Unai Emery na tlačovke po zápase proti Barcelone neskrýval svoju nespokojnosť s prácou rozhodcov, no predovšetkým ho nahneval systém VAR, ktorý na sporné situácie ani len nezareagoval.

Hodnotenie zápasu

"Som veľmi spokojný s prácou a prístupom tímu. Vyžadovali sme dobrý presing, aby sme získavali loptu vysoko. Na začiatku bolo pre nás ťažké vyladiť našu hru a Barcelona si dokázala vytvoriť nejaké strelecké príležitosti, ale zlepšili sme sa a vytvorili sme si vlastné šance. Zápas bol v prvom polčase pod kontrolou. Druhý polčas začala lepšie Barcelona, ale po jej góle sme dokázali vyrovnať. Potom sme urobili chybu, po ktorej sme dostali ďalší gól. Nebola to hrubá chyba, ale takýto súperi tieto šance nezahodia. Musíme pracovať, aby sme v pokutovom území nerobili také chyby. Odohrali sme však skvelý zápas. Ak by sme strelili gól, jedna z týchto chýb by nás nestála až tak veľa."

Práca rozhodcu

"Dnes sa nám stálo niečo, čo sme nemali v našich rukách a malo to vplyv na výsledok. Niekto nám musí niečo vysvetliť, pretože človek môže mať pocit, že Villarreal nerešpektujú. Takýchto situácií bolo v sezóne už viac ako dosť. Zaslúžime si vysvetlenie. Nerozumiem, prečo obe situácie neboli preanalyzované. Piquého ruka je jasná a chytenie Albiola taktiež. Niekto musí povedať, že to chytenie nestačilo na penaltu. Ale penalta v situácii, kedy lopta smeruje na bránku, je jasná. Piqué zodvihol ruku a zblokoval strelu. Barcelona si možno nezaslúži takéto rozhodnutie, pretože iní si budú myslieť, že má väčšie možnosti ako ostatní, keď sa proti nej neodpíska takýto pokutový kop."

VAR

"VAR to sú ľudia a niekto za to musí prevziať zodpovednosť. Verím vo VAR, ale neviem, kto tam bol a prečo sa neodpískala penalta. Niekto to musí Villarrealu vysvetliť. Rozhodca to nevidí, ale VAR? Pozeral som tú situáciu a povedal som, že sa to odpíska. Dokonca aj o 5 minút neskôr som si myslel, že rozhodca tú situáciu overí, pretože všetci sme to videli takto. A potom tá situácia s Albiom, taktiež nič?"

Pomoc pre všetkých

"Neviem, ako vplyv klubov vplýva na ľudí. Nie je normálne, že VAR v takýchto situáciách nereaguje. Možno zaspal."

Situácia v tuneli po zápase

"Neviem, čo sa stalo. Ľudia boli pobúrení, ale to preto, lebo sme tie situácie videli v televízii a boli jasné. Ak by som bol za VAR, odpískal by som to. V situácii s Piquém však nezareagoval. A potom zasiahol pri situácii s ofsajdom a povedal som si: 'Aha, tu je'."

