Luis Figo poskytol rozhovor pred dnešným El Clásicom, v ktorom okrem iného zaspomínal aj na svoj prestup, ktorý šokoval futbalový svet.

Zameranie sa len na transfer

"Chcel by som, aby sa väčšia hodnota pripisovala celej mojej kariére, než tejto jednej epizóde, ktorá vyznačila epochu, zmenila trh a filozofiu klubu. Bola a je to história."

Kľúčové momenty v kariére

"Víťazstvo Portugalska v roku 1991 na Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov nám umožnilo vstúpiť do profesionálneho sveta. Prvýkrát som odišiel z domu do Barcelony. Potom transfer do Madridu. Prestup do Interu. Pri každej zmene panuje neistota, ale vždy si myslíte, že je to zmena k lepšiemu."

Rozhodnutie o prestupe do Realu

"Tým, kto prijal rozhodnutia o transfere, som bol ja. V Barcelone som mal všetko, ale pomyslel som si, že neprestupujem do žiadneho druhotriedneho klubu. Ak by to nebol Real Madrid, možno by som neodišiel. Je to výzva, rozhodnutie založené na pocite uznania. Presvedčiť samého seba, že budem mimoriadne dôležitým elementom. Mohlo z toho byť veľké fiasko, ale vďaka bohu nebolo."

Strata priateľov

"Možno je to dobré, pretože som si myslel, že sú priatelia, a neboli. Uvedomíte si to. Keď sa to stalo, nechceli byť v mojej spoločnosti vzhľadom na to, čo sa stalo. Je to komplikované, ale chápem. No, nechápem, ale je mi to jedno."

Pôsobenie v Reale

"Vyrovnal som sa s tlakom, udržalo ma to v strehu. Vždy som mal túto súťaživosť v krvi. Chcel som vyhrávať, vyhrávať, vyhrávať. Nie všetci ma mali radi, ale ako by aj mohli. Mojou jedinou obavou bolo, ak sa mi stalo niečo fyzické, niečo šialené. Ale báť sa hrať futbal? Nie! Vo futbale sa nie je čoho báť."

Vplyv na klub z Madridu

"Cítil som sa zodpovedný za výhru Florentina Péreza vo voľbách. Možno som sa postaral o začiatok nového projektu, ale nie klubu. Existovali očakávania. Poznal som predstavy prezidenta. V tej etape sme sa veľa rozprávali. Bol som jeho prísľub. Nie vždy som vedel, kto príde, ale poznal som plán."

zdroj: The Guardian
foto: twitter

Diskusia

2 komentáre
2022-10-16 08:29:56
Nejvíce se proslavil u nás. V tehdejším realu byl jen jedním z mnoha. Aspoň tak si to pamatuji.
2022-10-16 08:57:33
Pozrite si dokument ja Netflixe ohľadom toho tu Judáša a pochopíte, že sa mu nedá veriť vôbec v ničom, čo hovoriť