Gavi svými výkony roste od zápasu k zápasu, jak opět dokázal v sobotním utkání proti Elche. Snad nikdo si už nedokáže představit základní sestavu bez něj. O to působivější je, že má stále pouze 17 let.

Mladíček Gavi naplno využívá všechny příležitosti, kterých se mu v této sezóně dostáá. Výrazně k tomu přispěla kopa zranění i výkonností krize týmu, které umožnily odchovanci La Masie naplno prorazit. Pod Ronaldem Koemanem i Xavim Hernándezem se postupně vypracoval do základní sestavy Blaugranas a pomalu ale jistě se tak z něj stává hvězda světového formátu.

Už od jeho debutu za A-tým v zápase proti Getafe mohli všichni vidět, jak speciálním hráčem je. Katalánský rodák je nejen výjimečně technicky nadaný, ale zároveň je extrémně soutěživý. Po celých 90 minut nevypustí jediný souboj, což ostatně dokládá i to, že od začátku sezóny nasbíral už 4 žluté karty – ta následující bude znamenat automatickou stopku na jedno ligové utkání. Je ale zjevné, že je od přírody soutěživý.

Na sobotní zápas s Elche určitě jen tak rychle nezapomene. Nejprve se mu povedlo vstřelit svůj první gól za Barcelonu, který se bude řadit k těm nejhezčím v sezóně. Po vyrovnání hostů v druhé půli na 2:2 se navíc nevzdal a v samotném závěru připravil vítězný gól pro Nika Gonzáleze, díky kterému brali domácí tři důležité body. „Odehrál úžasné utkání. Jako vždycky,” řekl na Gaviho adresu po utkání Nico.

A pochvalu pak 17letý záložník slyšel i od kouče Xaviho Hernándeze. „Odehrál spektakulární zápas, a to díky jeho ambicím a osobnosti, kterou je. Mít ho je podívaná: jeho osobností kvality, dále to, co vytváří, gól, asistence... Je budoucností tohoto klubu,” řekl bývalý legendární středopolař.

zdroj: marca.com, twitter.com