Ronald Koeman sa dnes vrátil z Amsterdamu do Barcelony, kde ho na letisku čakali novinári. Tréner im zodpovedal niekoľko otázok.

Dembélého zranenie

"Nemôžem povedať veľa. Je to smola, že sa zranil. Musíme to akceptovať a preanalyzovať. Teraz sme na dovolenke, hoci už myslíme na budúcu sezónu."

Káder

"V budúcej sezóne rátam teoreticky so všetkými hráčmi. Pracujeme na vylepšení kádra a musíme prijať rozhodnutia. Viac nemôžem povedať."

Rozhovory s Laportom

"Pre obe strany išlo o 10 nie úplne príjemných dní. Klub, prezident a ja veľmi chceme začať ďalšiu sezónu, snáď s fanúšikmi. Rozprávali sme sa, žiadny problém. Preanalyzovali sme celú sezónu, v koncovke sme nehrali na zodpovedajúcej úrovni, ale hovoriť je potrebné o veci ako o celku. Teraz je dôležitý nasledujúci ročník, Barcelona musí každoročne ašpirovať na získavanie trofejí."

Depay

"Je to veľmi dobrý transfer, rovnako ako Kun a Éric García. Všetky mužstvá pracujú na posilnení."

Messi

"Neviem, klub sa snaží dosiahnuť s ním dohodu, to je dôležité."

Transfery

"Nie je dobré hovoriť o postoch, káder sa snažíme posilniť vo všeobecnosti. Aby sme ašpirovali na najväčšie ciele, je potrebné sa posilniť."

zdroj: Gol
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-06-21 17:45:41
Predajte Dembélého čím skôr tým lepšie alebo aj rozviazať zmluvu .. načo nám je hráč s takým platom a odohrá v sezóne 10 zápasov ...
maryann 2021-06-21 17:50:01
A aj tak nic nehra.
Ale obavam sa,ze zmluva sa neda rozviazat,nanajvys dohoda o znizeni platu ako so vsetkymi-v pripade nesuhlasu-tribuna.
Adam226 2021-06-21 17:54:16
Aj tak si nezahrá .. keby boli aspoň jeho výkony dobré tak nepoviem že ho nechať v tíme .. teraz keď prišiel Agüero a Depay .. Messi bude na svojej pozícií , Agüero hrot s Griezmannom rotovať a Depay s Fatim ľavé krídlo úplne stačí + keď príde Collado do Ačka nech hrá ... aj keby sa Trincao nechal radšej nech dostáva šance ako Dembélé ktorý odohrá pár zápasov a polroka presedí na tribúne kvôli zraneniu ...
AndreasGerardi Premium 2021-06-21 17:57:06
Tak v predchadzajucom clanku sa prezident a viceprezident vyjadrili, ze ten uver 534 mega bude sluzit aj na vyplatenie niektorych hracov z ich miezd. Cize urcite hraci, ktory maju kratkodobejsie zmluvy budu stat nad rozhodnutim , bud predlzit s nizsou mzdou alebo ich vyplatia za posledny rok a zbohom. Dembele moze byt kludne jednym z nich
mikimi122 2021-06-21 19:18:26
Akého Griezmanna chceš do rotácie pánečku skákava? Hráč čo nás stál 120 M a ročne mu vyplácame cez 35-45 M na plate má u nás rotovať? Kdeže, Griezmann sa bude predávať a práveže Depay sa bude striedať s Aguerom na hrote. Na krídlo zatiaľ máme Fatiho a Dembeleho. Niektorý ste tú už fakt mimo.
Adam226 2021-06-21 20:42:23
Griezmann končne nabral dobrú formu .. veď dal dosť gólov a asistencií v zápasoch sa konečne rozbehol .. + hlavne tá jeho hra aj v obrane .. viď ak pozeráš zápasy Francúzska na Eure Griezmann je strašne platný hráč dopredu ale hlavne aj dozadu ... ja by som dal skôr šancu Griezmannovi ako Dembélému ..
mikimi122 2021-06-21 20:52:03
Si mimo jak ten včerajší sylarko ak to nie si aj ty s druhým účtom.

Francúzsko nie je Barca, čo to nechápeš!!!!! Tam hraje podhrot, to v Barce hraje Messi z falošného krídla. Na 90% sa bude meniť formácia opäť na klasiku 4-3-3 a povedz mi kde vopcháš toho Grizmanna??? NO NIKDE LEBO NEMÁ MIESTA.
Na hrote sme už skúšali XY krát NIČ z toho a na ľavom krídle potrebujeme aspoň jedno originál krídlo, keďže už Messi bude hrať falošné na pravo.

