Hlavným trénerom FC Barcelona sa stal Xavi Hernández. Katalánsky denník Sport pri tejto príležitosti zostavil zoznam 10 hlavných dôvodov, prečo veriť v to, že Barcelona bude pod vedením nového trénera úspešná. Kľúčom môže byť DNA Barcelony, využívanie ideí Johanna Cruyffa či konkrétny plán a osobnosť legendárneho stredopoliara Blaugranas.

Vhodný moment

Keď vám zavolá Barcelona, je ťažké povedať nie. Aj v súčasnej situácii, ktorá je v Barcelone veľmi zlá. Ale predsa len, je to klub vášho života. Odpoveď tak môže byť len pozitívna. Podobné to bolo aj v prípade príchodu Ronalda Koemana. Nebolo však lepšou voľbou počkať do konca sezóny a začať svoje pôsobenie v klube v júni, kedy by bol počas leta priestor na správne plánovanie, prevetranie šatne a poriadne zorganizovanú predsezónu? Samozrejme, že áno, ale Barcelona potrebuje Xaviho už teraz. Legendárny záložník zvažoval svoj návrat na Camp Nou už veľmi dlho a teraz nastal ten vhodný čas. Verí svojim schopnostiam, je pripravený čeliť náročnej výzve a dosiahnuť úspech.

Budúcnosť

Zdá sa, že barcelonismo prežíva náročné obdobie, ale verí v lepšiu budúcnosť. Nie je to tak dávno, keď Gerard Piqué na spoločnej večeri povzbudil mladých hráčov, aby boli ambiciózni v boji o svoju budúcnosť. Je ťažké nájsť inú generáciu tak talentovaných hráčov: Iñaki Peña, Arnau Tenas, Sergiño Dest, Oscar Mingueza, Éric García, Ronald Araujo, Alejandro Balde, Nico González, Pedri, Riqui Puig, Gavi, Yusuf Demir a Ansu Fati. Väčšina z týchto mladíkov vyrastala v La Masii a má profil prispôsobený hernému štýlu Blaugranas. Potrebujú len správneho vodcu, ktorý zdieľa rovnakú víziu futbalu a urobí všetko, aby im pomohol naďalej sa rozvíjať. Nedávno sa diskutovalo o tom, že Barcelona potrebuje niekoho, kto sa postará o ďalší rozvoj hráčov, ktorí v mladom veku postúpia do prvého tímu. Klub v tomto smere vsadil na Xaviho Hernándeza. V hre je budúcnosť každého z týchto hráčov, rovnako ako budúcnosť Barcelony ako klubu.

Cruyffismo

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-11-19 16:24:36
Ja viem na toto napísať prečo tie dôvody sú práve mínusom a ďalších 10 negatív spojených s jeho nástupom, uvidíme v sobotu, ale ja sa veľmi bojím, že to dopadne ako Pirlo a Lampard
Cizinkx 2021-11-19 17:33:42
Jenže to mužeš napsat naprosto na kohokoliv i na Kloppa, Flicka, Nagelsmanna, Haga ;). A je uplně jedno jak je kdo zkušený nebo není. Zkušenosti už jsme tu měli a dopadlo to katastrofálně. Je načase zkusit něco jiného :)
strip 2021-11-19 17:38:10
Zkušenosti už jsme tu měli. No nevím, Valverde, Setien...
Koeman sice zkušenosti měl ale všude vyhořel, už dřív ve Španělsku proti němu rebelovali hráči a v Evertonu dostal největší transfer budget ever a dokázal s tím velký hovno
Cizinkx 2021-11-19 18:38:01
Valverde trénoval roky Athletic a celkem se mu tam dařilo :). Setién hrál s Betisem skvělý fotbal, jasný měl tam dost porážek, ale prostě na ten jeho fotbal jsem se vždy těšil :). Koemana znám moc dobře, ale prostě zkušený byl. Měl za sebou X týmu + repre a jak to dopadlo. Takže proč nezkusit něco jiného :).
strip 2021-11-19 18:44:19
To je pravda, ale proste z Betisu do Barcy je to celkem velký krok. A i když měl zkušenosti, nebyly to zkušenosti s top kluby a top hráči. Přece jen je velkej rozdíl, když jeden den sedí v šatně Joaquin a druhej den Messi
paliboy17 2021-11-19 20:26:44
Ak si sa nebal za koemana, tak teraz sa uz vazne nemusis. Zacina nova doba, konecne moderny coaching po rokoch temnoty :)
T0mIO Premium
2021-11-19 18:41:59
Zevraj takýto herný štýl je už starý a nefunkčný.
2021-11-19 21:29:09
Ja by som radsej pockal a potom dufal. Ak vyhrame 5 zapasov za sebou, to bude dobry znak. Zatial budem potichu sledovat.