Frenkie de Jong sa dnes zúčastnil tlačovej konferencie ako hráč reprezentácie Holandska pred zápasom proti výboru Poľska. Záložník sa vyjadril k poslednému prestupovému obdobiu, zhodnotil svoju formu či porozprával o Lewandowskom.

Zotrvanie v Barcelone

"Je to oveľa pokojnejšie, než počas prestupového obdobia. Vždy som mal jasnú víziu toho, čo chcem. Preto som bol pokojný. Bol tam veľký humbuk, ale od mája som vedel, čo chcem. Môj názor sa nezmenil. Aj klub má svoje predstavy a občas to koliduje. Nakoniec sa to skončilo dobre."

Zápas proti Poľsku

"Spoluhráčom som ešte neposkytol žiadne rady v súvislosti s Lewandowskim, majú dostatok informácií od štábu. Máme skúsených obrancov. Ako mužstvo sa musíme postarať o to, aby mal čo najmenej gólových príležitostí. Takto by to bolo najlepšie."

Forma

"Myslím, že som v zápasom rytme. Je lepšie, ak hráte v každom zápase. Vtedy sa dostanete do rytmu, ktorý je príjemnejší, než keď nehráte. Cítim to, že nehrávam tak často ako predtým. Nejde o to, že zrazu nedokážete hrať futbal. Je to skôr fyzický aspekt. Chcem byť v lepšej forme. Snažím sa tvrdo pracovať, aby som sa čo najlepšie pripravil na šampionát."

Lewandowski

"Je to jeden z najlepších hráčov na svete. Je silný, dokáže podržať loptu a jeho technické schopnosti sú veľmi dobré. Je to všestranný útočník. Sme šťastní, že ho máme v Barcelone."

Frenkie poskytol krátky rozhovor aj pre portál NOS, v ktorom priznal, že počas leta o neho mali záujem Manchester United a Chelsea: "Už v máji som sa rozhodol, že chcem zostať. Preto som bol veľmi spokojný. Naďalej sa v klube cítim vítaný. V súvislosti s mojimi spoluhráčmi sa nezmenilo nič," uviedol stredopoliar, ktorý priznal, že by rád hrával v dôležitých zápasoch: "V zápase proti Bayernu Mníchov v Lige Majstrov som nehral od začiatku a bol to doteraz najdôležitejší zápas. Toto sú dôležité zápasy, v ktorých chcete hrať," zdôraznil De Jong.

zdroj: Voetbal International NOS
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-09-21 21:22:25
Ja som bol pokojný tiež, lebo som vedel že chces zostať a aj že sem patriš 💙❤️
2022-09-21 21:56:44
No dobre frenkie ..koho si chcel posadit na lavicku ? Gaviho alebo pedriho ktori hrali vyborne ? Alebo busiho ? Busi drzi liniu ako tak a frenkie a jeho vypadky do utoku nie su pre DM poziciu v bracelone
Hviezda 2022-09-21 22:01:28
Iplne v pohode Gaviho by dokazal nahradit
Jjuraj366 2022-09-21 22:38:40
Gavi hra veľký prd..pedri je o svetelné roky pred ním a FDJ stále vidím v systéme v strede dvoch záložníkov rovnakého typu, raz jeden bude v útoku a raz druhý..lebo niekedy je v šestnástke len lewa a je to zase len ta nešťastná hádzaná
tunno Premium 2022-09-21 22:47:53
Prdos Gavi 🤣
Rasto Premium 2022-09-21 22:50:00
Zato ty si veľký prd tejto komunity! Pekný večer prajem.
kacejik Premium 2022-09-22 02:53:45
💙❤️ Gavi patrí od začiatku sezóny prakticky medzi našich najlepších hráčov, zápas od zápasu hrá lepšie a lepšie, no a ty vypustíš toto z úst. 🤦🤦🤦🤦🤦 Bud si ho ešte hrať nevidel, alebo potrebuješ liečenie vybaviť. 😉🤦😂
Jjuraj366 2022-09-22 14:08:14
Videl a všímam si ho a za názorom si stojím hra veľký prd to ze odoberá lopty a snaží sa je na veľký futbal extrémne malo, žiadna nadstavba..žiadna snaha o streľbu, kolmé prihrávky, nábehy sú veľmi neefektívne a spolupráca s dembelem na tej strane prakticky neexistuje
tunno Premium 2022-09-22 14:36:00
Guardiolov asistent prezradil, ze Pep bol nadseny z vykonu Gaviho proti Bayernu. Xavi o nom pred par dnami povedal, ze sa vyrazne posunul v chapani hry, co je pravda. FDJ hraje zlahka nadpriemer a Kessie podpriemer, ked chcu hrat musia sa rapidne zlepsit. Po rokoch mame inteligentneho trenera co vie co robi, jedneho z najlepsich zaloznikov historie a vy ho chcete poucat ako ma skladat zalohu 🤣
jano_1987 2022-09-22 23:50:23
To že niekto bol jeden najlepších záložníkov histórie ešte neznamená, že bude dobrým trénerom. Ferguson toho ako hráč veľa nedosiahol. Wenger ako hráč bol mizerný. Ako tréner dosiahol veľké veci. Ancelotti bol mierne nadpriemerný hráč. Koeman je jeden z najlepších obrancov histórie a ako tréner zlyhal. Rooney, vynikajúci útočník, ako tréner celé zle. Lampard a Gerrard vo veľkom futbale zatiaľ nie veľmi úspešne bojujú. Simeone ako hráč nič moc, ako tréner patrí medzi špičku, aj keď ho ľudia majú v zuboch. Henry špičkový hráč, ale ako tréner katastrofa. Tuchel či Klopp ako hráči dosť podpriemer. Pritom sú trénerská špička. Takto sa dá ísť ďalej.
tunno Premium 2022-09-23 02:05:26
Riesis uspech trenera a nie jednu konkretnu vec - zalohu Barcelony. Viac edukovaneho trenera ohladom zalohy v Barcelone nenajdes, pritom v tomto pripade nejde o ziadne narocne rozhodnutia - pri pohlade na vykony nasich zaloznikov sa to inak poskladat neda.
2022-09-22 15:51:00
,,, načo by FDJ,, dával informácie obrancom o , Lewandovskym, veď on je v nároďaku, nulový,,,