Britský The Guardian zverejnil rozhovor s Pedrim, v ktorom hráč FC Barcelona porozprával o svojom špecifickom hernom štýle, Xaviho koncepcii či rozdiele v prístupe Blaugranas a iných klubov.

Pedri na úvod priblížil, čo sa stalo na začiatku uplynulej sezóny, keď predtým odohral 73 zápasov a zasiahol až do 9. predĺžení. Únava a preťaženie si však vybrali svoju daň: "Rád hrám, ale je dobré si oddýchnuť. Bolo to šialené a zdalo sa, že všetky zápasy sa skončia predĺžením. Vždy, keď sa to stalo, pomyslel som si: 'To nie je možné'. Všetko išlo veľmi rýchlo, ale na konci sezóny som bol veľmi unavený."

Záložníka sa novinári pýtali na góly, ktoré strelil v zápasoch proti Seville a Galatasarayu, v ktorých ukázal veľký pokoj: "Vždy som sa snažil byť pokojný, hrať ako vtedy, keď som bol malý. Pri tejto akcii naozaj nemáte čas premýšľať. Je to intuitívne. Vždy som to robil takto," povedal.

Pedri odpovedal aj na otázku, či je Barcelona pre neho tým správnym miestom: "Pokúšal som sa hrať svoju hru bez ohľadu na to, kde som bol, ale je pravda, že na inom mieste by som trpel viac. Niektoré kluby sú spokojné s tým, že vyhrávajú bez ohľadu na to, akým spôsobom to robia. Barcelona chce vyhrávať, ale chce to dosiahnuť s loptou, vytvárať si šance vďaka tejto koncepcii. Tento futbal sa mi páči viac," priznal.

19-ročný mladík opísal úlohy, ktoré mu zadal súčasný tréner FC Barcelona: "Xavi má veľmi jasnú koncepciu, model. Veľmi jasne hovorí, čo musí urobiť každý z nás; centrálni záložníci musia byť medzi líniami, lopta sa musí presúvať z jednej strany na druhú. Snaží sa nám vštepiť veci, ktoré robil on sám, keď hral, a sledovať ho bolo veľkolepé. Záložníci si musia držať pozíciu. Ak sa dostanete mimo nej, tak pri strate lopty nemôžete založiť presing tak, ako potrebujete. Rovnako chce, aby sa záložníci vracali a útočili na bránku súpera," vysvetlil.

Pedri porozprával o tom, ako je potrebné uľahčiť hru spoluhráčom a poukázal pri tom na Sergia Busquetsa. Takáto hra si podľa Pedriho vyžaduje veľa odvahy: "Musí podržať loptu, stiahnuť súpera, nechať niekoho v situácii jeden na jedného. Vieme, že sa dokáže postaviť proti piatim či šiestim hráčom a dostať sa z toho. Musí pritiahnuť hráčov a byť schopný poradiť si s tým. Ide o sebavedomie. Nie je čas na premýšľanie, musíte veriť svojim schopnostiam, zistiť, kedy na to máte. Odvaha je aj o riskovaní, čo nie je jednoduché. V strede ihriska, kde sa hrá najťažšie, si musíte veriť, aby ste si vypýtali loptu a udržali ju," uviedol.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
kacejik Premium
2022-06-20 14:38:50
Vďaka za článok. Pedri je na svoj vek neskutočne vyspelý, radosť čítať jeho rozhovory. Génius na ihrisku aj mimo neho. 💙❤️🔥🔥
2022-06-20 15:54:32
Vyborne tak my hrame nahovno a este aj prehravame :D ......
T0mIO Premium
2022-06-20 17:49:56
Pedrimu treba povedať, že moderný futbal už je dávno inde. Má pravdu ze teraz sa viac kladie dôraz na fyzickost ako techniku a to je dorbe. Aspon ma kazdy hrac rovnake podmienky, talent ustupuje do uzadia. Môžme sa snažiť hrať po našom, ale príde bayern alebo iný fyzicky vyspelý tím a skončili sme. Závidím realu ich novú zálohu. My takýchto chlapov nemáme. Všetko malé krehké detičky.
Rasto Premium 2022-06-20 21:53:52
Čo je lepšie na fyzickom futbale? Mne osobne sa viac páči technický futbal s parádičkami. Nepozerá sa lepšie na Messiho, Pedriho, ako napr. na Goretzku a jemu podobným?
sylarko 2022-06-20 23:42:47
ked chces pozerat na fyzicky futbal chod ku vam na dedinu kukat....
janpet 2022-06-21 01:51:47
To bola ironia z jeho strany myslim…
tunno Premium 2022-06-21 11:57:39
tunno Premium 2022-06-21 11:58:00
tunno Premium 2022-06-21 11:58:26
Tu mas na porovnanie, fyzicky Kessie vs liverpool a potom Bernardo 😃