Všetko nasvedčuje tomu, že Francúz odíde z FC Barcelona. Vzťahy medzi hráčom a vedením sú momentálne na bode mrazu, bývalý krídelník Dortmundu navyše musí znášať oprávnenú kritiku zo strany odbornej verejnosti a fanúšikov. Zmluva Ousmane Dembélému končí toto leto, klub o neho nechce prísť zadarmo a preto by mohol Kataláncov opustiť ešte tento mesiac. Pre francúzskeho reprezentanta podľa denníka Marca existuje viacero možných destinácií.

Jednou z možností by pre Dembélého mohla byť anglická Chelsea Londýn. Tento hypotetický transfer je podporený faktom, že hráč už pod Thomasom Tuchelom, súčasným trénerom The Blues, kedysi hrával v nemeckom Dortmunde. Toto spojenie by teda mohlo predstavovať plus. Je však otázne, či by barcelonský krídelník zapasoval do Tuchelovej koncepcie, nakoľko nemecký tréner praktizuje mierne odlišný štýl hry, než na ktorý sme u neho boli zvyknutí v Borussii.

Marca a ďalšie médiá Dembélého meno skloňujú aj s ďalším účastníkom anglickej Premier League, konkrétne s tímom Newcastle United. The Magpies zmenili majiteľa, vďaka ktorému klubu do rozpočtu natečú miliardy libier. Investor zo Saudskej Arábie má do budúcna odvážne plány na prestavbu mužstva. Tie by mohli teoreticky zahŕňať aj Dembélého. Newcastle sa však momentálne nachádza v najspodnejšej časti tabuľky a reálne im hrozí zostup. Záležalo by na rozhodnutí francúzskeho futbalistu, či by bol ochotný posilniť takto trápiaci sa klub.

Trojicu anglických celkov, s ktorými je Ousmane Dembélé spájaný, uzatvára podľa denníka Marca Manchester United. Tí skončili minulú sezónu v anglickej lige na druhom mieste. Súčasná sezóna však neprebieha podľa ich predstáv, nakoľko sa nachádzajú na siedmom mieste. Možno teda predpokladať, že sa Červení diabli pokúsia loviť v prestupových vodách aby dodali mužstvu impulz. Ich útok však už teraz zahŕňa hráčov ako Ronaldo, Sancho, Greenwood a Rashford. Dembélému by preto mohla prekážať priveľká konkurencia.

Predpoklady denníka Marca, ktoré hovoria o možných destináciách pre Ousmane Dembélého, zahŕňajú aj talianske mužstvo Juventus Turín. Stará dáma okupuje piatu priečku v Serie A, pričom poslednú sezónu skončila až štvrtá. Týmto neúspechom prerušili svoju absolútnu dominanciu v talianskej lige. Je preto možné, že sa bude Juventus usilovať o posily aby si prinavrátil zašlú slávu. Najmä po odchode Cristiana Ronalda a po zranení Frederica Chiesu by sa mohlo pre francúzskeho krídelníka vytvoriť v kádri Starej dámy miesto. Problémom môže byť predĺženie zmluvy Paula Dybalu, po ktorom už klub z Turína nemusí byť otvorený prestupu ďalšieho útočníka.

Marca ďalej píše, že pre Dembélého je možný aj návrat do rodného Francúzska. Paris Saint-Germain môže pre mladého barcelonského krídelníka predstavovať reálnu možnosť. Parížanov má totiž údajne už v lete opustiť hviezdny Kylian Mbappé, čo by otvorilo dvere práve Ousmane Dembélému. Ten už v Ligue 1 koniec-koncov hrával za Rennes. Parížsky klub by preto pre neho mohol znamenať možnosť vrátiť sa do Francúzska a hrávať v pre neho už dobre známom prostredí.    

zdroj: marca.com
foto: Shutterstock
    

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-01-23 08:59:06
Nuz, už aby to oznámili, a to s co největší prestupovou částkou.
2022-01-23 09:08:50
Pôjde v lete zadarmo, už sa stým vyrovnajte.
mazanyhrac 2022-01-23 11:00:22
Proč jako. To by přišlo na řadu začátkem února, ne? Nebo chceš říct, že na 100 % zůstane do léta? To je kravina jako hrom.
maky1994 2022-01-23 12:20:13
Nikto zaňho teraz nedá peniaze, radšej ho zlákajú na svoj projekt - trebárs ako newcastle, dajú mu požadovaný plat… ale od leta
mazanyhrac 2022-01-23 12:25:05
Ano, tomu rozumím, ale v létě ho budou chtít všichni a to vyšroubuje cenu podpisu a platu. Takže když by ho někdo opravdu chtěl získat, tak teď má lepší šanci. Sice tomu dávám jen nějakých 15 %, ale pořád tam ta možnost je.
Mejra 2022-01-23 12:29:17
myslim ze kazdy s tim pocita protoze vidi co je za smejda....to neznamena ze nemuzou doufat ze pujde uz ted
PatrikFCB Premium 2022-01-23 13:42:48
Newcastle ho projektom urcite neukeca ak hrozi, ze skoncia v druhej lige. Dembele nezabije rok tym, ze bude hrat championship. Potrebuju ho okamzite, aby sa vedeli zachranit a Dembele by tomu mal napomoct.
2022-01-23 09:26:42
Normalne prestat o nom písať, aby siel do zabudnutia podibne ako Moriba..
maryann 2022-01-23 12:49:21
👍
2022-01-23 10:00:56
Vadí mu konkurencia v united hej? Chudáčik chce 40 miliónov a ešte aj isto miesto v základe hneď.... Boze
2022-01-23 10:10:19
Snáď ostane. Je to síce potkan ale tak to sa vedelo už keď štrajkoval v dortmunde a vyplakal si prestup. Ked si niekto kúpi mačku nemal by sa čudovať že mnauka. Na druhej strane je to aktuálne najlepší ofenzívny hráč Barcelony takže pustiť ho by ešte viac oslabilo klub.
LaBrie 2022-01-23 10:56:51
Hrat nebude , maximalne na tribune PS...takze ake oslabenie?
2022-01-23 13:29:08
On odíde len v lete, aby dostal tučný podpisovy bonus.
2022-01-24 08:21:11
Ak je taký elitný hráč, ako si o sebe myslí, tak to znamená, že má veľa ponuk a už čakám, kedy odíde. Ale nič sa nedeje. Teraz neprišiel na tréning vraj pre žaludočné problémy. Ani potrestať ho na 100% nemôžeme, lebo kto potvrdí, že ich nemal? Iba z toho bude kauza. Neuveriteľné, čo ten mamľas vyvádza - veď nech ide tam, kde ho chcú a dajú mu elitný plat.