Včerajší zápas proti Valencii na Camp Nou priniesol množstvo zaujímavostí a štatistík, ktoré stoja za zmienku. Niektoré z nich sa týkajú Ansu Fatiho, ktorý láme ďalšie rekordy v Barcelone.

• Barcelona strelila aspoň jeden gól v posledných 18 ligových zápasoch na Camp Nou proti Valencii (dokopy 48 gólov). Je to druhá najdlhšia séria po tej z rokoch 1939-70 (31 zápasov). Katalánci navyše doma neprehrali posledných šesť zápasov proti Los Che, štyri vyhrali a dva remizovali. Barcelona proti Valencii prehrala naposledy v apríli 2016.

• Valencia v tejto sezóne inkasovala 4 góly z pokutových kopov, čo je najhoršou štatistikou v Primera Division. Aj v uplynulej sezóne to bola práve Valencia, ktorá inkasovala najviac gólov z pokutových kopov - 12.

• Valencia strelila v posledných siedmich výjazdových zápasoch proti Barcelone aspoň jeden gól (12). Je to najlepšia výjazdová séria spolu s tou, ktorú Valencia zaznamenala v rokoch 2001-06.

• Gól Josého Gayu (4:07) je druhým najrýchlejším gólom v zápase Valencie proti Barcelone v 21. storočí. Rýchlejší bol iba zásah Garaya v októbri 2018 (1:17).

• Ansu Fati mal priamy podiel na deviatich góloch v posledných desiatich zápasoch odohraných za Barcelonu od prvej minúty.

• Memphis Depay skóroval a zaznamenal asistenciu v jednom zápase prvýkrát od prestupu do Barcelony.

• Philippe Coutinho sa zapísal na zoznam strelcov po deväťzápasovej prestávke, čím ukončil svoju druhú najhoršiu ligovú sériu v Barcelone. Tá najdlhšia trvala 17 stretnutí od novembra 2018 do marca 2019.

• Vo veku 33 rokov a 137 dní sa Sergio Agüero stal tretím najstarším debutantom Barcelony v La Lige. Staršími sú už len Lilian Thuram (34 rokov a 251 dní) a Demetrio Albertini (33 rokov a 159 dní).

• José Bordalas vyhral iba jeden ligový zápas proti Barcelone. Stalo sa tak v októbri 2020. Katalánci sú rivalom, ktorý mu strelil najviac gólov (18).

• Ansu Fati je najlepším strelcom Barcelony do 19 rokov (13 gólov). Vedie pred Bojanom (12) a Messim (7).

• Ansu Fati v priebehu odohraných prvých 2 000 minút za Barcelonu strelil 15 gólov, kým Messi 11.

• Fati vo včerajšom zápase zaznamenal dve strely na bránu, 23 presných prihrávok, 46-krát bol pri lopte, dvakrát fauloval a pre mužstvo získal jednu loptu.

• Fatimu poslal najviac prihrávok Jordi Alba (18) a krídelník prihral obrancovi 8 lôpt.

zdroj: sport.es mundodeportivo.es

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.