ďalej hovorila. 'Pusť ho, pusť ho.' Nakoniec ma vzal, urobil som niekoľko vecí a potom sa moja babka k nemu vrátila a povedala mu: 'Kúp mu kopačky, budúci týždeň ho vezmem na tréning'. A takto sa to vlastne začalo... Bolo to úžasné obdobie, pretože naša rodina počas víkendov vždy cestovala a celý víkend sme strávili v klube. Áno, bolo to krásne obdobie môjho detstva."

Spomínaš si na prvý gól? Alebo ktorý gól z detstva si si zapamätal?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-05-22 18:29:58
jeste nekdo krom me cetl "o odchode z Barcelony" a zechcal si trenky?
Lolzer Premium 2021-05-22 18:59:14
Ja našťastie nie, ale hneď som si pomyslel, že veľa ľudí to tak prečíta 😂
XTommy39 Premium
2021-05-23 11:49:19
To by nebolo mozne len tak a len tak by sme ho nepustili...
Gaudi Premium
2021-05-23 19:59:09
d
2021-05-23 23:27:48
Dobrý rozhovor