Zlepšila sa, lebo sa hrala iná formácia v minulej sezóne, ale to už nebude. Predať, aby sme neľutovali potom, že sme takú šancu prepásli!
Adam226 2021-06-21 20:59:51
No nie som žiadný s včerajším účtom 😂 ale len píšem že sú tam skôr iní adepti na prestup ako Griezmann .. a to Brejtvejt , Dembélé 😀 útok Messi , Fati , Griezmann , Depay a Agüero by úplne stačil .. Trincao keď ho mám rád max. hosťovanie alebo nech ostane .. nikdy nevieš čo sa stane niekto vypadne z útoku .. za mňa Griezmann nech ostane .. sú tam iní na prestup ako Griezmann .. Dembélé tu nedokázal nič a stále zranený , Brejtvejt je hraač ale ta zbytočne ho tu po príchode Depaya a Agüera ..
Adam226 2021-06-21 21:00:56
Dembélé musí odísť to je 37338% že musí on je tu zbytočný vkuse zranený ...
Girion 2021-06-21 21:03:22
mikimi, mě by zajímala jedna věc...už včera nebo kdy jsem to tu od tebe četl, že se bude měnit formace na 4-3-3...a já bych rád věděl, jak jsi na to přišel. To někde řekl Koeman?
Protože co se kádru týče, došlo k jediný relevantní změně, a to je Agüero (a možná Depay?), takže máme hrot, což jsme letos neměli (víceméně, Braithwaite tam nehrál špatně, minimálně na svoje poměry), ale to, že ve 4-3-3 potřebuješ dvě křídla a v týhle oblasti se nezměnilo vůbec nic - v Barce to za současný situace nejde (buď jsi bez pravýho křídla, protože Messi už pár let křídlo není, nebo postavíš dvě křídla, ale pak nemáš post pro Messiho, protože ten už hrot / false 9 taky hrát nebude...je to desítka jak vyšitá). Prostor pro 4-3-3 tím pádem nevidím a tím pádem taky nevím, kde bereš podklad pro to naprosto přesvědčený konstatování, že to budem příští sezonu hrát.
JInak ano, Griezmanna bych taky nechal, na prodej jsou daleko větší adepti. Na prachy by se mu mělo sáhnout (ale baví mě představy některejch místních, co očekávaj jednostrannou úpravu smlouvy...tak určitě, hoši), ale prodeje by měly začít jinde.
Girion 2021-06-21 21:06:05
*možná Depay v tom smyslu, že vlastně nikdo tak úplně neví, co u nás bude hrát, jestli ho Koeman chce rotovat s Kunem na hrotu, s Messim na podhrotu (tam by ale mohl postavit Grieze), na křídle (to jsme ale zas u toho, že Depay není typický křídlo, max falešný křídlo jako Messi - zrcadlově a o X úrovní níž, takže jsme bez obou křídel a alba s destem / emersonem se z toho poserou)...co vlastně?
mikimi122 2021-06-21 21:18:07
Vždy, vždy a vždy sa vrátime k 4-3-3. Kľudne sa stavím z hocikým v tomto.

3-5-2 sme hrali len z núdze v polke sezóny kedy Koeman musel improvizovať aby vyriešil problémy, ktoré tam boli v defenzíve a v útoku a nedali sa nijako vyriešiť inak napr. prestupmi a tak. Ale momentálne už nakupujeme prišli Aguero a Depay, možno ešte príde kvalitný stopér a už nebude dôvod tam ich dať až troch. Veľa zase bude záležať aj od Fatiho a ako to bude s Dembom, lebo na 4-3-3 potrebujeme aspoň jedno krídlo.
Giron píšeš ako keby sme nikdy nehrali 4-3-3 s Messim. Veď bude na pravo a bude hrať falošné pravé krídlo ako v posledných pár rokoch.

