Robert Lewandowski je oficiálne predstavený ako nová posila FC Barcelona. Pri tejto príležitosti sa zúčastnil tlačovej konferencie, na ktorej odpovedal na otázky novinárov.

Nová deviatka Blaugranas počas prezentácie na trávniku na Camp Nou povedala:

"Bon dia! Hola culés! (po katalánsky) Som veľmi šťastný, že som v Barcelone! (po anglicky) Som veľmi šťastný. Bola to dlhá cesta. Dúfam, že nás budete podporovať! Chcem nastrieľať množstvo gólov a dopriať vám veľa radosti."

"Je to niečo fantastické, že je tu toľko fanúšikov. Som šťastný. Dúfam, že na zápasoch vás bude viac! Snáď vyhráme trofeje!"

"Viem, že fanúšikovia prídu na Gamper Cup, aby nás podporovali. Chcem dať zo seba ešte viac. Veľmi pekne ďakujem všetkým!"

Tlačová konferencia

"Prezentácia bola jedinečná. Bol som plný emócií. Som veľmi spokojný. Ťažko sa mi hľadajú slová! Podporovalo ma toľko fanúšikov! Chcem sa fanúšikom čo najskôr odvďačiť svojou hrou."

"Je to pre mňa veľká výzva. V prvých zápasoch sezóny chcem ukázať to najlepšie zo mňa. Chcem nakopnúť aj mojich spoluhráčov, aby zo seba dali maximum. Všetci hráči majú svoju kvalitu. Je to mix mladosti so skúsenosťami, ktoré môžem odovzdávať ďalej."

"Viem, že to nie je najlepšie obdobie pre Barcelonu, ale hovoril som s Joanom Laportom a spoznal som tento projekt. Viem, že budúcnosť bude oveľa lepšia. Keď sa pozerám na to, čo robíme na tréningoch, vidím, že nám vychádza veľa. Teraz to musíme ukázať v oficiálnych zápasoch, že sme pripravení."

"Na mojom veku nezáleží. Je to len číslo. Moje telo ho necíti. Môžem hrať ešte dlho. Obdobie počas rokovaní nebolo jednoduché. Rozhodnutie o odchode bolo náročné, ale dospeli sme k záveru, že som pripravený na novú kapitolu mojej kariéry. Všetci sme veľmi tvrdo pracovali a nakoniec som tu s vami. Som veľmi šťastný a hrdý, že som tu."

"Po pár minútovom rozhovore s Xavim som vedel jeho zámer s mužstvom a so mnou. Presne som pochopil jeho ideu, taktiku, systém. Cítil som to spojenie."

"Vždy som pripravený, aby som čelil Realu Madrid. Posledná sezóna bola pre nich plná úspechov, ale teraz ich budeme chcieť poraziť. Bude to ťažké. Som presvedčený, že s vôľou vybehneme vyhrať zápas každý víkend a každý zápas Ligy Majstrov. Nemyslím len na Real a Benzemu. Je to skvelý útočník a v La Lige je už dlhé roky, no ja sa sústredím na seba."

"Keď vstanem z postele, vždy si dám raňajky (smiech). Neskôr idem na tréning. Robím to, čo milujem, ale chcem viac, chcem sa zlepšiť. Necítim bolesť, ale hlad. Vek mi pomáha len vzhľadom na skúsenosti. Mám takú mentalitu, že môžem tvrdo pracovať."

zdroj: BarçaTV
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-08-05 14:35:18
Chcem nakopnúť aj mojich spoluhráčov, aby zo seba dali maximum. 🔥🔥🔥
"Na mojom veku nezáleží. Je to len číslo. Moje telo ho necíti. ⚽⚽⚽
2022-08-05 17:39:15
Krasne receno