Legenda FC Barcelona Lionel Messi sa dnes na tlačovej konferencii rozlúči s katalánskym klubom aj fanúšikmi Blaugranas. V tomto článku vám prinesieme prepis celej tlačovky minútu po minúte. Priamy prenos môžete sledovať na BarçaTV+.

13:04 TVE: Máš pocit, že si s touto generáciou hráčov mohol dosiahnuť viac? Vyhrať viackrát Ligu Majstrov? Je tá tvojim cieľom do budúcnosti?

"Áno, samozrejme, že cítim, že som mohol vyhrať Ligu Majstrov viackrát. Boli sme blízko, semifinále s Liverpoolom, Chelsea... Táto generácia mohla vyhrať viac, ale taký je futbal. Vyhral som iné veci. Je to tak ako to je, nič neľutujem. Samozrejme, že mojim cieľom je vyhrávať ďalšie tituly aj Ligu Majstrov."

Cuatro: Naozaj existovala možnosť zníženia tvojej mzdy na úroveň, ktorá by Barcelone umožnila tvoju registráciu?

"Mzdu som si znížil o 50%. Správy o znížení o ďalších 30% sú klamstvo. Hovorí sa veľa nepravdivých vecí. Jednoducho sa to všetko nedalo urobiť."

Neraz si povedal, že si nikoho neoklamal. Oklamal niekto teba?

"Nie, ako som povedal, urobili sme všetko, čo bolo možné. Vždy som bol voči socios a fanúšikom úprimný. Bol som transparentný, ale nevyjadroval som sa veľmi často, aj keď sa objavovalo veľa špekulácií. Všetci si môžu hovoriť, čo chcú, ale nie všetko je pravda. Pre mňa bola najdôležitejšia pravda ľudí, ktorí mi dali tak veľa."

12:56 ARA: Koľko sezón na najvyššej úrovni ti zostáva?

"Neviem, to závisí od toho ako sa budem cítiť. Našťastie som až doteraz nemal žiadne vážne zranenie. Všetko sa však raz končí. Mám veľa spoluhráčov, ktorí hovoria, že neskôr je každodenná rutina ťažká. Na rutinu som zvyknutý, aj na tréningy, ukončenie kariéry musí byť ťažké."

Do konca prestupového obdobia je ďaleko a ty sa ponáhľaš. Nedalo sa počkať do konca mesiaca?

"Prezident vysvetlil, že klub má obrovský dlh a nechce ho navýšiť. La Liga neumožnila, aby ma klub zaregistroval a nemalo zmysel to ďalej naťahovať, keďže situácia sa nedá vyriešiť. Aj ja musím myslieť na svoju kariéru."

La Gazzetta dello Sport: Nerozmýšľal si o tom, aby si zostal za každú cenu?

"To som urobil. Urobil som všetko, čo bolo možné, aby som zostal. Viac nemôžem povedať."

12:53 Marca: Dával Laporta fanúšikom falošné nádeje, keď s tebou rokoval bez toho, aby si bol istý, že ťa bude môcť zaregistrovať?

"Nie. Všetko bolo jasné, dohodnuté, nebol žiadny problém. Myslím si, že sme vždy boli úprimní, minimálne ja. Nepodarilo sa to z dôvodov, ktoré boli uvedené. Ja som nikdy nikoho neoklamal."

AS: Povedal si, že sa to nepodarilo kvôli La Lige. Čo povieš Javierovi Tebasovi? On tvrdí, že urobil všetko, aby si zostal.

"Neviem. Viem jedine to, že zmluvu sa nepodarilo podpísať kvôli La Lige a dlhu klubu. Tebasovi nemám čo povedať, nikdy som mu nič nehovoril. Keď sme sa stretli, vymenili sme si len niekoľko viet. Nemám s ním žiadny problém."

El Periódico: Si schopný opísať, ako sa cítiš a ako prebiehalo niekoľko posledných dní?

"Bol to tvrdý úder. Je to smutné a ťažké, aj dnes sa to stále snažíme absorbovať. Keď odídem, určite to bude ešte horšie. Dôležité je, že mám podporu rodiny a blízkych a že naďalej budem hrať futbal, čo mám najradšej."

12:46 La Vanguardia: Tvoji spoluhráči po odchode z klubu išli do ďalekých krajín. Ty si vyberieš priameho súpera Barcelony. Uvažuješ o výbere klubu v závislosti od Barcelony?

"Ľudia, ktorí ma poznajú, vedia, že chcem súťažiť a vyhrávať. Tak chcem ukončiť kariéru. Chcem získavať trofeje, budem bojovať. Také je moje nastavenie, vždy som chcel viac. Chcel som zostať, ale teraz si musím pohľadať moju cestu a vyhrávať."

Ako si môžeme vysvetliť fotografiu s hráčmi PSG na dovolenke?

"Je to úplná náhoda. Veľa sa o tom hovorilo, ale stretli sme sa večer. Ney mi zavolal, povedal mi, že je na Ibize, potom sa k nám pripojili ďalší, bol tam aj Verratti. Práve vtedy vznikla tá fotka. Samozrejme, že sme žartovali, aby som prišiel do Paríža, ale je to úplne iný prípad. Nič za tým nie je."

12:44 Radio Nacional: Je to najťažší moment v tvojej kariére?

"Áno, určite. Zažil som veľa ťažkých chvíľ, veľa prehier, ale vrátil som sa do tréningov a mal som šancu na odvetu. Teraz to tak nebude. Začínam novú históriu, niet cesty späť."

Cadena COPE: Po odchode Bartomeua si povedal, že si sa cítil oklamaný, že ťa oklamal. Je to teraz rovnaké?

"Teraz som smutný, nečakal som to všetko. Nikdy som neklamal, vždy som hovoril pravdu. Pred rokom som chcel odísť, teraz nie. Preto ten smútok."

Sport: Ako si predstavuješ Barcelonu bez teba?

"Barcelona je najlepší klub na svete, má skvelý káder, určite ju posilní veľa hráčov. Tak ako povedal Laporta, klub je ponad všetkými. Ľudia si zvyknú, na začiatku to bude zvláštne, ale to pominie. Nakoniec sa všetko utrasie."

13:35 Mundo Deportivo: Po finále Copa del Rey si spoluhráči robili s tebou fotky. Vtedy človek mohol mať dojem, že chceš odísť. Po stretnutí s Laportom si zmenil názor. A čo teraz po tom všetkom - si smutnejší a frustrovanejší?

"Po voľbách som sa stretol s prezidentom na večeri, porozprávali sme sa a bol som celkom presvedčený, že zostanem. Kontrakt nikdy nebol problém. Potom sa stalo to, čo sa stalo, nedalo sa nič robiť. Vedeli sme, aké boli naše plány."

L'Esportiu: Povedal si, že by si sa chcel rozlúčiť inak. Si otvorený v budúcnosti prísť na Camp Nou rozlúčiť sa? Vrátiš sa jedného dňa na takú udalosť?

"Áno, samozrejme, hoci to bude iné. Táto chvíľa je teraz, ale som pripravený na všetko pre ľudí v tomto klube."

