Martín Braithwaite poskytol rozhovor pre kánal na YouTube 'Club de Deportista'. Dán priznal, že na pobyt na Camp Nou má len dobré spomienky a prezradil, prečo si vybral práve projekt Espanyolu.

Etapa v Barcelone

"Pravda je taká, že keď sa obzriem späť, pamätám si len dobré momenty a pozitívne veci, dobrých ľudí, ktorých som stretol. O mojom čase strávenom v Barcelone môžem povedať len dobré veci."

Odchod

"Myslím si, že to bolo zrejmé, že po mojom zranení nebudem hrať. Nepotreboval som, aby niekto prišiel a povedal mi to. Bol to len prirodzený vývoj udalostí. Vedel som, že musím odísť a zistiť, aké mám možnosti."

Forma

"Som lepší človek a lepší futbalista. Vždy som sa snažil zlepšovať osobnostne aj profesionálne. Myslím si, že som sa vypracoval v oboch oblastiach a myslím si, že som to aj dokázal, pretože aj keď som takmer rok nehral, vrátil som sa vo výbornej forme."

Espanyol

"Od prvého momentu som sa cítil veľmi docenený a klub mi predstavil veľmi zaujímavý projekt v porovnaní s tým, čo mi ponúkali iné mužstvá. Som šťastný, že som v tíme, v ktorom cítim, že môžem pomôcť. Snívam o tom, aby som akýmkoľvek spôsobom pomohol môjmu mužstvu v tejto sezóne."

Život futbalistu

"Niekedy zabúdame, aké máme šťastie, musíme byť vďačnejší. Je úžasné, že si plním svoj životný sen."

Koniec kariéry

"Je to ťažké, pretože je ešte veľa vecí, ktoré chcem vo futbale dosiahnuť, a myslím si, že ak odtrhnem moju pozornosť od futbalu, tak moja výkonnosť klesne. Čokoľvek však urobím, určite to bude niečo, čo ma bude fascinovať."

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-10-06 17:58:50
Myslím si, že to bolo zrejmé, že po mojom zranení nebudem hrať.

To že si nehral nemá s tvojím zranením nič spoločné. 🙈
2022-10-06 18:24:47
Espanyol a velmi zajímavý projekt ?! 🤣 Že by sestup ? 🤣
EARTHQUAKE 2022-10-06 18:30:15
Braithwaita nezaujíma ich projekt. On tam išiel len preto že chcel ostať v Barcelone. Keby neprišla ponuka z Espanyol tak je stále v Barcelone.
2022-10-06 21:15:34
vedel, že musí odísť a preto to tak naťahoval. Sere si do huby a len rozpráva frázy pre novinárov.
2022-10-07 09:33:29
On radšej omelie naučené PR frázičky jak keby radšej priznal, že na FCB nemá a je slabý ako čaj. To jeho vyjadenie máme chápať akože ako: že zranenie mu zničilo kariéru v FCB? Ževraj mu bolo jasné, že po jeho zranení nebude hrať. A tie vyjadrenia, že z klubu neodíde? Tuto chlapec si tak zavaril akurát tak svojimi špekuláciami a naťahovačkami. Nakoniec môže byť rád, že po ňom vôbec štekol nejaký Espanyol inak by ho jeho arogantné rozhodovanie stálo aj miestenku v národnom tíme. Uži si Espaynol, psíčkarský klub.
2022-10-07 20:37:16
Chcel zostat v Barcelone, zvysok su plane kecy....