Joan Laporta, prezident FC Barcelona, poskytol rozhovor pre katalánsky denník Sport, v ktorom zhrnul prvé mesiace prebiehajúcej sezóny v podaní FC Barcelona na ihrisku aj v klubových kanceláriách. Laporta pozitívne hodnotí doterajšiu časť ročníka a zdôrazňuje, že hlavným cieľom je majstrovský titul v La Lige.

Ako by si zhodnotil prvé tri mesiace súperenia po športovej stránke? Môžeme považovať za prehru to, že Barcelona sa druhýkrát v rade nedokázala prebojovať do osemfinále Ligy Majstrov?

"Túto prvú fázu sezóny hodnotím pozitívne. Mužstvo sa zlepšilo a je stále čoraz konkurencieschopnejšie, hoci sa nachádza v procese výstavby. Už teraz však generuje veľké očakávania. Prioritou tejto sezóny je La Liga."

"Sezónu začíname vždy s tými najvyššími cieľmi a samozrejme, že sme chceli zostať v Lige Majstrov, no okolnosti nám to neumožnili. Bol to tvrdý úder. Ale zdôrazňujem, že cieľom je liga a dúfame, že budeme pokračovať správnym smerom. Zaznamenávame veľmi dobré čísla. Máme šancu zabojovať o titul."

Barcelona uzavrie rok 2022 ako líder La Ligy. Generuje to v klube pokoj po toľkých mesiacoch napätia?

"Klub je stále aktívny, je veľmi dynamický a pritom ide o klub mnohých športových disciplín, no vždy existuje súťaživosť a musíme si dávať pozor. Ale je pravda, že tieto Vianoce môžeme oslavovať ako líder La Ligy a je to veľmi dôležité pre pokoj všetkých: pre mužstvo, aby nabralo sebavedomie a sebadôveru, čo je veľmi dôležité."

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.