12:33 Onda Cero: Aké dedičstvo po sebe zanecháš? Ako by si chcel, aby na teba barcelonismo spomínalo?

"Vyrastal som s hodnotami tohto klubu. Chcel by som, aby si ma zapamätali takého, aký som bol na ihrisku. Ale zapamätať si ma môžu tak, ako chcú. Som vďačný za celú svoju kariéru. Získal som veľa trofejí, utrpel som aj veľa prehier, ktoré ma veľa naučili. Radosti však bolo viac. Pamätám si, ako som s deťmi, manželkou a všetkými oslavoval trofeje na ihrisku. Mám veľa pekných spomienok."

12:30 TV3: Všetci sú šokovaní. Keď si sa vrátil z dovolenky, myslel si si, že všetko ide dobre, že predĺžiš zmluvu? Čo sa stalo?

"Áno, Laporta to už povedal. Všetko bolo dohodnuté, na poslednú chvíľu sa to kvôli La Lige nepodarilo dosiahnuť."

Catalunya Radio: Laporta povedal, že by nebol schopný zadlžiť klub kvôli nikomu. Máš dojem, že Barcelona pre teba urobila všetko?

"Klub urobil všetko, čo bolo možné. Počul som o mne veľa vecí, ale môžem ubezpečiť, že klub, Laporta a ja sme urobili všetko, aby som zostal. Pred rokom som to nechcel, povedal som to úprimne. Teraz som chcel, ale nepodarilo sa."

RAC1: Čo ťa najviac sklamalo a mrzelo v posledných dňoch?

"Napadá mi veľa vecí, ale som trochu zaseknutý, nemôžem tomu uveriť. Odchádzam z tohto klubu, úplne mením svoj život. V prvom tíme som od svojich 17. rokov a pre mňa to bolo vždy 'rovnaké'. Teraz začínam od nuly, pre moju rodinu je to tvrdá zmena. Viem, že sa adaptujeme. Musíme to akceptovať."

Cadena SER: Veľa sa hovorí o PSG ako o tvojom ďalšom klube. Kde budeš hrať v nasledujúcej sezóne?

"Je taká možnosť, ale zatiaľ som sa s nikým nedohodol. Po vyhlásení som mal veľa telefonátov, kluby o mňa majú záujem. Potvrdzujem, že rokujeme."

12:25 BarçaTV: Hovoril si o dôležitých momentoch, po svojom boku máš 35 trofejí. Je to veľmi ťažké, ale povedz, ktorý moment sa zapamätáš najviac?

"Je to veľmi ťažké. Je to veľa rokov, veľa zážitkov. Možnože môj debut, vtedy sa to všetko začalo, splnil si mi môj sen. Všetko neskôr bolo úžasné, ale začalo sa to debutom."

12:22 "Bol by som radšej, aby som sa rozlúčil iným spôsobom. Nikdy som si nepredstavoval rozlúčku a už vôbec nie takúto. Chcel by som to urobiť na ihrisku, s fanúšikmi na tribúnach, s ich posledným potleskom. Obdobie pandémie bolo ťažké, hrali sme pred prázdnymi tribúnami. Oslavovať s fanúšikmi, počuť, ako kričia moje meno... Ak by som si mal predstaviť moju rozlúčku, tak s plnými tribúnami. Je to však inak. Som vďačný za všetky tie prejavy sympatie počas tých rokov. Dúfam, že sa jedného dňa vrátim a budem súčasťou tohto klubu, že budem môcť urobiť niečo preto, aby Barcelona bola najlepšia na svete. Určite si teraz nespomeniem na množstvo vecí, ktoré by som chcel povedať. Nie som schopný premýšľať. Najlepšie bude, ak prejdeme k otázkam. Ďakujem všetkým."

12:12 "Ak mám byť úprimný, neviem, či bude schopný hovoriť. Rozmýšľal som, čo povedať. Nič mi nenapadlo. Stále som zaseknutý. To všetko je pre mňa ťažké po toľkých rokoch. Strávil som tu celý život. Na to som nebol pripravený. V uplynulej sezóne, po rozruchu s tým faxom som bol pripravený a presvedčený, vedel som, čo mám povedať. Teraz nie. Teraz sme chceli zostať tu, doma."

"Na prvé miesto sme vždy kládli naše dobro, zostať doma a užívať si, že sme tu. Dnes sa musím rozlúčiť. Prišiel som sem, keď som mal 13 rokov. Po 21 rokoch odchádzam s manželkou a troma Katalánco-Argentíncami. Nemôžem byť viac hrdý na to, čo som urobil. Som presvedčený, že sa po niekoľkých rokoch vrátime. Je to náš domov, sľúbil som to synom. Ďakujem všetkým, spoluhráčom, ľuďom z klubu."

"Tým, ktorých vidíme, aj tým, ktorých nie. Snažil som sa ku všetkým správať s rešpektom. Dúfam, že to po mne zostane. Boli tu pekné chvíle, aj tie horšie, ale vďaka nim som sa rozvíjal a stal sa zo mňa človek, ktorým som dnes. Tomuto klubu a dresu som dal všetko. Od prvého do posledného dňa."

12:05 Tlačovka začína. So slzami...

11:58 Prebieha zvuková skúška, Messi už prišiel na Camp Nou - čoskoro začíname.

11:55 Na tlačovke budú prítomní hráči prvého tímu, prišiel už aj Ronald Koeman či Xavi Hernández a vedenie katalánskeho klubu. Začiatok je naplánovaný na 12:00. 

11:53 Všetky trofeje, ktoré Messi vyhral v drese Blaugranas.