Depay bude hrať, lebo ho na ihrisku bude chcieť Koeman a ak nie on tak zase Messi bude chcieť Aguera, čiže už cez nich sa Griezmann nedostane a na krídle hrať Griezmann nemôže! Už som jak papagaj ----Nemá miesta, nemá miesta nemá miesta v zostave a má plat na ktorý nemáme. Tam Tebas teraz rozprával ako musíme znižovať platy. Griezmann má cez 35-45 M ročne --- to nám nepomôže ani keby si o polovicu znížil a to on nebude chcieť.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!PREDAŤ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PREDAŤ!!!!!!!!!!!!!!!!!!PREDAŤ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Girion 2021-06-21 22:01:53
Wall of text incoming, sorry.
Já souhlasím s tím, že ve 4-3-3 Griezmann nemá místo. Nemyslím si ale, že bysme tuhle formaci mohli s úspěchem hrát...a upřímně řečeno si myslím, že Messi na pravým "křídle" je jeden z důvodů, proč se to Barceloně nedaří.
Messi hrál napravo zamlada, když lítal jak utrženej ze řetězu, pressoval se všema ostatníma, a utíkal ostatním stylem, kterej dneska předvádí Mbappé (viz jeho "souboj" s Hummelsem teď na Euru, i když to nebyl souboj, to byl tak zhruba závod Usaina Bolta se mnou). Pak ho Pepek přesunul na false 9, ale kolem něj byli Eto'o + Henry / Villa + Pedro, tzn. taková kvalita, že to fungovalo (navíc s Messim na false 9 mi ta formace místy připomínala 4-4-2 - diamant s Messim na podhrotu). A výsledek? Brutální válec, treble, několikrát liga (nechce se mi dohledávat přesný čísla). Jenže Pep odešel, tým zestárnul, přišel drobnej útlum - Tata Martino.
Pak přišel Lucho, kterej věděl, že křídla prostě potřebuje. Jak přišel na nápad nechat Messiho uprostřed a na křídlo jebnout Suáreze, to jsem doteď nepochopil, ale když se uprostřed 2014-2015 prohodili, začal hrát Messi klasický křídlo - ne falešný, ale klasický. Výsledek? Treble. A pak se postupně Messi začal přesouvat do středu, protože věk prostě nezastavíš, až začal hrát něco, čemu my teď říkáme falešný křídlo...a Barcelona postupně upadá.
Jasně, takovejhle úpadek by většina světovejch týmů slavila měsíc v kuse. Jasně, příčiny úpadku nejsou jenom ve změně Messiho pozice. Všechny ty argumenty si představit umím a i s nima souhlasím. To ale z mýho pohledu nic nemění na tom, že největší válec Barcelona předváděla v době, kdy hrál Messi KLASICKÝ křídlo, ne falešný - tzn. řádný 4-3-3, se dvouma klasickejma křídlama.
A dneska už Messi klasický křídlo hrát nebude, kdyby ses na hlavu postavil.
Barcelona má (nejen v Messim, i když tam pořád nejvíc) takovou kvalitu, že i když 4-3-3 nefunguje tak, jak by mělo, tak toho pořád hodně uhraje. Podle mě to je ale vedle mentální lability a bídný fyzičky jeden z důvodů, proč s konfrontacích s kvalitnějšíma soupeřema Barcelona kvalitně vybouchla. PSG, Juve, Řím, Liverpool (btw. těch 3:0 nebyla zásluha funkční formace, ale toho, že se Messi utrhl ze řetězu a hrál jako ďábel), Bayern.
"Děláš, jako bysme s Messim napravo nikdy nehráli, bude hrát falešný křídlo jako v poslední době" - no právě, to je právě ten problém, nebo aspoň jeden z nich. A Koeman podle mě ví, že 4-3-3 může kloudně fungovat jenom ve chvíli, kdy máš dvě křídla, zároveň ví, že pravý křídlo mu Messi nezahraje, takže vymejšlí formace, kterejma tenhle zásadní taktickej nedostatek odstraní - proto jsme podle mě hráli 4-2-3-1, a když to nefungovalo (protože 4-2-3-1 je bez bránícího útoku kvalitní průchoďák...a bránil v podstatě jenom Griez), přešlo se na 3-5-2.
Takže ano, souhlasím s tím, že ve 4-3-3 nemá Griezman místo. On ho tam ale bohužel ani moc nemá Messi, proto Koeman vymejšlí, jak to postavit jinak.
A sestava? MatS - Alba / Firpo(posila) - Piqué, Araujo, Mingueza, Garcia (ty dva nepočítám - Dest / Emerson - Busi (nemáme náhradu), De Jong, Pedri (Roberto, Moriba, Puig, nepočítám zbytek, kterej je na odpis) - Dembelé / Fati (snad) - Agüero / Depay - Messi (Trincao na střídání).
Jedinej rozdíl proti loňsku, kromě Garcii a Emersona? Máme koho dát na hrot. Problém s mrtvou pravou stranou ale přetrvává.
Ve 3-5-2 ti ale problém s křídlama odpadne a s Messim coby jedním z útočníků, když máš na druhým pořádnej hrot, z toho uděláš takovej...při útočení něco jako 3 (stopeři) - 1 (Busi) - 2 (De Jong, Pedri) - 3 (Alba - Messi - Dest) - 1 (hrot), do obrany pak klasický 3-5-2, klidně 5-3-2.
Podle mě dokud bude hrát Messi, nemůže nám 4-3-3 už kloudně fungovat, proto Koeman vymejšlí něco jinýho...a tenhle problém se se změnama v kádru nevyřeší (aspoň teda doufám, to by musel Messi odejít a to snad zatím ne), a tím pádem moc nevěřím tomu, že bysme na 4-3-3 přešli. Souhlasím s tebou, že se k tomu Barca určitě vrátí. Nemyslím si ale, že by to bylo v době, kdy v ní ještě bude hrát Messi. A jestliže máme hrát jiný formace než 4-3-3, má Griezmann rozhodně větší přínos než třeba právě Dembelé...nemluvě o tom, že Dembelé asi bude pěkně vymaštěnej, a i když Griez sice asi taky není zrovna Einstein, nepřipadaj mi v tomhle úplně srovnatelný. Stejně tak je těžký najít místo pro Trincaa, Konrada a pár dalších...proto se taky podle mě spekuluje o jejich odchodu.
Můžu se samozřejmě plést, ale připadá mi, že celkovej vývoj přestupáku a stav kádru víc odpovídá tomu, že žádný 4-3-3 ještě nebude.
Cizinkx 2021-06-21 22:05:43
Depay nenahradí Grize už jsem to tu psal xkrát. Je to sice jiný hráč ale typově uplně stejný. Protože Griez před přestupem do Barcy hrál přesně to co hraje Depay v Lyonu...Jenže Grize narozdíl od Depay přidá nadstandart toho že to odmaká za dalších 10 hráčů a vypomůže obraně + se ted i chytil golově a sednul si s Messim. To si jako myslíte že se Griez odstaví a bude hrát Depay jen protože Nizozemec? Snad není ani tak tupý Koeman. Jestli odstaví fungujícího hráče na ukor nového u kterého si není jistý ničím jak si sedna v sestavě jak mu sedne liga, jak si sedne s Messim tak je to fakt tupou obecný.. Co přidá Depay? Kličku? Střelu ? To vše má Griez taky. Ze se mu to zprvu nedařilo a ? Nebo jako u Depaye je jistota že hned bude zářit? Nebo jen lidi žere že má Griez plat jaký má? Upřímně když jsem šel z ATM tak to byl TOP5 hráč na světě. Kolik takový hráč muže chtít a dostat 5 mega? Boha. Necpě te sem prachy. Ale vyhánět tu hráče který se chytí a doufat že Depay ho zastane i když bude rád za 10 golů tak to je krasný jako :).
