Médiá dnes prinášajú rozporuplné informácie na tému Frenkieho de Jonga. Niektoré tvrdia, že Holanďan chce zostať na Camp Nou, iné zas, že je ochotný prestúpiť do Chelsea. Prestupových špekulácií na dnes je však viac.

Frenkie de Jong

Gerard Romero: Katalánsky novinár verí, že Holanďan je bližšie k odchodu do Chelsea, než k zotrvaniu v Barcelone.

Mundo Deportivo: Denník sa odvoláva na informácie z prostredia záložníka a tvrdí, že Frenkie chce zostať v Barcelone a dodržať zmluvu, ktorá vyprší v roku 2026. Jediným klubom, ktorý by mohol De Jonga podpísať, je Chelsea. Stredopoliar odmieta prestúpiť do Manchestru United, ktorý v tejto sezóne nebude hrať v Lige Majstrov.

Sport: Barcelona dala Holanďanovi podmienku, že ak chce zostať v klube, musí si znížiť plat a vzdať sa predtým odloženého platu. De Jong odmietol ponuku Manchestru United, no jeho agent Ali Dursun mu radí, aby nesúhlasil s podmienkami Barcelony. Chelsea zostáva v hre o hráča.

Marcos Alonso

Mundo Deportivo: Španiel je veľmi blízko k prestupu do Barcelony. So spoluhráčmi z Chelsea sa už rozlúčil a požiadal Thomasa Tuchela, aby ho nepovolal na prvý zápas Premier League proti Evertonu. Minulý týždeň bol agent hráča Ramadani v Barcelone, aby dotiahol detaily transferu. Barcelona zaplatí za ľavého obrancu necelých 10 miliónov eur.

Sport: Chelsea je pripravená ponúknuť Marcosa Alonsa ako súčasť platby za Frenkieho de Jonga, jeho cenu chce znížiť o približne 10 miliónov eur. Ak Holanďan odmietne transfer na Stamford Bridge, Barcelona kúpi ľavého obrancu. Španiel je pokojný a čaká na dohodu medzi klubmi. Denník popiera, že by sa Alonso už rozlúčil so spoluhráčmi.

Iñigo Martínez

Sport: Tréner Athletic Ernesto Valverde komentoval špekulácie týkajúce sa možného prestupu obrancu do Barcelony: "Neviem, čo sa stane. Uvidíme, čo sa stane v priebehu tohto mesiaca. Som pokojný."

Bernardo Silva

Sport: Barcelona neustále tlačí na transfer Portugalčana, no snaží sa čo najviac znížiť jeho cenu, ktorá sa momentálne pohybuje na úrovni 80 miliónov eur. Záložník je pod Pepom Guardiolom hráčom základu, aj keď tréner vie, že chce odísť. Silva nie je v Anglicku šťastný a riešením tohto problému je prestup do Barcelony. Barcelona pôvodne uvažovala o jeho kúpe v prípade odchodu Frenkieho de Jonga, ale v súčasnosti chce kúpiť Portugalčana bez ohľadu na to, či De Jong odíde alebo zostane v klube. Je však jasné, že ak Blaugranas kúpia Silvu a De Jong zostane, v strede poľa bude pretlak hráčov.

