Viceprezident FC Barcelona Eduard Romeu bol hosťom programu 'El mon a RAC1', ktorý vysiela katalánska rozhlasová stanica RAC1, počas ktorého priblížil aktuálnu finančnú situáciu na Camp Nou. Romeu neváhal ostro kritizovať prezidenta LFP Javiera Tebasa, prezradil, že Barcelona má výhodnejšiu ponuku na predaj televíznych práv a potvrdil, že klub bude rokovať s hráčmi o znížení platov.

Tebas

"Dohode s CVC a Tebasom sme už povedali dosť. Situácia, v ktorej sa ocitla Barcelona, je jej vina, no tento pán je spoluzodpovedný. Odvrátil pohlaď a umožnil súčasnú situáciu. Povedal 'áno' všetkému, čo bolo proti záujmom Barcelony."

Dohoda s CVC

"Pre menší klub je to vhodná operácia, ale vzhľadom na náš potenciál nie. Je to ako 'káva pre všetkých'. Z finančného hľadiska táto dohoda medzi CVC a La Ligou zahŕňa množstvo požiadaviek, ktoré nemôžeme akceptovať."

"Máme lepšie ponuky ako tá CVC s La Ligou. Barcelona má paralelnú ponuku od CVC, ktorá nám umožní zarobiť podobnú sumu za takmer polovicu doby trvania pôvodnej zmluvy. CVC a iné fondy vám ponúkajú možnosť preniesť týchto 10 % televíznych práv na 25 rokov, nie na 50 rokov. Neviem, či sa dostaneme k 270 miliónom, ale nechceme sa zaviazať na 50 rokov. Bank of América môže byť jednou z možností. CVC je v konflikte záujmov, pretože je partnerom La Ligy, ale môžeme spolupracovať s iným fondom."

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
buldozer Premium
2022-06-04 00:45:20
Podla ElDesmarque, Auba bude mat plat 18m od novej sezony, doteraz mal 2m. Zmluvu ma do 2025, ale je tam klauzula ze zmluvu moze kazda strana ukoncit uz v lete 2023. https://barcauniversal.com/...