Suarez_FCB_9 2021-06-21 22:16:52
Girion : hned na zaciatku si napisal nepravdu. Messi uz v sezone 14/15 hral falosne kridlo a aj pod Pepom sa casto tlacil na podhrot aj ked nehral false9. Cely cas pod Enriquem hral falosne kridlo, prvu sezonu pod Valverdem hral druheho utocnika v 4 4 2 ale v dalsej sezone sa znova vratil na poziciu falosneho kridla, to bola sezona 18/19 kedy sme hravali dobry futbal, siahali sme na treble a Messi vtedy vyhral zlatu loptu. V tej sezone sme ani nahodou netrpeli kvoli Messiho pozicii, ale skor Coutinhovi, nekreativnej zalohe,....
Suarez_FCB_9 2021-06-21 22:20:09
https://mobile.twitter.com/... kridlo hral Neymar, urcite nie Messi.
mikimi122 2021-06-21 22:28:18
Giron dalo to zabrať všetko prečítať, ale dal som to 😂
V podstate skoro zo všetkým súhlasím, aj keď Messi už to falošné krídlo hral aj v 2015. Dám aj link na heatmapu Messiho z https://twitter.com/... bol dobrý pokus ako nechať Messiho v strede a zachovať krídelnú hru, všetci sme si dlhodobo priali túto formáciu ale žiaľ defenzívne sa to nedá zvládnuť. V 3-5-2 možno Messi zostane v strede na svojej pozícii, ale prídeme o krídla a max. nám zostanú len beci a tí nie sú a nebudú proste taký úspešný a produktívny ako riadne krídla. Preto ja osobne som skôr sa variantu 4-3-3 kde aj keď možno Messi hraje falošné pravé krídlo a sťahuje sa do stredu, ale na krídle ho môže vpredu nahradiť RB - Dest, Emerson a na ľavo zase bude hrať aspoň jedno skutočné krídlo. Takto to bolo presne aj v 2015 kde sme mali Alvesa, ktorý bol v útoku vynikajúci a defenzívne to vzadu vykrýval Rakitič.
mikimi122 2021-06-21 22:30:17
za linkom vymyzalo *4-2-3-1 bol dobrý pokus ...
Girion 2021-06-21 22:30:32
Suarez:
Dobře, připustím, že Neymar hrál křídlo víc než Messi - ono by to v podstatě ani nebylo sporný, ale to je vcelku jedno. A připustím i to, že Messi 14/15 nebyl úplně čistý křídlo (to od něj nakonec asi nemohl kloudně nikdo čekat). Když si ale vybavím tři jeho zásadní góly z tý sezony - 2x Bayern v LM a 1x Athletic v Copě (myslím), byly to podle mě góly z čistýho křídla (s kličkou na silnější nohu ofc, neberu teď v potaz křídla na centry - pravák https://www.reddit.com/... je heatmapa ze sezony 20/21, a z při porovnání s tou tvojí mi z toho vychází, že zatímco 14/15 hrál křídlo aspoň napůl (kompromis? :D), letos už ani to. Tím pádem 14/15 byla hra s křídlem (říkejme tomu křídlo sui generis...nebo prostě jenom Messi? :D), zatímco teď už ho nehraje vůbec, a s ohledem na změnu stylu, kterou Messi musel s ohledem na věk podstoupit, už prostě nebude (nebo tomu aspoň nevěřím). Je ale fakt, že jsem si k tomu nic nehledal a psal to po paměti...a ta nemusí nutně fungovat.
P.S.: https://mobile.twitter.com/... ze 14/15 - ten tvůj odkaz bere i část HTML kódu z commentu a nefunguje.
Girion 2021-06-21 22:30:56
Tyvole...ty odkazy jsou fakt hrozný :D
Girion 2021-06-21 22:42:22
mikimi:
Jojo, říkám, že s nebránícím útokem se 4-2-3-1 nedá, těch šest nebožáků vzadu to prostě nemůže pobrat. Ve 14/15 to fungovalo přesně tak, jak říkáš, ale měli jsme tu tehdy neskutečnýho Rakitiče, kterej tu stranu odběhal za Messiho, a na druhý straně Andrése stále v plný síle, nemluvě o Neymarovi, který dokázali útočit zleva. Teď? Pedri - bomba, ale do Iniesty má daleko (má na to nárok, je mu 18 a je jeden z mála, kdo by kvalitou mohli někam do výšin Andrése aspoň dohlédnout...ale teď se to prostě nedá srovnat). De Jong - ten srovnání s prime Raketou podle mě snese (a možná víc než to), ale přijde mi trochu škoda zabít jeho potenciál tím, že ho pošlu oběhávat díry, který se daj čekat a vyřešit jinak. Dembelé - to snad s prime Neymarem nebudeme srovnávat, vedle něj působí Dembelé jako spriner bez špetky fotbalový inteligence. Na hrotu prime Suárez v. Agüero za zenitem / Depay, tam taky není co řešit. A Dest / Emerson v. prime Dani - to je asi jako u toho Pedriho.
Ano, 14/15 to fungovalo, ale z mýho pohledu proto, že jsme měli extrémně kvalitní kádr, kde byla světová extratřída na každým postu, na mnoha dokonce taková, že se ti hráči velmi důrazně hlásí do debaty "top v historii postu" (Suarez, Iniesta, ofc Messi). Dneska to podle mě už fungovat nebude, proto radši obětuju nějakou část kvality na křídlech tím, že tam pošlu Albu - Desta / Emersona místo Dembelého / Fatiho / Trincaa (a to u Fatiho čert ví, jak dopadne, a Dembelé mi zas tak kvalitní nepřijde), ale budu mít systém, kterej bude plně funkční, než systém, kterej je při plný funkčnosti sice lepší (4-3-3), ale v tuhle chvíli na něj prostě nemám kádr.
Klidně se ale můžem shodnout na tom, že se neshodnem :) stejně to jinak asi neskončí :D
Girion 2021-06-21 22:46:12
P.S.: když tak o tom přemejšlím, nemůže ta Messiho heatmapa ze 14/15 bejt zkreslená tím, že první půlrok skutečně ze středu hrál? Jestli si dobře pamatuju, měnili se se Suarezem až v půlce sezony...a i Suarezova mapa napovídá dvěma různejm postům. Rozdíl ve tmavosti zabarvení bych asi vysvětlil tím, že Messi se i z křídla stahoval do středu (i když podstatně míň než teď), takže tam v součtu (obrazně) strávil víc než půlku sezony, zatímco Suarez se ze středu na žádný křídlo nevytahoval, nebo jen velmi výjimečně...
Suarez_FCB_9 2021-06-21 22:55:26
Nie, Suarez tusim uz v oktobri nastupil do El Classica kde hral najprv na pravo ale uz pocas zapasu to Enrique zmenil a dal ho na https://twitter.com/...
mikimi122 2021-06-21 22:56:21
Zase možno ani nie je úplne fér to zrovnávať s treble sezónou. Áno post za post je ten káder slabší, ale zase asi nikto nečaká treble v ďalšej sezóne. Hráme s tým čo máme žiaľ a ak to bude stačiť aspoň na double, tak prečo nie. Osobne si myslím, že s tými posilami máme predsa už o niečo silnejší tím ako v minulej sezóne a ak to v minulej sezóne Real s ich o nič moc lepším tímom dotiahol do semifinále LM, tak prečo sa nemôže pošťastiť aj nám.
Ak sa pozriem na heatmapy Messiho aj z iných sezón, tak stále tam má ten stred.
Suarez_FCB_9 2021-06-21 22:58:54