zdroj: v texte
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
buggo7 Premium
2022-08-06 18:15:45
Mně už to příjde jak fifa😂 bernarda chtějí koupit bez ohledu na FDJ😂 noo takže se dočkáme finanční páky č.10
Rasto Premium 2022-08-06 18:28:19
Len aby sme sa nedočkali odchodu Gaviho!
Peto333 2022-08-06 18:29:44
Laportove nezáleží na budúcnosti Barcelony ale záleží mu len aby Barca niečo získala kým je on prezident čiže to je dosť možné
CaptainAwesome 2022-08-06 19:20:46
Predstavujem vám Peta, najlepšieho kamaráta Laportu, ktorý vie že Laportovi nezáleží na budúcnosti Barcelony. A ak nie si jeho najlepší kamoš, tak mi vysvetli odkial to vieš.
Vladinko 2022-08-06 20:53:55
Kapitanko toto je diskusné fórum kde ľudia diskutujú svoje názory, Petov názor je takýto, tak sa s tým zmier :) aj keď tebe ako fanboyovi ktorý tu aj za bartomeua písal aké je všetko skvelé to trhá žily :)
Peto333 2022-08-06 21:38:04
Kapitán aj bez toho aby som poznal laportu som dal viac zmysluplný názor komentár ako ty..... A len pre info po iným článkom si písala ako toto prestupov bolo dobre a prídu trofeje a sponzorov viac a tiež som ta nekomentoval ci vás veštec ku guľu..... A len aby si vedel takýto názor ako ja má veľmi veľa fanúšikov nie len ja
CaptainAwesome 2022-08-06 23:52:51
Vlado, neviem za koho ma máš, ale za Bartomeua som tu nekomentoval, začal som komentovať až minulú sezónu. Takže si sa opäť pekne strápnil :D a aj teba, aj Peta sa pýtam, čo zlé som napísal. Spýtal som sa Peta, odkial vie, že Laporta nemyslí na budúcnosť Barcelony :D A peto, aj ty prekrúcaš niečo čo som nikdy nepovedal. Vždy keď som komentoval o prestupoch a o tom, čo nám možu priniesť, tak som to vravel v zmysle “je tu väčšia šanca na trofeje s nimi, ako bez nich, a 150 miliónová investícia v lepšiu budúcnosť sa mi zdá ako vykalkulovaný risk zo strany Laporty”.... vy dvaja ste sa ozaj našli. Prekrucujete niečo som nikdy nepovedal a vymýšlate si. Nie ste náhodou 1 osoba s viacerými účtami? :D smola chlapci (alebo len 1 chlapec), ale jediní ktorí nedokážu diskutovať ste vy ;)
Peto333 2022-08-07 07:18:26
Tak to je dobre ak ľudia nemajú rovnaký názor ako ty tak hneď je to ta istá osoba 😂 a už keď sme pritom ako si to ty kedy myslel tak aj ja som môj komentár myslel v zmysle ze mne sa to moc dobre nezdá vzhľadom na budúcnosť ( ako aj tu komentuje veľa ľudí - teda určite jeden co tu ma 30 účtov) a bol to komentár na príchod silvu aj keby tu bol fdj a odchod gaviho... Čiže môj názor.... Ak s ním máš problém je to tvoj problém.... A len pre informáciu toto leto nebola investícia 150m ani náhodou... Ale o veľa viac
CaptainAwesome 2022-08-07 09:58:04
Čítanie s porozumením ti evidentne ide. Hovorím že sa obaja správate rovnako a klamete a prekrúcate, že to skoro vyzerá ako keby ste boli 1 osoba... a skor ty máš evidentne problém s diskutovaním. Skúsim ti to ešte raz povedať, ja som sa ťa spýtal odkial vieš že Laporta nemyslí na budúcnosť. Chcel som aby si mi to vysvetlil. A ty tu píšeš, že mám problém s tvojim názorom. Akože wtf... a za posily sme zaplatili 150 miliónov, ale samozrejme že musíš chytať za slovíčka, lebo diskutovať normálne nevieš ;)
2022-08-06 18:26:20
Ohľadom FDJ to vyzerá už ako tragikomédia. Za 3 roky čo tu je zarobil 12,3 milióna, 3 milióny a 9 miliónov v hrubom. Teraz od neho klub požaduje aby zabudol ma odložený plat a súhlasil s max 10 miliónmi. Taký Fati za 3 sezóny čo je v klube 3,5 milióna, 3,5 milióna a 12 miliónov. Túto sezónu má dosť 14 miliónov. Byť hocijakým hráčom Barcelony, tak ani nerozmýšľam o znižovaní platu.
maky1994 2022-08-08 09:08:25
Naozaj už je choré (a čudujem sa, či to vedeniu nie je blbé) že kupujeme ďalších a ďalších hráčov a súčasných nútime si neustále znižovať dokonca zriekať sa platov 🤦‍♂️ To nie je mes que un club, to teda rozhodne nie…
2022-08-06 18:48:07
Ak kúpia Silvu, tak to možno pomkne De Jonga k odchodu, lebo si uvedomí, že ak bude Silva zdravý, tak si veľmi nezahrá.
maryann 2022-08-06 19:29:26
Ja moc neviem kde bude hrat aj ked Silva nepride.
2022-08-06 22:15:56
Pride mi zvlastne, ze by ho City pustili. Nemaju za Silvu nahradu.
Oslabili sa uz dost Sterling, Gabriel Jesus.
Zinchenko,Fernandinho.
Prisiel Haaland ,Alvarez a Philips. A to je menej ako odislo....Silva by uz bolo citelne