Tréner FC Barcelona sa dnes zúčastnil tlačovej konferencie pred zápasom proti Bayernu Mníchov. Xavi potvrdil zdravotné problémy Jordiho Albu a zároveň pochválil Roberta Lewandowskeho.

[Barça TV] Ako pristupuješ k zajtrajšiemu zápasu a aký odkaz by si poslal fanúšikom?

"Všetci k nemu pristupujeme s veľkou radosťou. Nevieme sa dočkať začiatku stretnutia. Čelíme jednému z najhorších možných súperov, Bayern patrí medzi mužstvá s najlepšou formou. Ťažkosti sú veľké, ale veľmi chceme súperiť, aby sme boli závislí sami od seba. Dáme zo seba všetko, ale uvedomujeme si, že v posledných rokoch sa nám proti tomuto súperovi hralo ťažko. V Mníchove sme doteraz nikdy nevyhrali, ale raz túto sériu musíme prerušiť."

[Ramon Salmurri, Catalunya Radio] Aj v La Lige ste pod obrovským tlakom, ale tento zápas je výnimočný, pretože je spojený so zlými spomienkami z minulosti. Ako sa s tým vysporiadať? Ste pripravení?

"Vidím, ako mužstvo trénuje. Sme pripravení súperiť. Situácia nie je najlepšia, hráme v Mníchove, ale máte veľkú túžbu. Dúfam, že predchádzajúce prehry s Bayernom nebudú mať vplyv na našu psychiku. Hráčom sa snažím povedať, aby všetok tlak spočíva na mne a ja som tu na to, aby som pomohol. Zajtra sa pokúsime prevziať kontrolu, dominovať prostredníctvom držania lopty, ale vieme, že pred nami je ťažký súper. Určite to budeme skúšať."

[Edu Polo, Mundo Deportivo] Ak zajtra prehráte a dostanete sa do Európskej ligy, čo povieš fanúšikom? Bude to katastrofa?

"Budeme to skúšať. Neverím v slovo 'katastrofa', keď bojujete do konca. V súčasnosti sú pocity pozitívne, ešte sa nič nestalo. Závisíme od seba a môžeme získať tri body, hoci hráme na veľmi ťažkom teréne. Pokúsime sa dominovať a vytvárať si príležitosti. Po zápase sa porozprávame."

[Juan Bautista Martínez, La Vanguardia] Berúc do úvahy posledné mesiace v podaní oboch tímov, je výhru Barcelony možné opísať ako zázrak?

"Neviem, závisí to od toho ako dopadne zápas. My sa pokúsime súperiť a útočiť. Po zápase sa porozprávame o tom ako sa nám darilo, či sme urobili niečo zle. Nevidím tu zázrak. Barcelona môže poraziť každého."

[Jordi Blanco, ESPN] Z tvojich slov sa dá usúdiť, že Barcelona je v súčasnosti horšia ako Bayern. Myslíš si, že do konca sezóny sa môže stať, že budete horší ako súperi, ktorým budete čeliť?

"Pracujeme na tom, aby sme neboli horší od nikoho v Európe. Je to naša práca. Máme veľa práce, musíme byť trpezliví, nič sa nedá urobiť zo dňa na deň. Bayern bol v posledných rokoch lepší ako my, ale vždy je možné sa odplatiť. Pokúsime sa to urobiť."

[Francesc Latorre, TV3] Môže Dembélé zajtra hrať od prvej minúty? Ako vám v tomto zápase môže pomôcť?

"Neraz som povedal, že Dembélé je pre nás veľmi dôležitý. Je pripravený už na 100%, dokáže urobiť rozdiel. Veľmi nám pomohol v zápasoch, v ktorých naskočil v druhom polčase Je motivovaný a šťastný. Zajtra musí byť dôležitý, ale nielen on - aj ostatné formácie. Na to, aby sme vyhrali, je dôležitých množstvo detailov. Potrebný je prakticky perfektný zápas."

[Albert Roge, Sport] Myslíš si, že Jordi Alba by mal zajtra hrať aj napriek tomu, že nie je pripravený na 100%?