Tie slavne goly co spominas sice dal Messi z kridla ale jeden taky gol dal Messi aj tuto sezonu vo finale CDR proti Bilbau kde to rozbehol z kridla narazil si s de jongom a dal gol. Ale tiez to neznamena ze tam hral cely cas, hral v dvojclennom utoku v 3 5 2.
Adam226 2021-06-21 23:40:32
Jou jakú som hádku rozpútal 😂😂😂
sylarko 2021-06-22 00:25:09
MIKIMI GRIEZMANN NIKAM NEPOJDE!!! KLUDNE SA S TEBOU O TO STAVIM!!!!!!
sylarko 2021-06-22 00:30:18
mikimi je len obycajny zaujaty hater griezmanna, nieco ako bol tunno na coutinha. spolu so suarezom si pojdu stale svoju obohratu pesnicku. zijte si dalej vo svojom svete. proste typci co maju svoju"pravdu" a nic ich nepresvedci...
sylarko 2021-06-22 00:43:28
suhlasim 100% s girionom.
sylarko 2021-06-22 00:59:56
cizinkx: to suarezovi a mikimu nevysvetlis, oni si hraju svojho manazera v hlave a hraju si na falosne kridla a ine falosne kktiny...potom budeme hrat na falosnych stoperov, falosnych zaloznikov, a postavime falosne formacie....achjaj...este si pametam jak v minulosti tu tusim sam suarez(alebo to bol mozno tunno?)spominal, ze messi hral naposledy kridlo v 2015..ale teraz uz mu to nevyhovuje, tak zrazu uz vtedy hral falosne kridlo vraj..proste budu si upravovat pravdy tak, aby im to vyhovovalo....433 nemozes hrat bez dvoch kridiel jak pise girion. proste sa to neda...
Suarez_FCB_9 2021-06-22 03:06:10
Nepametam si ze by som take nieco spominal a keby aj, mozem sa mylit. Lenze ked sa na nieco pozriem detajlne a vidim ze to bolo inak tak logicky musim zmenit nazor na to. Heatmapy potvrdzuju moje slova. A este jedna vec. Sam Messi doslova povedal ze mu vyhovuje hrat z pozicie falosneho kridla.
sylarko 2021-06-22 03:37:04
no viem ze si to bol bud ty alebo tunno. taze ak si to nepovedal, tak sry, ale nic to nemeni na tom co tvrdim. to ze si zbiehal do stredu este neznamena ze nehral vtedy klasicke kridlo. aj neymar si castokrat zbiehal do stredu a hral klasicke kridlo...
tunno Premium 2021-06-22 05:57:59
Tak teda povedzme ze ostaneme hrat 352. Takze na 2 pozicie budeme mat Lea, Fatiho, Aguera, Depaya a Grizmana? 😂 sylarko pomotal si vsetko mozne. 433 sa neda bez dvoch kridiel? Nepametam si kedy sme mali naposledy v 433 dvoch kridelnikov 😃 par rokov to urcite bude a Manchester City drvivu vacsinu sezony odohralo s Fodenom na lavo.
sylarko 2021-06-22 06:10:49
nevravim, ze budeme hrat 352. v tazkych zapasoch pravdepodobne ano. sam som zvedavy ako to koeman posklada. aguero pravdepodobne zaklad hrat nebude. kukal som dnes argentinu prvy polcas. a aguero mi tam prisiel taky nemastny neslany. techniku ma stale, ale rychlostne uz to nieje ono a pochybujem ze bude vladat hrat celych 90 minut. 433 s dvoma kridelnikmi sme hrali ked hral messi este klasicke kridlo za cias MSN. Mozno skusime hrat 442 s diamantom a messim na podhrote a pred nim fati(depay)-griezz(aguero) s tym, ze messi si moze menit poziciu s griezzom. a moze sa to tam pekne tocit.
tunno Premium 2021-06-22 06:25:12
Boh nas ochranuj pred takym utokom 😃
sylarko 2021-06-22 06:28:19
a nejake vysvetlenie????? len preto ze sa ti nepaci, neznamena ze to nemoze fungovat
sylarko 2021-06-22 06:44:47
griezz by mohol hrat takto podhrot jak v repre a messi by bol vpredu s aguerom/depayom ako dvojica utocnikov( podobne jak bol doteraz s griezzom v 352) alebo by hral podhrot messi a vpredu zas dvojka griezz-depay...
tunno Premium 2021-06-22 07:04:56
Aguero je otazny zatial dobre nevyzera, Griezmann na tejto urovni s loptou nevie nic, Depay je nekonzistentny pritom odteraz bude hrat v mensich priestoroch a s novou rolou na ihrisku. Rysuje sa utok v ktorom opat nebudeme vediet co vlastne chceme hrat tvariac sa dolezito s troma falosnymi 9tkami 😃
sylarko 2021-06-22 07:07:46
koeman bude mat konecne pripravu, tak uvidime ako to posklada. uz sa tesim na to.
tunno Premium 2021-06-22 07:10:41
Tú mal aj minulu sezonu a v skladani utoku sa trapil celu sezonu.
sylarko 2021-06-22 07:16:53
aku pripravu??? nemal ju uplnu. a nemal hlavne hrotaka ani svoje posily. nemozes porovnavat minulorocnu pripravu s touto co bude mat... uplne odlisne situacie
tunno Premium 2021-06-22 07:27:48
Mal normalnu pripravu, 19.8. sa stal trenerom Barcelony, 12.9. mal prvy z troch pripravnych zapasov a 27.9. zacinala Liga. Hrot bude mat zrejme len lavickara Aguera a keby mal prehlad ako maju premiovi na forcabarce mohol mat minuly rok Cavaniho.
sylarko 2021-06-22 07:42:08
no coment...nebudem zas zacinat debatu s niekym, kto je pan vynimocny a vie vsetko na svete...dobru
sylarko 2021-06-22 07:50:39
ale dobre no. nechajme sa prekvapit...
mikimi122 2021-06-22 11:03:57
Chyba asi nebude u väčšiny ale u dementného jedinca
Suarez_FCB_9 2021-06-22 13:54:03
sylarko : Ved ale pouzi rovnaky meter aj na Aguera. Tiez bude mat letnu pripravu a fyzicky moze byt na jesen uplne inde ako teraz.
sylarko 2021-06-22 16:20:44
Suarez: a na copa amerika sa nepripravoval? ako bodaj by, ja mam aguera rad.
sylarko 2021-06-22 16:21:48
mikimi: konecne si si to priznal :)
mikimi122 2021-06-22 16:24:47
Jasné, lenže si zas nechcel začínať debatu s niekým, kto je pán výnimočný ... Ostatný čitatelia sa už dovtípia kto je ten jedinec :D
Suarez_FCB_9 2021-06-22 16:34:07
Tak letna predsezonna priprava je predsa len nieco ine ako priprava pred Copou na konci sezony.
sylarko 2021-06-22 17:21:26
suarez: tak to hej. snad by si mal v tomto pravdu a aguero by sa dal do fyzickej pohody..
2021-06-21 18:14:09
po tomto by som už definitívne predal Dembeleho. Už to vyzeralo, že sa mu konečne zranenia začali vyhýbať, ale bohužiaľ ďalšie zranenie to už je fakt dosť v takom veku. On je ako zo skla Bude mať neustále problémy so zranením. Takého hráča nepotrebujeme.
2021-06-21 18:36:05
Ak si mam vybrat koho vyhodit ci Grieziho alebo Demebeho, tak je odpoved jasna. Zial Dembele je riadny krok vedla byvaleho vedenia.
mikimi122 2021-06-21 19:21:38
Tak najlepšie oboch, ak iba jedného, tak určite Griezmanna. Vek, plat - to robí rozdiel. Viac nám chýba krídlo ako podhrot.
adam25255 2021-06-21 20:32:01
mikimi122 ale Grizi vie hrať, zdravie sa mu drží a to je rozdiel.