zdroj: BarçaTV+
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-08-08 11:58:20
Ja to nemôžem sledovať... Som na to príliš slabý...
2021-08-08 11:58:27
🔵🔴 Messi legenda 🍀 10
2021-08-08 11:58:40
Zlate lopty prečo nevybrali? 🤔 Už nie je miesta 😅
galibier 2021-08-08 12:03:56
Som pri nich odfoteny v Sieni slavy...smutny den pre tento klub aj nas vsetkych...
2021-08-08 12:04:03
Časť zo mňa zomrela v štvrtok a to čo ostalo padne dnes...
123456 2021-08-08 13:03:28
Leo vždy a všade budeš č.1. Akurát dres Barcelony ti sedí najviac. Môj názor - Laporta sa zachoval špinavo a to sa nikdy neodpustí.
frkmrk 2021-08-08 18:18:34
Pripomina mi to:Bartomeu-Suarez,Perez-Ramos, no a teraz Laporta-Messi.
123456 2021-08-08 23:50:44
presne tak
2021-08-08 12:07:24
Tyvoe to lame srdce kazdemu cule :(
Peter 2021-08-08 12:07:59
Toto neznesiem...
2021-08-08 12:08:46
Leo dik za to ako nás bavil 21 r. že prepísal históriu klubu aj LA ligy ,prajem veľa zdravia aj jeho rodine veľa šťastia v Paríži, nikdy nezabudnem čo spravil pre Blaugranas
kacejik Premium
2021-08-08 12:09:19
Ťažko sa mi na to pozerá ❤️😢😢😢😢
2021-08-08 12:09:54
Podľa Tebasa Laporta Lea obetoval kvôli SL. https://mobile.twitter.com/...
neupauper 2021-08-08 12:16:20
necudoval by som sa keby to je pravda, sice tebas je tupec ale laporta od neho nema daleko
Oleguer23Legend 2021-08-08 13:11:17
keď ho Tebas vydieral, že 50 rokov by sa Superligy nemohla Barca zúčastniť, tak je jasné, že to musel odmietnuť... nikto nevie, či náhodou Superliga niekedy nebude najprestížnejšou súťažou, ktorú by potom Barca nemohla hrávať, ak by Laporta teraz pristúpil na Tebasove podmienky
Cizinkx 2021-08-08 13:13:59
Jenže on řekl že před 14 dni s tím Laporta na schuzce nemel ani nejmenší problém. Je to to co jsem tu tvrdil že z toho co říkal bylo zřejmý že mu CVC vůbec nevadí ;). To je ten problém. Tady nejde o to jestli je nebo není CVC svinstvo všichni víme že je. Ale gro je to že Laporta s CVC neměl problém. Že by náhoda?
Oleguer23Legend 2021-08-08 13:15:08
nevieme aké podmienky mu Tebas dal pred 14 dňami, možno boli vtedy ešte iné
adam25255 2021-08-08 13:23:39
Oleguer23Legend Superliga bola na 30, už aj Font povedal, že je to vlastne to isté a Leo by zostal pri CVC, tak to Laporta odklepnúť mal.

La Liga má určite dôkazy, to bude ešte zaujímavé.
adam25255 2021-08-08 13:28:05
“What has been done during all this time? What has happened to Barça Corporate? Why is the Tebas and CVC plan rejected and yet the Super League embraced when they are two practically identical projects, an injection of capital? Things are not explained, there is a total lack of transparency.”
Oleguer23Legend 2021-08-08 13:31:26
stále nechápeš, že keby to podpísal, a Barca by v budúcnosti nemohla hrať 50 rokov Superligu - ktorú nemožeš 100 percentne vylúčiť, že naozaj vznikne a bude úspešná, tak by na to mohla doplatiť obrovskou stratou príjmou? Potom už by sa ani neradila medzi velkokluby - ani záujem top hráčov prestúpiť do Barcy by už nebol žiadny a Barca by na najlepších hráčov vlastne ani nemala peniaze.
Oleguer23Legend 2021-08-08 13:32:10
príjmov*
adam25255 2021-08-08 13:34:09
Oleguer23Legend A čo keby nehrala Superligu? To je rozmar Američanov z PL, tak im to Boris zakázal. SL nikdy nevznikne a Laporta obetoval Lea.
Oleguer23Legend 2021-08-08 13:39:35
ok, ty si jasnovidec, vieš čo bude ďalších 50 rokov, takže zbytočné diskutovať :D... obetoval ho na neskutočne "dlhé" 2 roky a na úkor klubu - aj keď nerád, ale budúcnosť Barcy je dlhšia ako možné Messiho 2 sezóny a ty vrátane vela ďalších fanúšikov by si tú budúcnosť Barcy kludne ohrozil kvoli 2 sezónam Lea navyše...
adam25255 2021-08-08 13:43:34
Oleguer23Legend Budúcnosť klubu je už ohrozená. Veď nové posily nie sú registrované a z celých miliónov, čo Messi dotiahol do klubu zostane akurát predaj starých dresov.(sponzori tiež toľko platiť nebudú)

Laporta nemôže CVC vetovať. Nakoniec tie prachy budú a bez Lea. O CVC nerozhoduje len on.
Oleguer23Legend 2021-08-08 13:48:16
no ešte uvidíme či budú, Peréz sa chce tiež súdiť
Suarez_FCB_9 2021-08-08 14:16:36
Nove posily su registrovane zase klames ako vzdy :D
adam25255 2021-08-08 14:44:14
Suarez_FCB_9 Dôkaz? Ja som čítal, že nie.
Cizinkx 2021-08-08 14:44:55
https://barcauniversal.com/... já nevím ofiko na ligu ještě registrovaní podle všeho nejsou. Protože 95% je prý bez nich, takže se tam momentálně nevejdou.
adam25255 2021-08-08 14:47:38
Cizinkx táto stránka kazí linky.
Suarez_FCB_9 2021-08-08 14:48:42
Laporta povedal na tlacovke vcera ci kedy ze hej. Tak hadam neklamal v tomto.
adam25255 2021-08-08 14:49:04
Gamper je priateľský, tam mohol byť aj Messi, zaujímavé, prečo nie je… Odmietol to?
Cizinkx 2021-08-08 14:51:24
Na gamper je to uplně šumák to samé na přáteláky taky. Alfredo píše že na oficiální soutěž čily ligu která začíná příští týden. Depay a Aguero a Emerson nejsou stále podepsání. Protože se do tich 100% Zatím nevejdou .Cily Laporta sice řekl že to nebude problém. Jenže to závisí na odchodech a snížení kapitánům platy. A tady je ticho po pěšině. Takže ano Depay a spol ofiko podle všeho stále nejsou podepsaní protože se do toho rozpočtu nevejdou. A já myslel že tich 95% jsou s nima a ono to je ještě bez nich. Nadhera jako.
adam25255 2021-08-08 15:12:32
Cizinkx Takže Laporta zatiaľ vyhodil len Fernandesa, ktorý nás bude žalovať, nepredĺžil Messiho, prepustil Pimientu a zamestnal vlastnú sestru? To sú teda výsledky.
tony240 2021-08-08 16:42:25
Odisiel este Firpo a Trincao...
adam25255 2021-08-08 16:57:23
tony240 áno Firpo, na toho som zabudol, to nebol hráč, čo nás ruijnuje. A Trincao len na hosťovanie.

Stále zostali hráči zaťažujúci pokladňu a odniesol to Messi. Rozviazanie Demba, predaj Sama, Coutinha, Roberta a Pjanića by už musel uvoľniť na nejaký plat pre Lea. Ale všetci zostali a Coutinho je asi najdrahší.(bonus)
Cizinkx 2021-08-08 16:57:46
Odešel Firpo, Todibo, Trincao hostuje, Fernandese propustil nebo mu vypověděl smlouvu. Bohužel ten po nás chce 15 mega a nejspíš u soudu uspěje. No dohromady tihe hráči tu měli hovno hovno plat takže s tím ten platovým stropem nějak nepohlo. Bohužel vyjednání s Griezem o snížení se očividně z jeho strany nekoná nechápu proč. Umtiti najednou nechce nikam jít jak překvapivé. Pjaniče stále nedokáže dostat z klubu. Coutinho tu snad bude další sezonu hrát to je snad zlý sen. Takže 24 mega plat +20 mega live. Kapitáni i po x týdnech nejsou schopni snížit smlouvy aby šlo registrovat hráče. Dembele je stále nepodepsán. Moriba tu stále oxiduje i když už 3 týdny odmítá podepsat. Já vím že nic není hned, ale přijde mi že v tomhle Joan trochu zaspává a je to takový ono se to nějak udělá. Hráči na něj mají páky. A díky tomu se posral Messi no.
adam25255 2021-08-08 17:03:31
No ešte odišiel bèčkový Konrad za pár šupov. Najväčší predaj je Firpo. To sa fakt Laporta môže hanbiť.
Suarez_FCB_9 2021-08-08 17:08:09
A Alena za smiesnu sumu pritom neverim ze by za neho nedal nikto 10M aspon.
adam25255 2021-08-08 17:31:23
Aleñá za 5M a ešte Miranda zadarmo.