"Jordi má po zápase proti Realu Betis určité problémy. Uvidíme ako bude trénovať a ako sa bude cítiť zajtra ráno. Hráme 'finále' a on o tom vie. Je veľmi angažovaný a motivovaný. Chce hrať. Uvidíme, aké bude mať zajtra pocity, ale myslím pozitívne."

[David Bernabéu, Mediaset] Vymenil by si zajtrajší postup za to, že v budúcej sezóne budete hrať Ligu Majstrov?

"Pracujeme, aby sme zajtra vyhrali a postúpili do osemfinále. Taká je realita. Samozrejme, že hráme aj v La Lige, ale nemôžeme bagatelizovať žiadnu súťaž. Sme Barcelona a musíme vyhrávať. Španielsky superpohár, Kráľovský pohár, La Liga, Liga Majstrov... zajtra máme dobrú príležitosť zapísať sa do histórie. Prečo si nemáme myslieť, že Barcelona zajtra po prvýkrát v histórii vyhrá v Mníchove? Po zápase uvidíme, aká je realita a porozprávame sa, ale určite sa pokúsime zabojovať o tri body."

[Jordi Quixano, El País] Je Robert Lewandowski v súčasnosti najlepším útočníkom na svete? Ako ho zastaviť?

"Ak nie najlepší, tak určite jeden z najlepších. Jeho čísla hovoria veľa. Už roky robí rozdiel a v poslednom čase jeho štatistiky vyleteli. Nejde však len o góly. Veľa vecí robí dobre: uniká obrancom, hrá z prvej, je rýchly, hľadá si priestor, dobre kontroluje loptu, dokáže nabehnúť do šestnástky, dobre sa pohybuje... Hovoríme o hráčovi, ktorý je na svojej pozícii elitný. Obranná formácia bude mať veľa práce. Chceme hrať s obranou, ktorá bude vysunutá vyššie."

[Juan Jimenez, AS] Aký vplyv na zápas bude mať absencia fanúšikov?

"Je to veľká škoda, že fanúšikovia nebudú na tribúnach a nezažijeme túto atmosféru. Hráme predsa pre fanúšikov a ich absencia spôsobí, že zápas bude chladný. Aby som bol úprimný, v tomto pre nás nevidím žiadny prínos. Bayern nebojuje o nič, ale zahrajú hráči, ktorí sa budú chcieť trénerovi ukázať. Bude to veľmi ťažký zápas na veľmi vysokej úrovni proti jednému z najlepších tímov sveta."

[Jordi Gené, RTVE] Zápas Benfika - Dynamo.

"Ak nevyhráme, sme závislí od výsledku zápasu Benfiky, ktorá musí vyhrať, aby postúpila. Myslím si, že najdôležitejšie je, že závisíme sami od seba. Sústredím sa na náš zápas a pokúsime sa ho vyhrať."

zdroj: BarçaTV
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-12-07 22:13:26
Podľa predzápasových vyhlásení to bude mať Bayern zajtra veľmi ťažké.
Ihsahn 2021-12-08 07:46:10
Podle předzápasových vyhlášení budeme hrát každej rok finále LM :D
2021-12-07 22:27:48
Viem aké sú posledné roky výsledky a hlavne aká je tá naša hra … ale neviem ja tiež mám taký pocit, že motyka (zázrak) môže vystreliť a Barcelona je predsa Barcelona a jeden zápas môže vyhrať 😁 a na druhej strane ako tréner čo má povedať? Že ideme fasnúť? Ja verím, že hráme strašne ale dokáže hračov motivovať a vyhrať možno nie celkom proti Bayern “A”
2021-12-07 22:49:21
Futbal sa hrá "hlavou", ak Xavi spravne nastavi taktiku a hrači uveria že možu vyhrať, tak šancička tu je....ja verím...
2021-12-08 08:29:40
Ty otázka: bude to katastrofa? To nebude, budeme bojovat. Takže říkáš, že to bude zázrak? Ne, Barca může porazit kohokoliv. Takže říkáš, že jste slabší než Bayern. Halooo? Poslouchá někdo ty moje odpovědi? 😀
2021-12-08 09:12:16
Ja s ním súhlasím. Môžeme vyhrať s každým, problém je že aj prehrať môžeme s každým.