Radšej Grizi s nižším platom ako večný maród Dembélé.
mikimi122 2021-06-21 20:36:03
Dembele večný marod nie je. V minulej sezóne ani nebol skoro vôbec zranený, nechápem čo všetci teraz z toho jedného zranenia robíte také haló. No zranil sa a čo.
U Griezmanna nám nestačí ani len polovične zníženie platu a o toľko si on nezníži. Predaj jasný jak fakľa. Má už 30 rokov a nemá pozíciu v zostave. Nie je čo riešiť.
adam25255 2021-06-21 20:41:25
mikimi122 Dembélé má povesť skleneného hráča od príchodu, ten sa už nezlepší a ani streľba mu nejde.

Ešte keď teraz robí obštrukcie so zmluvou mu to nepomáha.
mikimi122 2021-06-21 20:43:29
Večný marod bol v minulých sezónach to uznám, ale zase na základe tej minulej sezóny nie. Osobne ani Dembele nie je nič moc výhra v poslednom čase, ale vzhľadom ku Grizzimu je oveľa oveľa mladší, má menší, oveľa menší plat a na koniec je to krídlo čo nutne potrebujeme narozdiel od pohrotu Griezmanna, ktorý nemá a nebude mať miesta.

Ako nič v zlom, ale nechápem ako tu ešte naďalej niekto chce Griezmanna. Výkony aké ma za FR neber úplne reálne, lebo tam hrá podhrot svoju pozíciu. V Barce ju už hrať nebude a vzhľadom na príchody Aguera a Depaya už si nezahrá vôbec lebo sa zmení formácia na 4-3-3. Na krídlo ho nedáš a na hrote budú tamtí dvaja.
adam25255 2021-06-21 20:49:57
Depay môže hrať krídlo.😂

