Barcelona v posledním ligovém kole pouze remizovala s Granadou, když v závěru inkasovala gól na 1:1 z kopačky Antonia Puertase. Hře v deseti hráčích se ale dalo podle některých kritiků vyhnout.

Katalánský klub ztratil v sobotu v Granadě dva cenné body, o které už po několikáté v této sezóně přišel v samotném závěru utkání. Po utkání se tak začala rozebírat některá rozhodnutí trenéra Xaviho Hernándeze. Podle madridského deníku Marca bylo hlavní a rozhodující chybou, že na trávníku zůstal tak dlouho Gavi. Ten viděl už ve 22. minutě žlutou kartu a po dalším nevybíravém zákroku 15 minut před koncem byl ze hřiště vykázán. Hned poté se Granada začala dostávat do šancí a Barcelona byla rázem pod tlakem, který nevydržela. Jeho dřívější stažení ze hřiště mohlo této situaci předejít.

Dále byly pod drobnohledem také samotná střídání. Rodák z Terrassy se rozhodl v 82. minutě stáhnout Ousmana Dembélého na hřiště poslat dalšího „béčkaře”, defenzivního záložníka Álvara Sanze. Tím se ale navíc dostal do dalšího možného rizika – v případě dalšího vyloučení by Barcelona měla na hřišti příliš málo hráčů A-týmu a dle pravidel by ji hrozila kontumace. „Byl to risk, který jsme podstoupili. Álvara jsme potřebovali, protože jsme chtěli držet míč,” okomentoval Xavi toto rozhodnutí po utkání. Na lavičce náhradníků se přitom nacházel i Riqui Puig, který má s podobným typem závěrů už přece jen více zkušeností než 20letý Sanz.

A nakonec vyvolalo pochyby i stažení Luuka de Jonga. Ten patřil k nejlepším hráčům hostů, přes to ho už v 61. minutě nahradil Memphis Depay, jehož přínos byl ale prakticky nulový. De Jong přitom svému týmu dával i výškovou převahu například při standardních situacích, nehledě na jeho napadání soupeřovy rozehrávky.

Samozřejmě po bitvě je každý generál, jak zní známé rčení, nicméně nad důsledky těchto rozhodnutí bude Xavi do dalšího zápasu určitě přemýšlet.

zdroj: marca.com