No do… Laporta robí to isté, čo Barto.

Tebas pomohol udržať Lea už minule(výstupná klauzula a stanovisko ligy), aj teraz chcel, ale Laporta odmietol. Tá zmluva bude aj tak schválená.

Toto prestupové je čistá katastrofa!
2021-08-08 12:09:57
Prvá správa a revem tiež...
MINH0 Premium
2021-08-08 12:11:34
Ďakujeme za všetko čo si urobil pre náš milovaný klub. Čo ma však veľmi mrzí to akým spôsobom si musel odísť... Nech sa ti darí nech budeš hrať kdekoľvek na svete. Ty si to zaslúžiš aj keby si hral v Reale Madrid. Ďakujem že som zažil tvoju hru nikdy nezabudnem
2021-08-08 12:11:35
Ved on plakal ešte ani nič nepovedal...ako bysom ja mohol zastavit slzy...ved on bol dovod prečo som začal pozerat futbal a fandit Barcelone...
RoAd 2021-08-08 12:25:41
Nemozem to pozerat. Potom mozno nahravku. Ja som sa po 15 rokoch alebo aj viac vratil k futbalu kvoli Messimu. Toto je moc. Laportov ksicht nechcem ani vidiet.
2021-08-08 12:14:53
To je realita, keď peniaze sú viac ako čokoľvek ľudské. Je to smutne a nechce sa mi tomu veriť.
adam25255 2021-08-08 12:26:34
Superliga je pre Laportu viac ako Leo.(Tebas to písal, som zvedavý, či to potvrdí)
2021-08-08 12:15:10
Takto som neplakal 15-20 rokov
2021-08-08 12:15:47
Nemůžu si pomoct, ale je to strašně krásné a upřímné. Je mi to líto, ale jsem šťastný za to, že jsem mohl sledovat éru, na kterou se jednou bude vzpomínat a ti, kteří tu příležitost neměli, budou závidět.
2021-08-08 12:15:56
ZIVE: Smutny konec legendy
:(
buggo7 Premium
2021-08-08 12:16:04
Milujem te Leo❤️❤️❤️
2021-08-08 12:22:46
Bude dalším působištěm PSG? „Je to jedna možnost. Ale nic ještě nemám potvrzené. Měl jsem hodně telefonátů, mnoho klubů projevilo zájem. Teď nemám nic úplně uzavřené,“ mlžil Messi.
adam25255 2021-08-08 12:24:00
Nech ide do Girony, tá nám ho pošle na hosťovačku, uhradí plat a my im to splatíme potom.
Peter 2021-08-08 12:24:01
Skurvene psg, žiadny iný klub neznášam viac
Messinho99 2021-08-08 12:49:24
Preco neznasas PSG? Lebo messiho niekolko mesiacov klamalo ze s nim predlzia? Alebo preto ze minuly rok nedovolili messimu odist a vygrazali sa mu sudnymi spormi? Alebo preto ze messiho nechali v stichu ked po nom polovali spanielske urady?
adam25255 2021-08-08 12:58:27
Messinho99 Vieš, ropné umelé kluby sú nenávidené. Už nám šlohli x hráčov a teraz aj Lea? Normálny klub si držať troch hráčov s platom 40-50M nemôže dovoliť, obyčajní podvodníci.