Grizi toho urobil viac ako Dembo, stál o niečo menej, to vyrovná jeho plat.

Videl si ten rozpis? Už bol mimo aj túto sezónu a teraz ho ani pre zranenie nepredáme.
adam25255 2021-06-21 20:51:30
Dembélé nemá výkony ani za nároďák, lebo sa zase odpálil.
mikimi122 2021-06-21 21:01:15
Depay bude hrať hrot krucinál. Prečo ho asi Koeman chcel??? Určite nie preto aby ho šupol na krídlo.
Pre mňa za mňa nech sa predá aj Dembele, obraňoval som ho už za tie roky dosť, ale Griezmann nech ide s ním.

Nevyrovná to jeho plat, somarina. Prv si zisti koľko zarába Griezmann, lebo asi ani nemáš zdania. Napoviem ti, že je to medzi 35-45 M ročne. Dembele má sotva 12 M ročne a o takom rozdiele sa bavíme.
escuchame 2021-06-21 21:16:28
mikimi122 hras fifu ci manazera, ze si to predstavujes ako posunut figurku v sachoch? Raz su podpisane zmluvy a tie treba respektovat obojstranne. Este nie je ani iste, ci Messi nakoniec podpise zmluvu a ci budeme mat dostatok volneho priestoru z pohladu La Ligy, aby sme si mohli jeho plat dovolit tahat. Este ani nezacala letna priprava, este ani neskoncilo EURO a ty uz tu robis zostavu za Koemana. Nikto nevie, aky system planuje trenersky stab hrat, ci neprejdeme opat 4-3-2-1 alebo nezostaneme pri 5-3-2 alebo 4-4-2. Uvidime, treba si pockat. Kazdopadne hraci, ktori maju dlhodobe zmluvy su sucastou kadra a nemozes len tak prist a hracovi s platom 40M povedat, ze od zajtra zaraba 15M. Co sa tyka Griezmanna, tak podla mna mu Koeman bude chciet miesto vytvorit, Messi mozno uz tiez nebude hrat kazdy zapas 90min, ale Koeman sa to bude snazit nejako obmienat, lebo kvoli nedostatocnej sirke kadra sme v poslednej sezone stratili dych. Len prestante prosim zit v rozpravkach, futbal je biznis... a hrac s dlhodobou zmluvou moze max byt posadeny na lavicku, ale ak on nebude chciet, tak ho z klubu nikto niekolko rokov nedostane... aj napriek tomu, ze si zahra sporadicky.
mikimi122 2021-06-21 21:44:35
Za normálnych okolností áno, ale Laporta tú zmluvu Griezmannovi nedal a on teraz musí robiť poriadok za Bartomeuom. Sme v strašných dlhoch? Ako si predstavuješ, že máme Griezmannovi vyplácať ten plat? Ak proste na to nemáme, tak na to nemáme. Ešte k tomu ak chceme predĺžiť s Messim, tak tam potrebujeme prachy skôr ako u Griezmanna. Ak by sa aj Griezmannovi znižoval plat, tak by to muselo ísť cez dohodu a jasné, že Griezmann nemá dôvod s hocičím súhlasiť a aj to by sa muselo u neho znižovať o riadnu pálku. Pravdepodobne sa mu nebude chcieť ani prestúpiť ako Braithwaitovi, Umtitimu, Pjaničovi, .... žiaľ tu sa nejde chovať ľudsky, čestne a spravodlivo... Laporta musí konať tak aby to bolo pre Barcu najlepšie a musí ich hoc aj na silu poslať preč! Už Umtiti a aj Dembele ak nepredĺži tak strávia sezónu na tribúne.

