Registrovaní užívatelia BarçaTV+ si môžu pozrieť ďalšiu časť dokumentárneho seriálu 'Made in La Masia'. V tejto epizóde je hlavným hrdinom Ansu Fati. Krídelník sa pri tejto príležitosti vyjadril k rôznym udalostiam zo svojho života. V dokumente sme mohli počuť aj výroky napríklad rodičov hráča, jeho niekdajších trénerov z juniorských čias, či Ernesta Valverdeho a Érica Garcíu.

Ansu Fati na začiatku hovoril o svojej rodine: "Sme veľmi jednotná rodina, ak trpí jeden, trpíme všetci. Sú mojou najlepšou oporou. Vďaka otcovi a mame som si splnil sen. Vyrastať bez otca bolo veľmi ťažké, odišiel do Španielska, aby nám zarobil na živobytie, a ja som zostal v Guinei-Bissau. Nemohol som ho vidieť, kým som nemal takmer 7 rokov. Vtedy som zanechal rodnú krajinu a odišiel do Sevilly. Mojím snom je vrátiť sa do Guiney-Bissau, aby som pomohol miestnym deťom so vzdelávaním a pripomenul som si, kde som žil. Toto sa mi zatiaľ nepodarilo," povedal krídelník.

V dokumente sa objavili aj menej dôležité detaily: "Ak je Ansu hladný, nečaká na nikoho," priznala jeho mama. "Mojim obľúbeným jedlom je kuracie s ryžou, mohol by som ho jesť aj celý deň. Obľúbeným ovocím je mango," prezradil hráč.

Prezentované boli aj Fatiho začiatky v andalúzskom Peloteros: "Keď som mal 5-6 rokov, začal v Herrere a potom som odišiel do Peloteros, mužstva, ktoré získavalo tých najlepších z každého mesta a brávali nás na turnaje za účasti Barcelony či Seville... Na to obdobie má veľmi dobré spomienky, bývali sme v Herrere spolu s rodičmi a bratmi," povedal.

Bývalý mládežnícky futbalový koordinátor Albert Puig si spomenul na moment, kedy sa kontrolovali známky zo školy a keď Fati a Take Kubo plakali pred vstupom do jeho kabinetu. Tiež si zaspomínal na príchod Fatiho do klubu: "Keď prišiel do La Masie, chcel dobyť svet, mať loptu na nohe. Presvedčil som jeho rodičov, že La Masia je najlepšou možnosťou, aj keď som vedel, že by to znamenalo ďalšie odlúčenie od jeho otca," uviedol Puig.

Krídelník si však kroky Puiga váži: "Bolo to ťažké rozhodnutie, bolo ťažké prestať sa opäť vídať s rodičmi, no uvedomoval som si, že musím si odviesť túto prácu, aby som si splnil svoje sny. Albert Puig mi veľmi pomohol z hľadiska disciplíny. Bol ako nepríjemný učiteľ. Ak robíte niečo zle, tak vás pokarhal, ale potreboval som to, aby som zostal disciplinovaný a prísny. Naučil nás rešpektu," priznal Fati.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
Rasto Premium
2022-04-17 12:00:37
Držím palce tomuto chalanovi, nech ho obchádzajú zranenia, aby nám mohol ukazovať, čo dokáže. A verím, že dokáže veľa.
2022-04-17 12:14:30
Mladý a dobrý hráč ale podľa mňa ho pasujeme do role spasiteľa + keď vidíme že už v mladom veku je často zranený bojím sa že to úplne ružové nebude
baimato 2022-04-17 16:04:11
Bol na neho vyvijany zbytocne velky tlak pred dvomi rokmi. Zranenie kolena mu zabrzdilo rozvoj, ale od vtedy sa dost zmenilo a ukazalo sa viacero mladikov v pozitivnom svetle. Uz na Ansuho nie je vyvijany taky tlak, lebo nie je jediny mlady talent v time. Takze verim, ze mu to pomoze v dalsom vyvoji a bude mat uz aj menej smoly.
Marian Premium
2022-04-17 16:33:36
Tento chlapec je úžasný futbalista. Alah nech mu dá pevné zdravie.
2022-04-17 16:51:57
Charakter 📈