Ani City naplatí toľko. Kun mal 12M GBP.
Messinho99 2021-08-08 13:00:43
Zatial co barcelona si ich dovolit moze :D :D Pozri si top 5 najdrahsich presupov v historii a najdes tam hlavne futbalistov barcelony ;)
adam25255 2021-08-08 13:36:59
Messinho99 Hovorím o platoch. Griez má asi polovicu z toho, čo Leo. Žiadne také, že 3x40M len pre základný útok. Také je to teraz v PSG ak príde Messi.
jorge78 2021-08-08 13:42:25
Messinho99:Ja teda take k smrti nesnasim PSG.A Nasser nesnáší Barcu..Tak asi......ale ty si jim klidně fandi.. ....
Messinho99 2021-08-08 13:43:38
Ja fandim Messimu a vzdy budem. Messi nikdy barcelonu nepodrazil, co sa opacne povedat neda
adam25255 2021-08-08 13:46:33
Messinho99 Ako ukazuje Tebas. Laporta Lea podrazil. Tak to máš pravdu.
jorge78 2021-08-08 13:49:46
To me jasné a I správné. Ale já,I když tam bude Leo, tak je nezačnu mít rád.......
Paulie1 2021-08-08 14:15:34
Mbappe nemá taký vysoký plán len nejak 18 mega....ak nepodpíše novú zmluvu (čo pochybujem) tak pôjde do Realu , Messimu dajú ale 25-30 mega a sú v pohode ....
Messinho99 2021-08-08 14:16:35
Paulie psssst. PSG zle. Barca dobra. Tak to tu chodi :D
joej 2021-08-08 19:50:32
"Nech ide do Girony, tá nám ho pošle na hosťovačku, uhradí plat a my im to splatíme potom."... super nápad, ale lepšie by bolo aby ho podpísal Pique do jeho klubu a on by nám ho dal na hosťovanie. Platili by mu minimum na jeden rok a Barcelona by neprišla ani o zisky. Teraz len stačí nájsť niekoho, kto má číslo na Geriho.
adam25255 2021-08-08 20:01:00
joej Áno, jeho Andorra. Označ ho v tweete! Snáď to uvidí.
joej 2021-08-08 20:17:42
Už sa stalo... 😉
123456 2021-08-08 23:53:45
Leo to sám v príhovore potvrdil - ja som nikoho neklamal !!!!
adam25255 2021-08-09 04:05:14
123456 On nie, ale môže sa zaručiť za Laportu?
123456 2021-08-28 12:37:47
Leo narážal práve na Laportu, ten to posral
2021-08-08 12:25:21
DAL BY SOM ČOKOĽVEK ZA TO ABY SOM SA S NÍM MOHOL ROZLÚČIŤ POTLESKOM V STOJI NA CAMP NOU. ČOKOĽVEK, ale tento môj sen sa už asi nikdy nesplní... :( je mi zle
Peter 2021-08-08 12:26:30
SÚHLAS! Takáto rozlúčka ako keby Umtiti odchádzal je mi zle...
123456 2021-08-08 23:54:47
Súhlasím
2021-08-08 12:26:18
Mohol hrať za pár supov a nemusel by teraz nariekať na tlačovke.. Ja tomu nerozumiem, to je nejaká schyza, ci co? Co miluje teda viac milióny na účte alebo Barcu? Serie ma, že to takto dopadlo a hlavne ma serie, že tomu nerozumiem ako sa to mohlo stať.
adam25255 2021-08-08 12:28:32
Laporta odmietol CVC, to by musel Leo hrať zadarmo. To by ako vyzeralo? Všetci s plnými platmi a Leo kdesi za euro.
michal_ 2021-08-08 12:33:01
To je logika typu pod ma z boku. Takyto pristup by uplne potopil cely sport. To by sa mohlo napr. 12 najlepsich basketbalistov v NBA dohodnut na zmluve za dolar, ved zarobene maju a drtit vsetko najblizsich 10 sezon. Pochybujem, ze by to niekoo bavilo.
Musi byt nejaka hierarchia aj v platoch, problem je, ze v Barce to vysrubovali do zavratnych vysok a po vypadku prijmu sa im to cele zrutilo. A nie Messiho vinou.
2021-08-08 12:29:18
Aj mne je veľmi ťažko keď sa na to pozerám. Ja som už napísal všetko v predošlých dňoch. Odchádza veľký človek, legenda, veľký hráč a jeden z predstaviteľov hodnôt klubu.
2021-08-08 12:30:59
Vďačím Pánu Bohu že som ho videl naživo a prisahal som ze to zopakujem. Keby nešiel do PSG, šlo by to ale do skurveneho Paríža nepôjdem!
lukicinho 2021-08-08 16:25:21
ja kvoli nemu pojdem aj do Paríža...kvoli nemu všade...
Paligy91 2021-08-08 17:35:18
Ok, fanúšik hráča nie klubu...
2021-08-08 12:31:01
Na to se nedá koukat, hrozně mě mrzí, jak se musí Leo s klubem rozloučit a pro jeho osobní život to musí být hrozně těžké, takhle ze dne na den s dětmi a vším odejít do jiného města, státu. Ale pořád mi to prostě nějde do hlavy, doufám, že někdo z vás mi to vysvětlí a já nebudu tak naštvaný. Jestli měli platový strop a Leo generoval barceloně 1/3 příjmu., proč prostě nerozvázali smlouvy s hráči, kteří mají vysoký plat a zabírají místo? Jestli správně odhaduju, po snížení Messiho platu by stačilo ale poslali do pryč Umtitiho a Roberta a pokryly by Messiho plat, ne? Děkujeme za vše, Leo. <3
Kubo111 2021-08-08 12:36:42
Ja to tiez nechapem. Preco sa proste hraci nedohodli a spolocne si neznizili platy, aby mohol ostat? Najlepsi hrac historie odchadza a priemeraci ostavaju, cele zle....
Peter 2021-08-08 12:41:09
Už za nás hrajú iba žoldnieri, takíto hráči si platy neznížia. Nie sú tu hráči ako Puyol, Valdes, Xavi, Iniesta, Dani Alves, Villa a pod... Tam by to myslím bolo možné...
Kubo111 2021-08-08 12:56:52
Ked som ich videl ako tam tlieskaju, tak sa mi spravilo totalne zle. Viem, ze klub bude fungovat dalej. Fandil som Barcelone este pred tym ako tu hral Leo, ale momentalne som z toho totalne znechuteny a davam si pauzu. Zacal som fandit kvoli jedinecnemu stylu aky Barcelona predvadzala a kvoli tomu, ze to bol viac ako klub. Vsetky tieto hodnoty su uz davno prec. Takto sa k najlepsiemu hracovi historie, ktory obetoval pre klub vsetko nemoze chovat. Toto si nazasluzi...
2021-08-08 12:35:44
Je to smutné ale podľa jeho odpovedí že aj laporta urobil všetko aj on mi vychádza že to vedeli dopredu všetky strany ako to bude.
RoAd 2021-08-08 14:28:15
Nie. Povedal, ze on sam bol urcite uprimny ako vzdy. "MINIMALNE JA = Aspon ja". To nevyslovil nahodne.
2021-08-08 12:35:50
Laporta ho obetoval kvôli Superlige a Leo uveril Laportovi…
2021-08-08 12:36:35
Napriek sklamaniu nenadáva na klub. Milujeme ťa Leo
2021-08-08 12:38:22
At se ho zeptaji jestli je mozne ze se za rok nebo dva vrati...
Zubizareta 2021-08-08 13:42:37
