Barcelona včera zorganizovala tlačovú konferenciu, na ktorej oznámila, že 24. augusta o 21:00 sa bude konať charitatívny zápas medzi FC Barcelona a Manchestrom City. Cieľom je získať finančné prostriedky na boj proti amyotrofickej laterálnej skleróze (ALS). Týmto ochorením trpí aj bývalý hráč a asistent trénera Blaugranas Juan Carlos Unzué, ktorý bol spolu s Joanom Laportom a Pepom Guardiolom prítomný na včerajšej tlačovke.

"Je veľkým šťastím vidieť, že City aj Barcelona sa zaviazali pomôcť pri organizácii tohto stretnutia od samého začiatku. Futbal nie je len biznis a vy ste na to nezabudli. Snažili sme sa o to, aby sa zápas konal počas uplynulého roka, ale pandémia nám to bohužiaľ neumožnila. Celý výťažok pôjde na výskum s cieľom nájsť liek na ALS. Vyzývam všetkých fanúšikov Barcelony a City, aby naplnili Camp Nou. Som presvedčený, že ľudia zareagujú. Vyzývam športový svet, aby naďalej prejavoval solidaritu," uviedol na začiatok Juan Carlos Unzué.

Na jeho slová nadviazal prezident Joan Laporta: "Nemôžete pochopiť heslo 'viac ako klub', ak sa spoločensky vôbec neangažujete. Vďaka tebe môžeme poslať do sveta úžasnú správu. Musíme zvýšiť povedomie o tejto chorobe, aby sme jedného dňa našli riešenie."

Guardiola poďakoval za pozvanie v mene Manchestru City: "Je mi cťou, že si myslel na naše mužstvo a možnosť zúčastniť sa takéhoto zápasu na štadióne, akým je Camp Nou. Unzué je obdivuhodný, o to všetkom hovorí s takým presvedčením... Pricestujeme so všetkými hráčmi a sme presvedčení, že štadión sa zaplní."

Laporta sa následne opýtal Guardiolu, či City príde aj s Bernardom Silvom, čím rozosmial prítomných novinárov. Guardiola mu odpovedal, že "prídeme s Bernardom Silvom aj ďalšími desiatami hráčmi". Tréner The Citizens následne komentoval tému Portugalčana: "Už dlhšie sa objavuje veľa mien. Myslím si, že Bernardo zostane s nami. Podobne ako som to hovoril v Barcelone, aj teraz v City nechcem mať hráčov, ktorí nechcú byť s nami, ale myslím si, že on zostane. Neviem však, ako bude vyzerať prestupové obdobie," povedal Guardiola.

"Som veľmi rád, ak mám najlepších hráčov v Barcelone. Za posily sú zodpovední Mateu Alemany a Jordi Cruyff. Môžeme si zažartovať na túto tému, o ktorej sme práve hovorili, ale teraz nie je čas na to, aby sme hovorili o hráčoch. Pracujeme, aby sme mali veľmi konkurencieschopné mužstvo v nasledujúcej sezóne," dodal Laporta.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-06-21 12:49:55
Velmi dobra a uzitocna akcia, mne zomrel sused 30-rocny na tu pliagu.....
Nalim 2022-06-21 14:52:50
Pep dobre vie, že bez Lea, Iniestu a Xaviho sa minulosť nezopakuje, len nejaký priemer. Zo zdvorilosti ku Xavimu sa vyjadruje optimisticky, ale realita bude iná. Nejaký priemer 🤷‍♂️
2022-06-22 06:37:01
S tou obranou určite 😁😁