Pedri sa po zápase na Anoeta vyjadril k prvému ligovému víťazstvu Blaugranas v novej sezóne.

Čo si myslíš o tomto zápase?

"Museli sme vyhrať za každú cenu, keďže doma sme remizovali. Podarilo sa nám to, keďže sme hrali dobre s loptou a dobrými pocitmi."

Mužstvo sa v druhom polčase zlepšilo...

"Áno, Real Sociedad je tím, ktorý keď má loptu, dokáže narobiť škody. Atmosféra bola úžasná, majú kvalitných hráčov. Ak im vezmeme loptu, trpia. Preto bol druhý polčas v našom podaní lepší."

Zaskočili ste súpera zmenou rozostavenia a Baldem hrajúcim vyššie?

"Myslím si, že áno. Hráme takým systémom, o aký náš žiada tréner. Je to odvážny systém. Je potrebné natláčať vysoko a hrať s loptou. Ak nemáte loptu, trpíte oveľa viac. Hrali sme tak, ako sme mali a vidieť to na výsledku."

S Fatim si nehral takmer vôbec. Mali by ste hrať spolu...

"Áno, Ansu má veľkú kvalitu. Musíme naďalej pracovať a tímu pomáhať najlepšie, ako vieme. Dúfam, že spolu odohráme veľa zápasov."

Dodá vám toto víťazstvo pokoj?

"Nedávno sme remizovali, ale verili sme si a vedeli sme, že víťazstvo príde. Tak sa aj stalo a snáď to takto bude počas celej sezóny."

zdroj: BarçaTV
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2022-08-22 06:48:43
síce to vyzerá že hráme takmer bez zálohy, ale zrejme bude práve toto Xaviho cielom. Pri tak kvalitných krídlach, založníci budú posúvať lopty na nich čo najrýchlejšie a krídla sú tí, ktorí musia niečo vymyslieť
jirkam Premium
2022-08-22 10:21:55
2.utkani bez zálohy, tristní