zdroj: as.com marca.com mundodeportivo.es
foto: Shutterstock

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-11-28 10:50:00
Prečo sa nepotrestal zákrok Pareja na Busquetsa?
maky1994 2021-11-28 10:54:01
Aj tam asi VAR zaspal, ale to nespomenie, hoci obidvaja tréneri boli rovno pred tým ako na podnose to mohli vidieť… Pravdou je možná ČK ale aj Piqueho ruka no
DJnanukar 2021-11-28 11:08:44
Ani také zákroky, ako predviedol Parejo nebývajú vždy "odmenené" vylúčením. Fanúšikovia často vnímajú rozhodnutia z perspektívy tímu, ktorému fandia - to znamená, že rozhodca mal Pareja vylúčiť a keď ho nevylúčil, tak to kompenzoval neodpískaním penalty. Takto to však nemôže fungovať. Bola penalta, nech je odpískaná. Bol likvidačný faul, nech je hráč vylúčený. Tu však zohráva úlohu - i keď s tým mnohí nebudú súhlasiť, lebo aj proti veľkým klubom sa sem-tam čosi neodpíska - nadržiavanie veľkoklubom. Fanúšikom ani Emerymu sa nedivím - je to oprávnená krivda a podčiarkujem bez ohľadu na Parejov zákrok.
JozefJE14 2021-11-28 12:54:55
,,Paejo mal dostať,, červenú,,,a ruka by nebola,,ale ináč sa mala ruka pískať,,,musíme to brať,,objektivne,,⚽🤣
2021-11-28 10:54:09
K
2021-11-28 11:56:51
Ma pravdu, jedna penalta voci nam mala byt isto, druha by bola sporna. Ale Piqueho ruka neni o com podla mna.
Rasto Premium 2021-11-28 13:02:22
Druhú možno neodpískal na pokyn VAR, pretože pred rohom bol jasný ofsajd. Piquého ruku keby pískol, tak si to obháji, rovnako ČK pre Pareja. Tuším nedostal ani žltú, či?
iamculeForever Premium 2021-11-28 13:23:25
Dostal iba napomenutie
jano_1987 2021-11-28 13:39:41
A čo teraz, že pred rohom bol ofsajdom? Faul sa stal. Lebo to by sa potom mohlo argumentovať, že ak rozhodca preruší hru, tak môžem súperovi zlomiť nohu, lebo však sa niečo odpískalo, tak je to OK.
cabron 2021-11-29 13:27:42
To taky není úplně pravda.
Je rozdíl udělat přestupek ve hře a mimo hru.
Pokud je přestupek proti pravidlům během hry = herní trest = přímý kop (ve vápně penalta).
Pokud je to mimo hru (po odpískání třeba rohu), tak z toho nemůže být přímý kop (tím pádem ani penalta).
Ale osobní tresty ve formě karet může hráč dostat i cestou do kabin.

2021-11-28 13:33:31
Kvalita rozhodcov v Španielsku je tragická. Tento zápas to len potvrdzuje. Bolo tam viacej situácií, ktoré mal riešiť var a neriešil to - obe potenciálne zákroky na penaltu mali byť varom minimálne pozrené. Tak isto aj potenciálne červená karta mala byť pozrená. Keď sa rozhodca pozrie na záznam VAR-u a potom niečo neodpíska tak fajn, on vie lepšie pravidlá a lepšie sa im rozumie. Ale je hrubou chybou keď takto sporné situácie nie sú zanalyzované na zázname keď tam rozhodca tú možnosť má - keď je to nutné tak nech sa tam pozrie aj 10x.
plcd 2021-11-28 14:25:48
Ako vieš,že to Var-neriešil?Počul si komunikáciu hlavného a Varu?
erdzo 2021-11-28 14:32:18
Rozhodnúť to má vždy hlavný rozhodca a je vhodné aby sa na to šiel pozrieť. Keď si pozrieš ako to funguje v Anglicku tak tam chodí rozhodca oveľa častejšie k obrazovke a to je kvalita rozhodcov na oveľa vyššej úrovni ako v Španielsku
2021-11-28 14:39:27
Však rozhodol.
2021-11-30 15:42:21
Rozhodcovia z tohto stretnutia a to aj VARoví, boli najslabšou stránkou na ihrisku! Španielsky futbalový zväz ak neurobí patričné kroky na nápravu, tak španielska La Liga sa nebude môcť považovať za kvalitnú súťaž v Európe! A to je škoda, pretože v nej účinkuje kopec super futbalistov..........Ak porovnám výkony španielskych arbitrov napríklad s anglickými, tak aj laici, ktorí nepoznajú pravidlá futbalu, musia uznať, že ten futbal v Anglicku je hlavne pre divákov príťažlivejší aj keď aj tam niekedy rozhodcom nevyjde zápas! Hlavne preto, že v Anglicku sa rozhodcovia snažia pískať korektne mužstvám tak z čela tabuľky ako aj mužstvám zo spodných priečok tabuľky! V Španielsku to tak nie je! A tam je ten pes zakopaný........😥