Tiež mi to napadlo. Keby niekde podpísal zmluvu na rok alebo dva, nemohol by sa po jej skončení predsa len vrátiť na to, aby ukončil kariéru v Barcelone? Ibrahimovič a Ronaldo ukazujú, že aj starší páni môžu hrať dobre. Možno Messi vydrží na najvyššej úrovni aj do 40. Aj Maradona by bol schopný hrať aj do tohto veku na vysokej úrovni, ale nemal tú správnu živtosprávu.
2021-08-08 12:38:51
To co za idiot dal hned druhu otazku kde bude hrat dalej?
adam25255 2021-08-08 12:41:41
To sú proste novinári, no…
MiskoTM 2021-08-08 12:48:35
Tak sorry bola to az piata otazka
2021-08-08 12:40:54
Bartomeu za všetko môžeš ty farizej za predaný hnusný slizký had tie tvoje drbnute nákupy a platy bez rozumu odzubal si chlapca co ti vyhral všetko verejné by si sa mal všetkým ospravedlniť a strelit si guľku do hlavy
Malloy 2021-08-08 12:42:31
Zneuctil a ponizil si Barcelonu smrad jeden
2021-08-08 12:42:18
Toto je moc:(
2021-08-08 12:42:33
I am dead inside
2021-08-08 12:45:34
Ako nieje to zložité.. Messi sa nezmestil do platoveho stropu, bolo treba predat vela hracov. Aj dobrych, aj zlych na to, aby sa jedna 34 rocna osoba podpisala, ktora je sice genialnou legendou ale jednoducho ma 34! 34 rocny chlap nebude nikdy tak hladny, agresivny, ozvazny ist do rizika, nebude nikdy taky rychly, nebude hrat taky power futbal, aky teraz ucinkuje. Proste je uz stary a neperspektivny. Ano dakujeme Ti za vsetko, ale nastal cas na zmenu a barca bude zasa Najlepšia. Konecne. A pojde to hore vodou. Skor ci neskor budu peniaze a do Barcy chcu ist vzdy ti najlepší hráči. Ale Sorry. 6-8 hracov poslat do prdele, aby sa zachranil jeden 34 rocny, ktoreho hru uz vsetci prekukali.... Nikdy. Bola by to blbost. A ti, co sa na jeho hru dobre inteligentne pripravili... Ti ho i vzdy odstavili. Jeho zotrvanim by si Barca dalej drzala na krku ocelovu gulu, ktors by jej branila vzlietnut uplne najvyssie. Bolo by to ustavicne umieranie... V satni by ostal "tyran", cez ktoreho len za zasluhy ide vsetko, ktory reguluje samu hru a chod klubu.
Tom91 2021-08-08 12:47:53
Lopato...
Paligy91 2021-08-08 12:50:51
Niečo na tom pravdy je...
Tu ide skvor o to akým spôsobom odchádza
Tom91 2021-08-08 12:51:36
Precetl jsem jen ze Messi. nebude tak hladovy a stacilo
Samurajj 2021-08-08 12:54:05
Bagandza..
adam25255 2021-08-08 12:54:15
MarianH už tie drogy prosím neber! Naprv si závidel Messimu výplatu a teraz toto?
MarianH 2021-08-08 12:56:07
Clovece, nerob z toho osobne zavery, vzchlap sa, nevzlykaj. Vid v tom svetlo, Barca bude zas super, ved je tolko skvelych hracov.
ThreEk 2021-08-08 13:04:09
Marian, něco pravdy na tvém příspěvku bude, ale jen opravdu málo. 6-8 hráčů určitě ne, stačili by 3, kteří sice můžou být daleko před hranicí 34 let, ale prostě jsou bez formy nebo už na Barcelonu nemají, ba dokonce nikdy neměli. A sice má 34 let, ale pořád je nejlepší hráč na světě, nepotřebuje být nejrychlější nebo odvážný jít do rizika, když svojí genialitou vyhrává zápasy. A Messi by jen na dresech vydělal tolik, co by Barca musela zaplatit za vyhazovy těchto sobeckých hráčů, kteří jsou do rizika a mají energii...
adam25255 2021-08-08 13:04:21
MarianH Dembélé, Roberto, Coutinho, Umtiti, Lenglet a Pjanić?
dankos 2021-08-08 13:47:57
Kteří skvělý hráči by tak teď do Barcelony mohli přijít, když na žádnýho nebudou mít minimálně deset let peníze ?A hlavně časy, kdy chtěli hráči sami chodit do Barcy jsou dávno pryč. A obzvlášť teď, když už tam nebude ani vidina toho zahrát si s nejlepším hráčem světa.
Zubizareta 2021-08-08 13:48:51
O to väčšia šanca pre odchovanov. Budeme čakať na novú silnú generáciu.
MarianH 2021-08-08 13:58:43
Chlapci, vy ste riadni nostalgici. Pohnite sa vopred. Bude velmi dobre, uvidite
jorge78 2021-08-08 14:49:08
No....nevim kdo je na tom podle tebe fotbalově lépe než Messi,ale určitě těch 6-8 hráčů nepřinese tolik peněz od sponzorū,jako přinesl Messi!!!
2021-08-08 12:46:22
Otazky jsem uz nedal,musel jsem to vypnout,jsem smutnej a totalne znechucenej, nevim jak kdo, ale ja si dam pauzu....
2021-08-08 12:53:12
Buchajte sampanske, Leo ma konecne sancu ukoncit karieru titulmi a nie tretimi miestami a vypraskami v LM. Vivat Leo!
vondeylen 2021-08-08 12:54:34
Zelám mu to.
adam25255 2021-08-08 12:55:15
Ale nie za klub, ktorý každý nenávidí.
MiskoTM 2021-08-08 12:56:35
To presne aj ja hovorim, takto dostat 5 sezon za sebou vyprask v LM sa nepodarilo ziadnemu velkoklubu
Messinho99 2021-08-08 13:05:19
Adam o ktorom klube hovoris? Myslis ten klub ktory zakernymi zakulisnymi tahmi presviedca hracov vytrucovat si prestup bojkotom treningov a potom toho hraca dvojnasobne preplati aj ked si to nemoze dovolit? Sklamem ta ten klub nie je PSG
adriano 2021-08-08 13:06:42
Len aby s tým Psg dačo aj vyhral však majú hráčov prevažne čo majú 30 a viac.A Francúzska liga nieje pre bábovky hra sa tam tvrdo.Neymar mal najlepšie roky pred sebou a čo tam vyhral ? Aby aj Messi nedopadol ako Neymar a na sklonku kariéry nebol viac zranený ako hral tam ho šetriť ty černosi nebudú.
adam25255 2021-08-08 13:07:36
Messinho99 PSG dal len Moneymarovi do kufra 222M, aby s tým naklusal Bartovi do kanclu!😂😂😂
saimon852 2021-08-08 14:16:47
Adriano maju prevazne hracov nad 30?😀 5 z 30 hracov nie je prevazne😀 to uz aj Barca ma viac starcov nez psg
Messinho99 2021-08-08 14:18:37
Saimon, tu sa pravda nenosi. Psg zle, barca dobra.
adam25255 2021-08-08 14:36:42
Messinho99 Šejk Barcelonu nenávidí, tak mi ho máme milovať?
Messinho99 2021-08-08 14:43:09
Nemusis ich milovat, ale barcelona napachala ovela viac zla ako psg, tak by mohli mat fanusikovia aspon tolko slusnosti a psg nenadavat
adam25255 2021-08-08 15:38:54
Messinho99 PSG nenarobilo škodu? Odchod Neymara a roztočenie megaprestupov ublížilo celému futbalu.

