Útočník RCD Espanyol Martín Braithwaite poprel, že by naňho Barcelona tlačila, aby opustil klub počas uplynulého leta. Faktom však zostáva, že reprezentant Dánska bol na zozname nepotrebných hráčov.

Braithwaite prestúpi na Camp Nou z Leganés v roku 2020, ale po nástupe Xaviho na post trénera FC Barcelona sa z neho stal nepotrebný hráč. Barcelona mu chcela zrušiť zmluvu, čo viedlo ku kritike zo strany Dánskej asociácie futbalistov, ktoré prezident povedal, že Barcelona šikanuje Braithwaitea. Samotný hráč v každom prípade namieta: "Neviem, či som to bral ako šikanu, ale necítil som sa pod tlakom, aby som odišiel," povedal pre dánske médiá.

"Už nejaký čas som vedel, že musím odísť. Chcel som hrať futbal, ale tréner mi neveril, takže nič sa s tým nedalo robiť. Boli momenty, kedy som si myslel, že by som to mohol zmeniť, ale aj momenty, kedy si uvedomíte, že to nie je možné," povedal.

Bývalý hráč Blaugranas však po prestupe z Camp Nou zostal v Barcelone, nakoľko sa presťahoval do Espanyolu, v drese ktorého zaznamenal dobrý štart, keď v troch zápasoch strelil dva góly. Braithwaite vysvetlil, prečo sa nakoniec rozhodol prestúpiť práve do Espanyolu.

"Espanyol bola ponuka, ktorá ma najviac zaujala, bola perfektná. Najdôležitejší bol pre mňa projekt a ďalší krok v mojej kariére. Zároveň som však mohol zostať v Barcelone spolu s rodinou, deti mohli zostať v rovnakej škole. To pomohlo," dodal.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-09-21 07:47:10
Totosa skvele cita, napriek pospineniu mena o sikane, ked hrac sam vystupi, kde to poproe je skvele🙂 skoda, ze uz bulvarne media a bombachtive o toto uz nezakopnu🙂
2022-09-21 08:14:34
mě se osobně nelíbí, jak se nepotřební hráči často až moc špiní a mluví se o nich jako o nějakých zrádcích... například z tohohle rozhovoru je krásně vidět určitá pokora hráče, že chápal jak je na tom, ale stejně se snažil. Smlouvu dodržoval, peníze pobíral takové, jaké mu slíbil zaměstnavatel, tak proč se musel hned nazývat pijavicí a nevím ještě jak, když jediné co řekl v minulosti, tak že chce dál zkusit zabojovat o místo v sestavě. Až moc rychle se tu (ale popravdě i všude jinde na netu) skáče k závěrům. Občas je podle mě dobré se trochu na to podívat z jiné perspektivy.
Braithovi a i ostatním "pijavicím" přeju jen to nejlepší v jejich nových angažmá.
AndreasGerardi Premium 2022-09-21 11:48:10
A nemalo na ten hate vplyv hlavne to, že od príchodu Xaviho vedel, že hrať nebude a tvrdohlavo odmietal všetky ponuky ? Z jeho vyhlásenia je jasné , že chcel už v Barcelone ostať. Tzn, že ak by Espanyol nepredložil ponuku, zrejme by nikam nešiel aj za cenu toho, že by nehral. Ľudsky to chápem , ale dnes pokiaľ nemáš výkonnosť biznis je prvoradý. A ak hráš futbal tak hlavne preto, že ťa to baví a nie preto, že chceš sedieť na tribúne a poberať plat. Ale zachoval sa čestne, odpustil značnú časť svojho príjmu a preto si také zaobchádzanie od fanúšikov nezaslúžil. A nemôže nikto tvrdiť , že nehral na 100%. Nebol hviezda ale svoje si určite odohral a nemôže sa brať ako prešľap.
Vladinko 2022-09-22 00:07:56
"vedel že hrať nebude". Teraz ukončil kariéru Zdeno Chára, tomu tiež povedali, že nikdy nebude hokejista. Ale nevzdal sa, makal a povedal si, že sa ukáže. Aj Martin mohol dúfať, že ukážem sa a Xavi zmení názor. Hovorí sa tomu húževnatosť. Proste vidím svoju šancu a nevzdám sa jej. To takí ako ty asi nepochopia.
2022-09-21 08:21:18
Nevie si uvedomiť, že bol kúpený a použitý v kríze, keď Barca nemala peniaze, nemá kvality pre veľké ciele Barci.
2022-09-21 09:23:07
Mal dost ponuk a zrejme lepsich ako z espanyolu, ale vsetko tvrdohlavo odmietal. A nakoniec isiel k superovi, ktory hra proti Barce pravidelne likvidacne. Zaujimave.
2022-09-21 09:51:44
nie len Xavi ti neveril kamsoko 😎
2022-09-21 10:19:00
Veľa barcelonských fanúšikov je strašne toxických a útočných. Stačí sa pozrieť aj tu na fóre. Príchod Depaya, nová hviezda, pomôže nám. Aj pomáhal, kým sa nezranil. O pol roka je to *****, čo nato nemá a má tiahnuť preč, lebo však Aubameyang je tu. Došiel Lewa? Už sa to isté začalo hovoriť o Aubameyangovi. Torres to isté, najprv oslavy, teraz by sa mal dekovať. FDJ hral predtým za výrazne menšie peniaze, lebo klub ho o to požiadal a keď došiel čas mu ich vrátiť, tak klub očierňoval hráča a fanúšikovia to vo veľkom podporovali, lebo však má obrovský plat, ktorý v skutočnosti má rovnaký ako Kessie, Raphinu, či Fati. A takto sa dá ísť ďalej.
Mejra 2022-09-21 12:45:24
to je maly procento lidi a to ma kazdy klub....Braith nebyl celou karieru zadnej produktivni utocnik a to v zadne lize proc zrovna ted by se to melo zmenit? u Depaye si to uplne nesedlo a nema tu co by potreboval je za me skoda takovyho hrace trapit na lavce ve velkoklubech proste urcita fluktuace probiha a kdyz prijde hrac co mu to hned nesedna bohuzel casto po roce bali kufry
2022-09-21 10:36:37
Tie reči o projekte ma pobavili 🤣 Podľa mňa veľa zavážilo že môže zostať v Barcelone, že deti nemusia meniť školu a že on konečne môže hrať pravidelne
profilip 2022-09-21 13:15:51
Asi mu predstavili projekt ako ich on zachrani od vypadnutia :)
2022-09-21 11:22:27
co ti xavi neveril, ze chces hrat?:)