Memphis Depay sa v úlohe lídra ofenzívy Blaugranas cíti veľmi dobre od samého začiatku pôsobenia v metropole Katalánska, čo bolo vidieť okrem iného aj v ligovom zápase s Realom Sociedad. Téme sa bližšie venuje katalánsky denník Sport.

Berúc do úvahy napätú atmosféru v Barcelone, iní futbalisti by sa v deň debutu zachovali inak, ale Memphis Depay má svoj vlastný štýl. Ide svojou vlastnou cestou a v nedeľu dal jasne najavo svoje úmysly - chce byť lídrom a viesť ofenzívu Blaugranas. Pritom ešte pred samotným zápasom si získal srdcia culés, keď publikoval tweet v katalánskom jazyku: "Potrebujeme vás, vamos culés, vamos Barça," napísal Holanďan, ktorý si s novými spoluhráčmi výborne sadol. V pondelok zverejnil fotografiu na Instagrame, na ktorej bol s Griezmannom počas regeneračného tréningu. Práve s Griezmannom môže v útoku vytvoriť veľmi kvalitnú dvojicu.

V zápase proti Realu Sociedad bol Holanďan zodpovedný za zahrávanie štandardných situácií. Prihral aj Gerardovi Piquému na prvý gól v stretnutí a neskôr skúšal šťastie aj pri iných štandardných situáciách. Zdá sa, že Memphis Depay sa veľmi rýchlo udomácnil v prvom tíme Blaugranas. Času nazvyš pritom nebolo a Memphis zbožňuje výzvy. Jeho dobrodružstvo v Manchestri United nebolo tak vydarené ako by očakával, preto je teraz ešte viac motivovaný. Chce dokázať, že má na to, aby hral aj v elitnom klube a rozšíriť svoju doterajšiu zbierku trofejí. V PSV získal národný pohár, ligu aj superpohár, kým v Anglicku FA Cup a Community Shield.

Bez ohľadu na to, aké budú jeho štatistiky v tejto sezóne (v zápase proti Realu Sociedad zaznamenal svoju prvú asistenciu), zdá sa, že Depay presne pochopil, čo sa od neho vyžaduje. Z čisto športového pohľadu ukázal v nedeľu výbornú úroveň. Pohyboval sa medzi líniami, skúšal dribling, po celý čas si pýtal loptu a ukazoval sa spoluhráčom. Spolu s Griezmannom boli mimoriadne zapojení do diania na trávniku. Depay sa dokonca odvážil zakončiť na bránku z viac ako 30 metrov, čo len poukazuje na to, že si verí. Súper ho fauloval dokopy 5-krát, čo dokazuje, že protihráči si s ním nevedeli poradiť.

Ale najúžasnejšou vecou je jeho energia a mentálne nastavenie. Holanďan prišiel do klubu, ktorý bol po odchode Messiho v nie práve najlepšej nálade. Memphis chce túto atmosféru v tíme úplne zmeniť, chce byť šoumen. Táto šou sa v podstate začala a my dúfame, že si toto futbalové predstavenie budeme užívať veľmi dlho.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-08-17 13:42:37
držim mu palce dotoho Memphis !!
2021-08-17 13:48:57
Mňa to neprekvapuje ☺️
2021-08-17 14:03:15
Verim, ze bude casom robit este vacsiu radost :) takyto typ (osobnostny) v utoku chybal...
Johny00 2021-08-17 17:47:42
Osobnostný, ale aj typologicky sa mi tam veľmi páči... Rýchle krídlo, ale hlavne silné krídlo po fyzickej stránke. Aj Dembo je rýchly, ale je to ,s prepáčením, špáratko oproti Memphisovi. Dúfam, že s ním budú mať súperovi obrancovia veľa problémov vďaka jeho fyzickým parametrom.
2021-08-17 14:35:39
Len dufam ze bude v pohode aj ked sa mu nebude az tak darit, neviem ale pocul som ze je taky trochu labylný...
Ale schopny je, takze dufam ze nas potiahne
2021-08-17 14:36:37
Este toho Aubu do útoku a bude to bomba
MalyJanko 2021-08-17 16:11:42
dalsieho stareho pana co to ma za sebou naozaj nepotrebujeme
2021-08-17 15:30:39
Neuveriteľný typek, ozaj mega prekvapenie zatiaľ... Držím moc palce.
2021-08-17 16:44:28
Věřil jsem mu, ale první zapas překonal moje představy, vzhledem k další perspektivě.
mazanyhrac 2021-08-17 16:45:33
Ten pokus o přehození brankáře byl neskutečně pohotový a neměl tak daleko k úspěchu :)