Katalánsky denník Sport podrobne rozobral súčasnú situáciu Ansu Fatiho v Barcelone. Denník upozorňuje na to, že 19-ročný mladík sa začal vyhýbať súbojom jeden a jedného a často si začína zbiehať do stredu ihriska, čo naznačuje jeho budúcnosť v strede útoku.

Ansu Fati sa dostal do základnej zostavy len v jednom prípade z ôsmich odohraných v tejto sezóne. Vo zvyšných stretnutiach si zahral tiež, ale len ako náhradník a maximálne na pol hodiny. Celkovo si do štatistík pripísal 225 minút, teda len 31,2% z možného hracieho času. Ansu je v súčasnosti druhým najmenej využívaným útočníkom Barcelony po Lewandowskom (87,5%), Dembélém (77%), Raphinhovi (55,6%) a Ferranovi Torresovi (31,3%). Za ním je už len Memphis Depay (18,1%).

Denník Sport zdôrazňuje, že trénerský štáb je s prácou odchovanca La Masie spokojný, no v súčasnosti existujú určité dôvody, ktoré bránia hráčovi v tom, aby sa stal členom základnej jedenástky. Prvým dôvodom je to, že útočník bol v predchádzajúcich rokoch často zranený a dlho nehral. Od svojho zranenia proti Celte Vigo spred takmer dvoch rokov odohral len 15 zo 45 zápasov, z toho len v jednom prípade nastúpil od prvej minúty, no striedal už v 65. minúte. Klub je v prípade Fatiho maximálne opatrný a nikto nechce riskovať.

Zranenia šliach sú veľmi časté pri činnostiach, ktoré si vyžadujú šprinty alebo prudkú akceleráciu a Ansu, rovnako ako všetci futbalisti, sú tomuto riziku vystavení. Klub pracuje na prevencii týchto zranení a Fatimu zostavil podrobný plán aj v priebehu tejto reprezentačnej prestávky. Ansu musí v prvom rade pracovať na zvýšení sily v oblasti náchylnej na zranenia. Ide o špecifický tréning celého chrbtového svalstva a kĺbov: bedra, členku či chodidla.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Diskusia

3 komentáre
2022-09-27 11:04:46
drepy a mrtve tahy:)
2022-09-27 15:16:57
Obavam sa ze nie je v pohode psychicky,na fyzicku mal casu habadej,nema 40 rokov....