PSG vyhodilo Tuchela kvôli LM a on ju vyhrá s Chelsea hneď čo príde, LOL.

Pochettino je k ničomu rréner Leo bude rád za pohár.
Messinho99 2021-08-08 18:25:23
A co predchadzalo vykupeniu neymara? Asi si zabudol ako barcelona za chrbtom PSG kontaktovala verratiho... To nasralo seika a vratil nam to cez neymara
adam25255 2021-08-08 18:42:43
Messinho99 Veratti? To je niekde na úrovni prestupu Simonsa. Pred prestupom Neymara mal hodnotu 40M, to je na úrovni Neymara?

Za chrbtom Atlética sme vyjednávali s Grizim a čo? Dostali sme pokutu 1000€ myslím
2021-08-08 13:01:31
Kdyby tak moc chtěl zůstat tak by prodloužil smlouvu před vypršením...
michal_ 2021-08-08 13:12:34
Ved sa cele leto basnilo, ze najprv odchody a az potom sa bude podpisovat. A nebyt prichodu Aguera a Depaya, ktori podsekli zmluvy prave kvoli Leovi, tak sa caka na vyznamy podpis doteraz.
airman Premium 2021-08-08 16:04:15
dalsia medaila na olympiade 🥇
michal_ 2021-08-08 16:28:31
2021-08-08 13:02:32
Drží Laportovu líniu, nič viac nepovedal. Nech La Liga a federácia odtajnia pravdu, tomu sa nedá veriť.
Grendo 2021-08-08 13:25:30
presne tak....nieco tu nehraje...
2021-08-08 13:06:36
GRACIAS ,naš kapitan ,naša legenda už navždy .Nikto už nebude taky ako Leo 💔💔💔💔💔😭😭😭😭
2021-08-08 13:09:46
Iba jedno meno môže za toto všetko Bartomeu!
2021-08-08 13:14:06
Pro me bude dnesni pratelsky zapas jeden z nejdulezitejsich zapasu za posledni dobu. Pokud prohrajeme, nedejbohu vysokym rozdilem tak bude zle...
michal11 2021-08-08 13:28:46
Dnes sa ukáže že na čo má Griezman. Ale ja od neho neočakávam nič svetoborné lebo nič svetoborné nepredvádza ani v repre.
2021-08-08 13:28:05
Dakujeme za vsetko, je mi az do placu... ale ako by povedal moj menovec- podme dalej
2021-08-08 13:35:04
V inom, paralelnom vesmíre: Je 8. august 2025 a 38rocny Messi sa lúči s úspešnou kariérou v Barcelone. Rozlúčka sa koná na Nou Campe pred 100 000 divákmi 💔💔💔
Hviezda 2021-08-08 13:39:33
A este v paralelnejsom na novom Nou campe:)
Zubizareta 2021-08-08 13:44:03
Teoreticky je to možné je. Ale nie 38 ročný, ale aj 40 ročný, ak bude na to ešte mať. V každom prípade, po skončení kariéry sa vráti do štruktúr klubu.
Jhonys Admin 2021-08-08 13:46:35
když si vzpomenu, že se před pár lety říkalo, že se snad Espai Barca udělá co nejrychleji, aby si Leo mohl právě ještě v těchto letech zahrát na novém stadionu... Nemáme stadion, nemáme už ani Lea. Máme hovno...
airman Premium 2021-08-08 16:02:07
po 4 rokoch co som bol v Barcelone som mal presne toto v plane ako dalsie .... Leo a novy camp nou 😭
2021-08-08 13:35:13
Ja som sa už zmieril s jeho odchodom napriek tomu že mi je na srdci ešte stále smutno a ťažko. Ďakujem mu za všetko a prajem veľa šťastia. Ale napriek tomu si neviem predstaviť v tomto momente klub bez Messiho. Tak o rok alebo dva áno no nie teraz. Stalo sa to tak nečakane.
Zubizareta 2021-08-08 13:45:55
Aj mne je nejako otupno.
2021-08-08 13:40:24
Ako odchod Gretzkeho z Edmontonu. Tim oslavoval Stanley cup a majitel v zakulisi jednal o predaji, aby vykryl svoje financie. Nenapada ma ziaden iny obdobny prestup vo sportovom svete.
airman Premium 2021-08-08 16:08:19
na toto som vcera spominal, plus Jordan ked odisiel na baseball 😩
michal_ 2021-08-08 17:51:36
Tu som to chcel https://www.nhl.cz/...
2021-08-08 13:41:27
Život ide ďalej, vo svete sa dejú horšie veci ako nejaký odchod športovca z klubu.
2021-08-08 13:44:40
ked tam vidim prezidenta, tak by som ho kopol do zadku. mal na to dost dlhy cas a hovno urobil preto, aby Messi mohol zostat. mozno sa snazil, ale hovno urobil. sluboval haalanda a neviem co. to, ze sa to nepodarilo mu nevycitam, lebo peniaze niesu. ale to ze neudrzal messiho sa neda odpustit
2021-08-08 13:46:07
Collado je v nominacii takže nakoniec zostava?
adam25255 2021-08-08 15:35:52
Áno, lebo sa uvoľnilo miesto po Leovi
2021-08-08 13:52:46
Dúfam, že o rok Lea opäť uvidíme vo farbách blaugrana. Dovtedy sa snáď podarí neschopákom vo vedení predať cirkusantov ako Dembelé a spol...
Zubizareta 2021-08-08 13:58:16
Môže sa stať, že si nebude vedieť na novom pôsobisku zvyknúť a bude hľadať spôsoby, ako sa vrátiť domov do Barcelony. Dúfam, že sa mu to na rozdiel od Neymara, ktorý sa tiež chcel vrátiť, aj podarí.
UnYsO 2021-08-08 14:02:08
Presne tak. Ale ako aj sám povedal, sľúbil synom že sa vrátia do Barcy, len dúfam že aj hrať a nie len bývať. Snáď to bude čo najskôr.
2021-08-08 14:14:04
Nemám k tomu moc co dodat.Hodně štěstí Leo a díky za všechno.Nejlepší hráč historie fotbalu.
Jinak sám řekl,že se chce jednou vrátit a že je otevřenej nějaký dodatečný rozlučce i když to nebude takové.
2021-08-08 14:26:29
Zbohom Leo. Vdaka za vsetko. Nezabudneme.
2021-08-08 14:38:29
At jdes kam jdes, podepis jen na rok prosim!!! :D
2021-08-08 14:40:51
Nemám slov. Plačem. Král fudbalu.
2021-08-08 15:11:27
Leo ďakujeme za všetko. Milujeme ťa. A dúfam a verím a chcem tomu veriť, že Leo odíde na dva roky a potom aspoň na jeden rok sa vráti aby mohol jednu sezónu odohrať za klub jeho a nášho srdca a zároveň by sa mohol rozlúčiť tak ako sa patrí na najväčšiu legendu klubu a histórie futbalu
2021-08-08 15:13:09
Ty vole ked citam tie komentare na facebooku ze Messi divadielko na tlacovke ze mu ide len o peniaze ze mal hrat zadarmo tak je mi zle, idioti vsetkych zaradom by som bil
Martin77 2021-08-08 15:52:03
jj jsou to trapáci! :-/
myzuFCB 2021-08-08 16:26:10
tak kto napíše, že to bolo pretvárka tak by si to mal pozrieť ešte raz a podrobne a keď aj potom si stále budú myslieť, že je to pretvárka, tak by mal navštíviť očného doktora. Najsmutnejšia rozlúčka s nejakým hráčom za dlhé roky čo som fanúšikom Barcelony 😭
Marian Premium
2021-08-08 15:14:40
Kráľ odchádza. Ostáva však v srdciach svojich fanúšikov, ktorým priniesol toľko nezabudnuteľných chvíľ radosti. Vďaka za všetko, Leo a raz sa vráť do klubu aj keď už nie ako hráč, ktorému si dal všetko. Počkáme na návrat kráľa...
2021-08-08 15:14:47
Ďakujem za preklad
2021-08-08 15:29:22
Barce fandim cca od roku 2001, od ery Rivalda a zapasu proti Valencii kedy dal Hat-rik...

Zazil som teda Barcu pred Leom a teraz ju budem sledovat po Leovi.... Bude to uz ine.
Zanechal stopu aku nikto z najlepsich Brazilcov na ktorych to Barca vzdy stavala.. (Romario, Rivaldo, Ronaldo, Ronaldinho).

Potom prisiel ako striedajuci hrac tento malycky vlasaty Argentinec... a od tej doby to bola jazda!!!!! Zapisal historiu spolu s dalsimi hracmi a dokazali Barcu pozdvihnut na vyslnie na najdlhsie obdobie. Taketo casy s tolkymi vyhrami a titulmi neboli samozrejmost a bojim sa ze po odchode Lea ani nebudu.

Tazko sa takyto typ odchodu z klubu rozdychava. Leo a Barca mali osudovu spojitost.

