Co víc si mohl přát. Philippe Coutinho se po 4 letech vrátil do Premier League, kde se snaží po nepovedením angažmá v Barceloně restartovat svou kariéru. Hned v prvním utkání za Aston Villu přitom pomohl k vyrovnání z 0:2 na konečných 2:2.

Philippe Coutinho začal své půlroční hostování v Aston Ville tím nejlepším možným způsobem. Trenér a jeho kamarád Steven Gerrard jej v zápase proti Manchesteru United nasadil v 68. minutě, kdy celek z Birminghamu prohrával o dva góly. Netrvalo ale dlouho a Coutinho se na domácím hřišti Villa Parku rychle udomácnil.

Nejprve přispěl v 77. minutě týmovou kombinací ke gólu Jacoba Ramseye, který konsternoval do té doby dobře hrající Rudé ďábly. A poté čtyři minuty na to si hráči role prohodili – tentokrát to byl Ramsey, který Coutinhovi naservíroval míč do pokutového území. Brazilský reprezentant pak už jen v pohodě šanci proměnil a získal pro svůj nový tým cenný bod za remízu.

Jak poté sám po zápase v interview přiznal, je moc rád, že se mohl do anglické ligy vrátit.

zdroj: football-espana.net, twitter.com, youtube.com