Športový riaditeľ FC Barcelona, ​​Jordi Cruyff, po zápase s Realom Madrid hovoril o pozitívach tohto zápasu a plánoch do budúcnosti.

Ako hodnotíš priebeh zápasu?

"Je známe, ako hrá Real Madrid. Dobre mení pozície a hrá na brejky. A to sa aj stalo. Je ťažké ho zastaviť, hoci sme sa snažili. Gól na 1:0 strelil takmer na začiatku zápasu a to nám prekazilo plány, ktoré sme mali pred zápasom. Inkasovaný gól ovplyvnil mužstvo. Samozrejme, Real Madrid hral doma a fanúšikovia podporovali mužstvo."

Gól na 2:1 dal tímu nádej. Zobrala penalta Rodryga Barcelone šancu na remízu?

"Podarilo sa nám vytvoriť akciu v okolí pokutového územia súpera a strelili sme gól na 2:1, čo zlepšilo morálku tímu. Mohli sme streliť ešte jeden gól a remizovať, ale prišla penalta Rodryga, čo rozhodlo zápas."

Priniesol tento zápas aj nejaké pozitíva? Možno Ansu Fati, ktorý bol v niektorých situáciách efektívny.

"Ansu dobre naskočil do zápasu, mal svoje šance a mal prsty v gólovej akcii. Za pozitívum môžeme považovať aj striedanie Ferrana Torresa. Dobre sa ukazoval v útoku a strelil gól, mužstvu dal vieru, čo vždy pomôže. Čakajú nás dôležité stretnutia a musíme sa čo najskôr otriasť a popracovať na dynamike tímu."

Plánujete v zimnom prestupovom období nejaké posily?

"Vždy analyzujeme, vždy myslíme na to, čo sa stane. Musíme sledovať trh. Myslím si, že sme urobili veľké zmeny počas letného prestupového obdobia. Vieme, že keď všetci hráči budú k dispozícii, mužstvo je schopné súperiť a bojovať o všetko. Niekedy sa pritrafí trochu smoly, menej gólov, zrania sa obrancovia a prehráme zápasy. Existuje veľa vecí, ktoré majú vplyv na dynamiku tímu, ale našou úlohou je analyzovať a sústrediť sa na veci, ktoré môžeme zlepšiť."

zdroj: BarçaTV
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.