Barcelona včera rozbila svojho súpera v Gamper Cupe, keď Pumas UNAM nadelila 6 gólov. Aj keď súper nepatrí medzi futbalovú elitu, zmyslom Gamper Cupu je pozitívne naladiť mužstvo aj fanúšikov na nový ročník.

A to sa veru podarilo. Minimálne z hľadiska futbalu, no klub si musí ešte urobiť domácu úlohu a zabezpečiť, aby bolo možné všetky posily zaregistrovať. Ak sa to podarí, culés môžu veriť v úspešnú sezónu. Tak si držte klobúky.

Ešte pred výkopom bol Xaviho tím predstavený fanúšikom na Camp Nou a následne sa už naplno vrhol na svojho súpera, ktorého trhal okamžite od začiatku a hlavnými ťahúňmi na trávniku boli Pedri s Lewandowskim. Obaja hráči v priebehu pár minút vypracovali 3 góly. Skóre otvoril Poliak strelou z uhla, na streleckú listinu sa potom zapísal Pedri po prihrávke Lewandowskeho a ten Pedrimu prihral aj na druhý gól.

Zahanbiť sa nenechali ani Raphinha s Dembélém, keď druhý menovaný nekompromisne zužitkoval prihrávku od Brazílčana. V prvom polčase sa fanúšikovia bavili futbalom.

V druhom dejstve sa na ihrisku vymenilo viacero hráčov, keď minúty od Xaviho dostali Jordi Alba, Ansu Fati, Frenkie de Jong či Franck Kessie. Práve posledný menovaný sa na ihrisku predviedol vo výbornom svetle, no Frenkie nezaostával a ukázal, že môže byť naďalej platným hráčom pre Blaugranas. Piaty gól Kataláncov zaznamenal Aubameyang po prihrávke od Kessieho. Auba nemal ďaleko k svojmu druhému presnému zásahu, ale lopta skončila na brvne. Skóre uzavrel De Jong, ktorý si za svoj druhopolčasový výkon zaslúžil dostať sa na streleckú listinu. Mužstvo však vo všeobecnosti ukázalo, že na Camp Nou sa počas tejto sezóny môže diať niečo veľké.

zdroj: sport.es
foto: sport.es

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-08-08 08:14:42
No... Budeme v očakãvaní 😄
2022-08-08 09:35:16
Keď som mal cca 7-8 rokov, písal som si pomocou písaciecieho stroja Consul časopis o futbale. Obrázky som čmajzol z vtedy dostupných časopisov, ale po textovej stránke boli moje články zhruba na úrovni toho, čo čítam tu. Môže to autor myslieť vážne, či má tiež max 8 rokov?!
CaptainAwesome 2022-08-08 10:41:18
Ľudia v dnešnej dobe sú fakt extrémne nenažraní. Uvedomuješ si, že ťa nikto nenúti čítať tento článok? A keď sa ti nepáčil, tak ho zavri a nekomentuj, aký má zmysel tento tvoj komentár? Admini tu píšu vo voľnom čase, a miesto toho aby sa im tu ďakovalo za ich prácu a za to, koľko článkov tu pridávajú ZADARMO, tak ich tu bude nejaký nenažranec kritizovať. Byť adminom, tak po prečítaní tvojho komentáru by som mal “obrovskú” motiváciu písať ďalší. Ja veľmi pekne ďakujem za prácu všetkým adminom ;)
SpectraLab 2022-08-08 11:06:47
marekve keď sa ti nepáči, sprav si sám vlastné fanklub fórum a pridávaj tam 6-7 článkov za deň bez väčších ziskov, veď to nemôže byť pre teba problém.
neyo 2022-08-08 11:19:41
Nič si nevážiš, pozri sa na stránky RM, tam je tak mŕtvo, že keď otvoríš po týždni ich stránku tak sa nič nové nedozvieš. A ak hej, tak nič zaujímavé.
bendo 2022-08-08 11:27:17
marekve,radšej by som bol ticho,,lebo čo píšeš,je hovadina,ako vyprážaný ľad?????????
kov3 2022-08-08 12:52:17
nejaký mrkva nás predsa nemôže vzrušovať....klídek....
CaptainAwesome 2022-08-08 13:00:25
Tak mňa to vytočilo kvoli adminom, ktorí tu robia skvelú prácu a nejaký nenažranec ich tu kritizuje
2022-08-08 12:50:48
Vyprážaný ľad ......super, palec hore !!!!!