Na Kataláncov čaká Inter Miláno, ale mnohí myslia už aj na víkendové El Clásico, ktoré je na programe v nedeľu o 16:15. V zápase o post lídra La Ligy bude pre Kataláncov nesmierne dôležité ubrániť Viniciusa Juniora, ktorý v tejto sezóne strelil 7 gólov a na 4 prihral.

Barcelona a Real Madrid vedú priebežné poradie La Ligy, hoci Blaugranas majú lepšie skóre. Prípadné víťazstvo niektorého z odvekých rivalov bude mať v súčasnosti veľký význam. Rovnako ako v uplynulých stretnutiach, jednou z najväčších hrozieb zo strany Los Blancos môže byť Vinicius Junior.

Brazílčan je hráčom základu Realu Madrid na ľavom krídle a táto sezóna mu zatiaľ vychádza na výbornú. Počas posledného stretnutia na Bernabéu, ktoré Barcelona vyhrala 4:0, Ronald Araujo úplne vygumoval Brazílčana, ale v súčasnosti je situácia iná. Uruguajčan je kvôli zraneniu mimo hru a Barcelone bude s vysokou pravdepodobnosťou chýbať aj Jules Koundé. Nečakaným riešením na pravej strane obrany Barcelony sa môže stať Alejandro Balde.

Odchovanec La Masie odohral dva zápasy na pravej strane obrany a podal dobrý výkon. Jeho rýchlosť je kľúčová pri snahe o zostavenie Viniciusa. Xavi si veľmi pochvaľuje rozvoj mladého obrancu a existuje šanca, že mu dopraje debut v najprestížnejšom futbalovom zápase na svete.

Alternatívu predstavuje Sergi Roberto, ktorý má väčšie skúsenosti s hrou na pravej strane obrany, ale nie je v optimálnej forme. Zápas proti Interu môže byť pre Xaviho konečné rozhodnutie dôležitý, hoci sa zdá, že v prospech Baldeho hrá jeho rýchlosť a aktuálna forma.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
tunno Premium
2022-10-11 09:58:34
Na krajoch obrany je to hlavybol.
2022-10-11 10:04:49
Obávám se, že právě absence kvalitního pravého beka nám tohle el clasico může prohrát. Baldé je skvělý, ale v zápase s Celtou se opět ukázalo, že vpravo si tak jistý není.