Joan Laporta sa dnes objavil na podujatí organizovanom značkou Seat a vyjadril sa k aktuálnym záležitostiam, ktoré súvisia s FC Barcelona.

"Predovšetkým je potrebné veriť. Ja verím. Nemôžete sa vzdávať. Je potrebné bojovať. Vždy si myslím, že vyhráme. Šťastiu musíte ísť naproti. Je potrebné mať pozitívny a víťazný prístup."

"Ak Barcelona získa trofeje a urobí radosť fanúšikom, pôjdem na cestu okolo sveta. Chcem byť opäť pokojný a vyhrať sextet. Zažijeme to opäť."

"Ligu Majstrov z roku 1992 si pamätám, ako by to bolo včera. Prežíval som to s veľkými emóciami. Londýn bol plný culés, bol to sviatok. Cítil som sa oslobodený."

"Ronaldinho nám prinavrátil radosť. Bol to zlomový bod."

"Musíme mať odchovancov, vytiahnuť ich z La Masie a posilňovať sa hráčmi zvonku, ktorí vylepšia to, čo už máme. Vďaka tomu bude tento model udržateľný."

"Nemôžeme brániť hráčov až tak veľmi, že sa z nich stanú páni. Zároveň ich nemôžeme nechať samých, potrebná je rovnováha. Ak hráči žijú klubom a milujú ho, pomôžu mu ako prví. Je potrebné stanoviť jasnú hranicu, kto tu vládne. Oni si musia vykonávať svoju prácu. V ťažkých chvíľach musíme byť veľká rodina a to sa deje ak dodržiavame hierarchiu."

"Nový štadión bude vzorom pre celý svet. Celé mesto si to užije kvôli zábave, ktorou bude obklopený. Pôjde o transformáciu, o ohromný projekt."

zdroj: mundodeportivo.es sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-07-04 22:06:14
"Nemôžeme brániť hráčov až tak veľmi, že sa z nich stanú páni. Je potrebné stanoviť jasnú hranicu, kto tu vládne. Oni si musia vykonávať svoju prácu."

👏👏👏
Marian Premium
2022-07-05 00:11:38
Optimizmus je Laportova silná stránka. Snívanie tiež. Len ten, kto sníva, môže niečo z toho premeniť na skutočnosť.
kov3 2022-07-05 06:53:03
Lenže občas sa treba zobudiť a nadýchať sa reality...
2022-07-05 07:55:14
Tak ako on očakáva profesionalitu od hráčov, hráči by mali očakávať profesionalitu od vedenia. Zatiaľ to vyzerá skôr na cirkus.
specterharvey 2022-07-05 08:03:18
Nevidim ziadny cirkus. Co citame nie su spravy od vedenia.
jano_1987 2022-07-05 09:47:15
Vedenie sa tvári, že treba šetriť a tlačí na hráčov, že si majú znižovať platy. Výsledok? Bum platy v hrubom: Fati 12 miliónov a zmluva do 2026 podpísaná po tých zraneniach. Pedri po 1 sezóne 10 miliónov. Kessie, Christensen, každý po 12 miliónov a Araujovi núkali ani nie 3 milióny v hrubom. Ešte ani vedenie nevyhralo voľby a už sa vyhadzoval tréner. Ku Koemanovi sa správali ako k hnoju, podrážali mu nohy, kde sa dalo a neboli mu schopný zaplatiť, keď ho vyhodili a ešte s ním jednali, že nech im odpustí časť kontraktu. Samé vedenie ho potopilo a ešte toto? By som sa hanbil ešte po tom všetkom od neho chcieť aby mi odpustil nejaké peniaze, keď bol prvý a asi ak posledný, čo si reálne znížil plat bez toho, aby bol neskôr doplatený. Setien ani po 2 rokoch že vraj tiež nemá peniaze. Barcelona vyhlasuje, že chce všetkých a potom posiela že vraj smiešne ponuky na hráčov. Vykrikuje, ako treba posilňovať, zároveň si súčasný hráči majú znížiť platy, aby mohli byť registrovaný nový, chce minút 200 miliónov na prestupy, ale dlhuje 400 miliónov na platoch hráčov. Vyhlasuje niečo o nejakej novej platovej politike a o pár dní už sa dozvie človek, že ju ide porušiť.
specterharvey 2022-07-05 15:19:59
Musime viac rozlisovat medzi oficialnymi informaciami z klubu a externymi ako napr. novinari, kamarati futbalistov a trenerov. Novi hraci urcite nemaju uvedene platy. Koeman tiez hovorim, ze to mali lepsie zvladnut. Vseobecne si myslim, ze zmluvy by mali byt viac viazane na vysledky, individualne a samozrejme klubove.
2022-07-05 08:09:05
Vzhledem k tomu, že Umtitimu, Robertovi a nejspíš i Dembelemu si prodloužil smlouvu, tak je zřejmý, že páni jsou tu hráči. Ale prázdný politický řeči, to by šlo.
maryann 2022-07-05 11:21:41
Laporta nie je politik,ale obchodnik.
A obchodnici maju svoju strategiu/ a v nej je často aj zamlievanie/,moze kecat a odvadzat pozornost a pritom sa zameriava na nieco / niekoho/ ine....