Tréner FC Barcelona dnes v noci nášho času absolvoval tlačovú konferenciu pred zápasom proti New Yorku Red Bulls. Ide o posledné stretnutie Blaugranas počas turné po Spojených štátoch.

Ako hodnotíš prestup Koundého?

"Som veľmi spokojný. Koundé nám poskytne vyvážanie lopty, je rýchly, agresívny, dobre prihráva, napravuje chyby iných. Rovnako ako Araujo môže hrať na kraji obrany. To znamená dobrú konkurenciu a dobrú formu. Nech nie je ľahké získať si miesto v základnej jedenástke."

Chcel by si opäť vidieť Messiho v Barcelone?

"Klub to chce, ale nie v tejto sezóne. Je jasné, že by som ho chcel, aby sa to takto neskončilo. Messi si zaslúži poslednú sezónu, aby dokázal, že je najlepším futbalistom v histórii. Chcel by som ho tu opäť vidieť."

Prekvapuje ťa to, že pre niektorých hráčov Barcelony je tak ťažké nájsť nový klub?

"Existuje trh, sú tu agenti. My sa snažíme pomôcť. Hráči vedia, že hrať pre nich v Barcelone bude nemožné. Je to pomalý proces, ale je ešte čas. Do 31. augusta musia odísť."

Čo vyžaduješ od Koundého?

"Hovoril som s ním niekoľkokrát a vie, čo od neho chceme. Prichádza urobiť rozdiel."

V akej situácii je teraz Piqué?

"V takej, ako všetci. Všetci začínajú od nuly a budú súperiť o svoje miesto. Čím viac riešení mám, tým lepšie."

Cítiš, že ťa porovnávajú s Cruyffom a Pepom?

"Nemá zmysel, aby som bol s nimi porovnávaný. Je potrebné súperiť a vyhrávať trofeje."

Kto je favoritom šampionátu?

"Brazília, Argentína, Španielsko, Belgicko, Anglicko. Ťažko predvídať."

Je v súčasnosti najväčšou prioritou príchod ľavého obrancu?

"Každá posila je dobrá. Už som povedal, že potrebujeme dvoch hráčov na každú pozíciu."

Čo ti dáva Lewandowski?

"Je to výborná posila. Nezískal Zlatú loptu, pretože v roku 2020 nebola odovzdávaná. Gól ešte nestrelil, ale onedlho tak urobí. Je to elitný útočník, v šestnástke je vždy na ideálnom mieste."

Cítiš veľký tlak?

"Samozrejme, bol som si vedomý ťažkostí v tomto klube. Pracujeme však dobre. Som šťastný a vnímam to ako šancu."

Budeš v tejto sezóne častejšie využívať rozostavenie 3-4-3?

"Áno, je to jedna z našich možností. Budem ho používať značne častejšie. Je to riskantné rozostavenie, ale už sme ho použili v niektorých zápasoch a teraz ho budeme implementovať ešte častejšie."

Kritické vyjadrenia na adresu Barcelony

"Videli sme zvláštne vyhlásenia, ale prekvapuje ma, že niektorí hovoria, že porušujeme pravidlá. Všetko je tu legálne."

Máte povinnosť vyhrávať trofeje?

"Nevyhýbam sa tomu. Budujeme káder, aby sme vyhrávali tituly."

Ako hodnotíš mladých odchovancov?

"Sú veľmi dobrí, môže vyznačiť epochu. Pripomínajú mi skupinu, ktorá postúpila do prvého tímu spolu so mnou, s Puyolom, Valdésom, Iniestom."

Má zmysel hrať tieto zápasy?

"Nehráme zápasy kvôli šou, pre nás neexistujú priateľské zápasy, je to šanca. Každá minúta je test. Hráči hrajú o prestíž, o minúty. Konkurencia je veľmi dobrá a to je dobre."

Mentálne problémy v uplynulej sezóne

"Pracujeme na tom. Naši hráči majú z našej strany veľkú dôveru, aby sa na ihrisku cítili slobodní. Analyzujeme videonahrávky, aby sa mužstvo zlepšovalo. Všetci moji hráči majú moju dôveru. Sám som to zažil, čo je výhodou."

Transfery mladších hráčov

"Bez ohľadu na to, či by sme niekoho získali, tlak by bol obrovský. Som rád, že sa nám podarilo získať veľa hráčov, ktorých som žiadal od Mateu, Jordiho a prezidenta. Tlak je maximálny, ale nemám obavy."

Cuadrado

"Chcel som ho získať do Al-Sadd. Teraz neplánujeme žiadny transfer Kolumbijčana."

Zhodnotenie turné

"Je to dobré, kontrolovali sme záťaž. Som spokojný. Pred nami je ešte zajtrajší zápas. Chceme, aby všetko, na čom pracujeme, bolo viditeľné na ihrisku. Páči sa mi to, čo vidím na ihrisku. Je však ešte priskoro."

zdroj: as.com marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
Marian Premium
2022-07-30 10:32:19
Španielsko nie je favoritom na MS v Katare. Príliš slabý útok. Napriek tomu dokáže vyhrávať, ale nie získať titul. Titul je otvorený a môže vyhrať viacero krajín.
Ideálny scenár je výhra Argentíny a v lete 2023 návrat kráľa do Barcelony.Na Olympijskom štadióne na Montjuic ešte nehral, tak nech sa ukáže aj tam. Aspoň mám dojem, že v tom čase bude Camp Nou stavenisko.
8JK8 Premium
2022-07-30 11:28:27
3-4-3 presne ako som predpokladal Dest bude hrávať hlavne menšie ligové zápasy no Clásico či liga majstrov bude patriť hlavne trojici Kounde-Araujo-Pique/Christensen Alba monopol do konca kariéry ?