S tou formáciou sa môžem mýliť, ale aj nie. Myslím, že nikto by si nestavil proti tomu, že budeme hrať 4-3-3 opäť.
Ak chceme toho Haalanda o rok, alebo niekoho iného top hráča, tak budeme potrebovať prachy! Ak aj niečo cez budúcu sezónu zarobíme, ak sa otvoria štadióny, atď. všetko pôjde na splácanie dlhov. Na Haalanda budeme mať len ak zarobíme na predajoch súčasného kádra a s Griezmannom už o rok može byť neskoro podobne ako s Coutinhom teraz.
Cizinkx 2021-06-21 22:10:44
TEN HRAC při příchodu z ATM byl TOP 5 Jakou by dostal smlouvu? Ten hráč byl naprosto famozní a nejlepší hráč francie na MS 2018. V ATM byl za hvězdu, je považovaný za hvězdu celosvětově než sem přišel. Prosím tebe kolik by mu asi tak Laporta dal? Dal by mu možná menší ale podobnou dardu :). Peníze není třeba řešit dalo mu to vedení dalo. Co se řeší.
mikimi122 2021-06-21 22:39:30
On si ešte vtedy ten plat navýšil keď ešte ten rok zostal v Altetiku a jasne potom keď prišiel k nám, tak mu dal Barctomeu ešte lepší plat. Taktiež ver či nie Laporta by určite takú somarinu ako Bartomeu neurobil, ako napr. to, že sa každoročne Griezmannovi už aj tak obrovský plat navyšuje. Kde je v tom logika, že sa 30 ročnému hráčovi každým rokom má zvyšovať plat? Nemalo by to skôr byť opačne, keďže klesá výkonnosť? Griezmann bol častokrát nadhodnotený tými vyjadreniami ako napr. aj teraz od Deschampsa keď povedal, že je jedným z najlepších v histórii, alebo keď vyhlásil, že je na rovnakej úrovni ako Messi a Ronaldo 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
Aj ja som si ho trochu viac obľúbil, ale stále nezapadol a už ani nezapadne!
sylarko 2021-06-22 01:25:39
MIKIMI klesa vykonost?? teraz ked chyta formu mu KLESA VYKONOST?????? OTVOR OCI konecne!!! nemozem ani citat tie tvoje dristy, bo mi stupa tlak.....
sylarko 2021-06-22 01:29:41
"Aj ja som si ho trochu viac obľúbil, ale stále nezapadol a už ani nezapadne!" ty v akom pararelnom vesmire zijes?? prave naopak teraz zacina zapadat...si prespal novy rok alebo co? a to tvoje vestenie z guly, ze vies co bude o rok, aka formacia, a kto ako zapadne.. nechces mi vyvestit buducnost??? miluje takych "odbornikov" ako ty....
sylarko 2021-06-22 01:35:27
mna normalne udivuje s akou istotou mikimi vsetko dopredu vie. ty mas nejake kontatky v barcelone alebo tam pracujes?!
mikimi122 2021-06-22 10:45:41
Teba asi nikto nenaučil čítať pozorne, že ano? Tá klesajúca výkonosť sa netýka Griezmanna tupec blbý, aspoň nie momentálne. Vravím to vzhľadom k veku, keďže podpísal dlhoročnú zmluvu asi na 5 rokov. Možno nie teraz, ale aká je logika, že Griezmann bude mať najvyšší plat u nás v dobe keď mu bude končiť zmluva v 2024 kedy bude mať 33 rokov!!! Stúpa ti tlak lebo nevieš čítať pozorne.
mikimi122 2021-06-22 10:59:30
Dobre ukončime to raz a navždy, lebo fakt nemám chuť si tu vypisovať s nechápavým imbecilom ako si ty.

Áno, nezapadol, lebo nemá pozíciu, stále je len podhrot, nie je krídlo, ani hrot. Darilo sa mu len kvôli formácii 3-5-2 a ver, že tu hrať večne nebudeme. Prečo ju podľa teba Komena stále menil ku koncu sezóny v polovici každého zápasu? Jasné, lebo žijem v paralelnom svete 😂😂😂
Jasné nemusím mať pravdu s tou formáciou, ale aspoň je to vysoko pravdepodobne, že tou 4-3-3 hrať budeme. Fakt by si proti tomu aj stavil?

Nikde nevravím, že to tak musí byť a nikde ani nepíšem, že tomu máš veriť. To je len môj odhad, môžeš a nemusíš súhlasiť.

PS: To si musíš sám pridávať + aby si si dokázal pravdu 🤣🤣🤣 a neskúšaj sa to ani poprieť
sylarko 2021-06-22 16:18:57
No pises to s takou istotou, jak keby to tak malo byt. napisal som moznost ako by to mohlo fungovat v druhom clanku(442 s diamantom v strede).

PS: a ver mi + som si sam sebe nedaval. vidis su tu ludia, ktory aj so mnou suhlasia :)
mikimi122 2021-06-22 16:29:44
Ja som zas dal na fórum správu od MD, že predsa Koeman plánuje 4-3-3. No vidíš, že som si to len nevymyslel. Ale jasné možno sú to len moje kontakty v MD a cez noc to vybavili 😂
2021-06-21 20:34:38
Predať, z neho nič nebude. Hráč za toľké prachy a kvôli zraneniam odohrá 5 dobrých zápasov za sezónu. Grizi aspoň maká a vie sa aj vrátiť do obrany