Raphinha poskytol rozsiahly a neformálny rozhovor pre katalánsku rozhlasovú stanicu Cadena SER. Brazílčan porozprával o začiatku sezóny, o svojej forme, o cieľoch a ďalších zaujímavých témach.

Barcelona je lídrom, ale vypadnutie z Ligy Majstrov ju muselo veľmi zasiahnuť...

"Tak, dobre sme začali v lige, hráme veľmi dobrú sezónu. Body sme stratili len v dvoch zápasoch a myslím si, že súperíme na dobrej úrovni a je to najdôležitejšie pre mužstvá, ktoré chcú vyhrať majstrovský titul. Liga Majstrov? Veľká škoda, pretože sme chceli zájsť oveľa ďalej. Klub prechádza zmenou, ktorú považujem za nevyhnutnú. Teraz je potrebné myslieť na Európsku ligu."

Prečo sa cítiš lepšie na pravom krídle, než na ľavom?

"Dobrá otázka! Odkedy som začal hrávať profesionálne a dokonca aj predtým, vždy som hral na pravom krídle, pretože ako ľavákovi sa mi ľahšie zbieha s loptou do stredu ako vtedy, keď som na ľavej strane. Všetko s loptou robím s väčšou ľahkosťou."

V prvých zápasoch si nastupoval od začiatku, no v poslednom čase hráš trochu menej a častejšie sedíš na lavičke. Myslíš si, že si zaslúžiš viac minút?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
8JK8 Premium
2022-11-10 14:12:18
Koľko gólov strelí Raphinha v tejto sezóne?

"Predovšetkým by som bol spokojný, ak by som pred odchodom na šampionát ešte jeden dal (smiech). Chcem strieľať veľa gólov a často asistovať."

Tak to docela vyšlo 💪💪❤️💙
Spartan 2022-11-10 18:32:15
podľa mňa keby ho Xavi dával len na jeho stranu, bolo by to lepšie.