Dufam ze kvoli nemu vyclenia cislo 10 na symbolickych 10rokov a pred stadionom alebo inde v Barce mu postavia 10m sochu. Tolko turistov co chodilo do Barcelony len aby ho videli hrat.... ach.. Zbohom Leo, bud zdravy, stastny ty aj tvoja rodina a kym mozes rob co ta bavi. Hraj futbal, kludne aj v PSG. Nikomu nic dokazovat ani vysvetlovat nemusis... Bude nam smutno.. Visca el Barca!
adam25255 2021-08-08 15:35:03
Číslo sa vyradiť nedá, to by sme museli osekať káder o jedného kráča.(La Liga vyžaduje 1-25)
baimato 2021-08-11 18:49:54
zobere si ho Kun :P
adam25255 2021-08-11 18:51:55
baimato a nikdy s ním nenastúpi.
adam25255 2021-08-11 18:52:48
Skôr by som to dal Dembélému, ten neodohrá ani minútu
2021-08-08 16:17:45
I plat 50 milionů by byl hodně, ale to je už jedno. Nejlepší hráč Barcelony odchází.
2021-08-08 16:29:11
Raz sa vráti späť o tom nepochybujem hoci neviem či už ako hráč. Vidieť ho však v drese PSG, no neviem 😭 To bude ťažké...
2021-08-08 16:44:47
Teď jsem četl, že prý chce odejít i Aguero.Jeho právníci prý zkoumají, jak rozvázat smlouvu.....
2021-08-08 16:47:56
Chlapci, zbytocne sa tu rozculujete a vypisujete aku chybu urobil Laporta. Klub je v katastrofalnom stave a najblizsie roky zan bude hrat La Masia. Stadion sa rozpada a dlh 1,2 mld a na transfery 0 €. Leo produkoval vela penazi ale proste nie je mozne ho zaregistrovat. Prijmy nam klesnu vyrazne a to je zle. Rok co rok budeme predavat hracov za babku s vysokymi platmi. Tu pomoze len kvalitny trener ktoremu budu stacit Spanielski mladici aby to uhral do 3-4 miesta. Lucha by som bral hned, dokazal to s maldymi puskami na ME.... Hold Leo je prec, na vela rokov ma nezdvihne so sedacky nas gol ale fandit treba dalej.

It would have been legally impossible for Messi to play for free at Barça. Any new contract is, by Spanish law, required to be a minimum of 50% of previous wage. And since Messi offered to reduce his salary by 50%, his salary was literally as low as possible.
adam25255 2021-08-08 17:51:17
Ale mohli by sme ho registrovať, keby predáme lúzu. Cou nás bude stáť 50M z rozpočtu, Pjanić sa nehýbe a ešte by sa mohlo pratať ďalších 5! A ešte zníženia, aspoň u odchovancov.

To už musí byť na strop, aj keď Laporta odmietol ponuku od Tebasa. On to proste vzdal!

Najväčší predaj bol Firpo. Hanba toto prestupové.
JanP Premium
2021-08-08 18:53:57
Ten potlesk na tiskovce, to mě rozsekalo..😭. Ikdyž to není nic proti plnému Camp Nou....
2021-08-08 19:43:40
Messi je uz s kamaratmi, tam to bude taka partia ako ked hraju kamarati od mala.
2021-08-08 22:02:57
stale nemozem uverit, ze bol ochotny ist len na 50% mzdy. ked si predstavim, ze by podpisal dajme tomu 2 miliony na sezonu, ved stale su to MILIONY! a o rok, keby sa situacia zlepsi, mozu spravit akoze predlzenie zmluvy a prihodit mu tam nieco. chora doba skratka a to samozrejme nevycitam Messimu. kazdopadne, neskutocne co dosiahol, to klobuk dole, velmi smutne takto skoncit.
2021-08-09 01:03:33
mika
pred 4 minútami
Vážení prispievatelia tohto fóra.
Som niekolko ročný socios v klube FCB a už sa nedá čítať tie trápne nezmysly ohľadne klubu, Laportu aj Mesiho. My ako socios sme nemali možnosť počas vlády Bartomea spraviť vôbec nič, po 1). zakázal hlasovanie poštou (teda korenšpodenčne) a počas pandémie to je cca 2 roky sa nedalo cestovať ani zhromažďovať, tak teda si bol istý že nikto nedá dohromady potrebný počet hlasov na jeho odvolanie. Celý systém tzv. socios je iba nezmysel na oklamanie všetkého a všetkých takýchto pisálkov čo do toho nevidia. Právomoci s našim percentuálnym vstupom do klubu sú iba minimálne a ide tu skôr o dlhoročnú tradíciu ako vraj viesť klub, ktorý aj tak riadi mašinéria vo vedení a je jedno kto tam je. ( a tento systém sa naozaj momentálne nedá obísť ani oklamať a ani zvrhnúť).
Bartomeu bol a aj je tvrdý obchodník, ktorý surovo využil svoje možnosti na vlastné obohatenie a bolo mu úprimne jedno za akú cenu. Laporta je sebastredný právnik, ktorý je rád stredobodom pozornosti a samozrejem ako zarytý katalánec ho možno použije na svoje politické ciele. Kauza Mesi bola nám a aj Laportovi od začiatku jasná, len sa hľadal spôsob ako to nakoniec skončí. Laporta neposral s prepáčním nič, ale zastal sa klubu do budúcna. CVC- tento bohapustý nezmysel kde sa kluby zaviažu na 50 rokov nejakému vlastníkovi je skutočne jeden veľký podvod na kluboch v LA Lige. Jasne že kluby 2 LA Ligy budú suhlasiť z dotáciou cca 250 mil. pri podpise, ale za tie roky stratia kluby 1 a 2 ligy viac ako 800mil. Tak teraz mi povedzte vy mudrlanti kto tu je blbec Tebas, alebo Perź a Laporta??? Možno ich ostatné kluby prehlasujú lebo uvidia rýchly zisk, ale ten kto do toho vidí vie že je to podvod Tebasa a jeho nohsledov na celú LA Ligu. A to len preto že si namastia vrecka a skončia vo funkciách. Je úbohé čítať tieto nezmysli na tomto fóre od rôznych mudrlantov a tzv. odborníkov, ktorí sjutočne nemajú ani šajnu o tomto klube a jeho štruktúrach. Takaže prosím prestante útočiť na socios, na Laportu a na Mesiho (niektorí hlupáci), ale skúste si niekedy nájsť relevantné informácie a potom sem niečo napísať.
jorge78 2021-08-09 08:21:20
Se tu sice hezky zastáváš Laporty, ale Laporta tvdil pri volbách, že Menšího udrží v Barce. To se jaksi nepovedlo.
PatrikFCB Premium
2021-08-09 09:03:08
Bolo by pekné, keby sa Leo mohol rozlúčiť na Camp Nou s fanúšikmi aspoň formou nejakého priateľského zápasu (ako napr. bývajú charitatívne zápasy bývalých hviezd klubu). Alebo ak nie, tak mu spraviť aspoň rozlúčkový večer na Camp Nou s fanúšikmi. Proste neverím tomu, že to končí takto. Leo aj ostatní majú teraz určite plnú hlavu iných starostí, ale toto mi príde ako must vzhľadom na to o koho ide.