Stopér FC Barcelona poskytol rozsiahle rozhovory pre katalánske denníky Mundo Deportivo a Sport, v ktorých porozprával o svojej kariére, príchode do Barcelony, o tom, čo sa v klube naučil a svojich plánoch do budúcnosti.

Ako sa máte v šatni?

"Teraz sa nám vedie dobre, hoci sezóna sa neskončí tak, ako by sme chceli. Ako mužstvo musíme byť pokorní a priznať si, kde sme začínali. Prvú polovicu sezóny sme začali veľmi zle a ani emocionálne to nebolo dobré. Všetko sa zmenilo až po príchode Xaviho. Mužstvo sa rozrástlo, cíti sa silné a veľa sa učíme. Xavi prišiel, aby nám prinavrátil filozofiu Barcelony, ktorá sa v posledných rokoch vytratila. To bolo veľmi dôležité. Zároveň sme ukázali, čo dokážeme. Odohrali sme skvelé zápasy proti Realu, Neapolu či Atléticu... Môžeme si dovoliť takéto výkony a ešte lepšie. Je pravda, že nakoniec sme nevyhrali trofeje, ale musíme byť pokorní a veľmi veriť v prácu, ktorú odvádzame. Som presvedčený, že nasledujúca sezóna bude výborná."

Čo chýba mužstvu, aby konečne prerazilo?

"Veríme v neho. Musíme v to veriť, veriť si. Dôverujte tomu, na čom pracujete a čo nám hovorí tréner. Budeme mať úžasnú predsezónnu prípravu, ktorá nám pomôže na úrovni tímu aj z pohľadu vzdelávania. Ďalšie zápasy budú veľmi dobré."

Si teraz po podpise zmluvy uvoľnenejší?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-05-06 13:26:30
Isteze ?
2022-05-06 13:44:30
Araujo na obrázku s trochou fantazie, akoby mal účes ala koňský chvost ?
luckyman 2022-05-06 14:28:51
fú, to chce poriadnu dávku fantázie ?
CPuyolS 2022-05-06 19:24:27
Nebo kapku alkoholu ? teď to tam uvidim už navždy
2022-05-06 16:53:22
Skromnosť, tvrdá práca, ochota, pokora, a neviem čo všetko z neho vyžaruje a patrične zaslužená odmane v podobe hráča základnej zostavy FC Barcelona. Araujo si topka len tak ďalej. Budeš najlepši.