Robert Lewandowski poskytol rozsiahly rozhovor pre madridský denník Marca, v ktorom sa vyjadril k nedávnej udalosti, na ktorej si prevzal Zlatú kopačku za rok 2022, komentoval aj blížiace sa Majstrovstvá sveta či ponúkol svoj pohľad na pôsobenie Barcelony v doterajšej časti sezóny.

Toto je pre teba tvoja druhá Zlatá kopačka. Čo to pre teba znamená?

"Znamená to pre mňa veľa, pretože viem, aké ťažké je nastrieľať toľko úžasných gólov. Som veľmi šťastný a veľmi hrdý, že som vyhral túto Zlatú kopačku druhýkrát po sebe, ale nie je to len o mojich góloch, ale aj o góloch tímu."

Myslíš už na tretiu Zlatú kopačku? Håland v poslednej dobe vytvára silný tlak...

"Nikdy na to nemyslím. Je to niečo extra na konci sezóny. Nemyslím na to, aby som strieľal veľa gólov preto, aby som vyhral toto ocenenie. Vždy sa snažím dať zo seba všetko... nielen strieľaním gólov, ale aj pomáhaním tímu. V Barcelone nejde len o strieľanie gólov, ale tiež o môj pohyb na ihrisku. Sleduje ma veľa ľudí a tvrdia, že ak strieľam góly, tak hrám dobre a ak nie, tak nehrám dobre. Štýl Barcelony je iný a vedel som, že keď sem prídem, tak sa musím prispôsobiť a ukázať, že som schopný urobiť viac, než len strieľať góly."

Majstrovstvá sveta už klopú na dvere. Je táto prestávka kvôli šampionátu dobrá či zlá?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.